Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Avansi un PVN atskaites К списку тем

Avansi un PVN atskaites
Neizprotu kārtību kā uzrādīt avansus PVN atskaitēs, ja avansa norēķins noticis vienā taksācijas periodā, bet gala rēķins saņemts citā periodā?

Piemērs:
1) Saņemu avansa rēķinu A123 par daļēju priekšapmaksu 500 EUR apmērā (tsk. PVN) 01.02.2018
2) Samaksāju bankā 500 EUR 02.02.2018 (šajā mirklī grāmatoju iekšā - par grāmatošanu viss skaidrs).
3) Nododu PVN atskaiti par februāri. Uzrādu priekšnodoklī 62.ailē 86,78 Eur
Jautājums Nr.1! PVN-1 atšifrēju darījumu - norādot avansa rēķina numuru vai maksājuma uzdevuma numuru (bezskaidras naudas darījums). Jo mulsina fakts, ka pašu avansa rēķinu jau negrāmato - vai avansa rēķina numurs ir izmantojams kā atšifrējums vai tomēr maksājuma uzdevuma numurs, jo reāli grāmatošu bankas ienākošo dokumentu)

4) 02.03.2018. saņemu gala rēķinu 1000 EUR apmērā un bankā samaksāju 500 EUR, jo 500EUR jau bija avanss. Un iegrāmatoju rēķinu kā arī pārgrāmatoju avansu.
5) kad sniedzu atskaiti par martu 62. ailē priekšnodoklī atkal uzrādu 86,78 Eur un PVN - 1 atšifrēju rēķina numuru, bet vērtību par atlikušo summu?
Jautājums Nr.2! PVN -1 atšifrēju darījumu norādot rēķkina numuru, bet rēķinu tikai par 500Eur? Vai arī man jāuzrāda pilnā rēķina summa, un 62. ailē 173,56 kā priekšnodoklis un 66.ailē 86,78 EUR kā neatskaitāmais priekšnodokli?

Esmu saputrojusies un netieku skaidrībā. Zvanīju VID - viņi teica, ka jāuzrāda rēķina atlikusī summa, bet man kaut kā neloģiski liekas.
Varbūt VID ir kādi metodiskie materiāli par šo??? Nevaru atrast?
Ieva-gramatvede
Ieva-gramatvede 06.03.2018 14:50
12 сообщений на сайте

Ответы (2)

jautājumam Nr.1. - es daru kā Jūs, uzrādot PVN atšifrējumā avansa rēķina numuru (nekad VIDam nav bijuši jautājumi)
jautājums Nr.2. - PVN atšifrējumā rādu gala rēķina numuru, bet summu tikai to, kas atlikusi t.i. samaksātā.
Ja VIDam būs jautājumi, viņi paši pajautās kādu vēl dokumentu, tas nav nekas briesmīgs.
Kirzaka07
Kirzaka07 06.03.2018 15:26
167 сообщений на сайте
Ok skaidrs. Man vienkārši maza saskare ar avansa rēķiniem un te pēkšni vienā mēnesī veseli trīs un par palielām summām. Gribēju visu precizēt, lai viss ir korekti un pareizi nododu atskaitēs! Tad sanāk ka visu esmu pareizi darījusi! Paldies!
Ieva-gramatvede
Ieva-gramatvede 07.03.2018 10:27
12 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.