Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Годовой отчет

Biedrības pārskats К списку тем

Biedrības pārskats
Labdien grāmatveži. Varbūt kāds man var palīdzēt? Pirmoreiz esmu tikusi pie biedrības. Sāku pildīt viņu gada pārskatu. Ar bilanci tā kā gandrīz būtu skaidrība, ar dažiem izņēmumiem (esmu iesprūdusi pie rezervēm , bet nu labi, par to cepšos rīt) lasu MK not utt. Nav skaidrības par ieņēmumu izdevumu aizpildīšanu. Likumā ir teikts, ka Ieņēmumu un izdevumu pārskatā ietver visus ieņēmumus un visus izdevumus, izņemot pamatlīdzekļu iegādes, ražošanas vai uzstādīšanas izdevumus, nemateriālo ieguldījumu, kapitāla līdzdalības daļu, akciju, citu vērtspapīru un krājumu iegādes izdevumus, kā arī ar naudas aizdevumiem, avansa maksājumiem vai parādu atmaksāšanu saistītos izdevumus. Tātad savadu visus izdevumus no virsgrāmatas (nauda no valsts kases, līdzarto arī pamatl.sākotnēji uz 9x kontiem, vismaz iepriekš.grāmatv tā ir darījusi), izņemot par šo naudu iegādātos pamatlīdzekļus? Jo pagājšgad biedrībai tieši bija iepirkums pamatlīdzekļiem. Tātad šis man ir jāmīnuso ārā? Es pareizi saprotu? Vai varbūt kāds zin, kur var palasīt kādus skaidrojumus, metodiku utt. Savādāk jau galva griežas no tiem MK not. Milzīga pateicība jau iepriekš. Un sveicieni 8,martā
Elvital
Elvital 08.03.2018 12:44
148 сообщений на сайте

Ответы (16)

http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/249837-biedribas-un-gramatvediba-ii/
https://likumi.lv/doc.php?id=145113

Jūsu domu gājiens ir pareizs.
Pamatlīdzekļiem jāaprēķina amortizācija, tie arī būs izdevumi saistībā ar PL.

Rezerves - biedrībām nav pamatkapitāla, tāpēc ieņēmumu un izdevumu starpību, gada beigās slēdzot operāciju kontus, iegrāmato rezerves fondā. Šis skaitlis līdz ar to katru gadu mainās. Citādi jau arī nesanāks bilance: aktīvs = pasīvs.
Aivars007
Aivars007 08.03.2018 12:48
26981 сообщение на сайте
Paldies, vismaz jau kaut kāda skaidrība sāk rasties Veiksmīgu dienu!
Elvital
Elvital 08.03.2018 12:55
148 сообщений на сайте
Man šodien nav Sieviešu diena - nenēsāju kleitu...
Bet - paldies par novēlējumu! Noderēs.
Aivars007
Aivars007 08.03.2018 12:59
26981 сообщение на сайте
Ja esat strādājusi ar normālu grāmatvedību uzņēmumiem, tad attiecīgā panta formulējums var tikai sajaukt galvu. Būtībā viss, kas tur uzskaitīts nav "izdevumi" - par PL samaksātās summas taču nav izdevumi, parādu atmaksa arī nav izdevumi utt. Manuprāt, tas ir domāts pilnīgiem "čaiņikiem" (jau iepriekš atvainojos, nenāca prātā neviens piemērotāks vārds latviski), kas no gramatvedības neko nesaprot, bet "izdevumus" ieraksta kladītē. Tad nu lai netīšām parāda atmaksu vai PL iegādi neieliktu izdevumos, tas lieliem burtiem ierakstīts MK noteikumos.

Pamatlīdzekļus es tomēr ieteiktu grāmatot kā to dara normāli cilvēki, nevis uz kaut kādiem 9x kontiem, tradicionāli tie būtu konti, kas sākas ar 12xx.
Ilzex
Ilzex 08.03.2018 14:33
2666 сообщений на сайте
Pamatlīdzekļus es tomēr ieteiktu grāmatot kā to dara normāli cilvēki, nevis uz kaut kādiem 9x kontiem, tradicionāli tie būtu konti, kas sākas ar 12xx.

Pilnīgi piekrītu

Un uz izdevumiem ies PL nolietojums arī kā " normāliem " uzņēmumiem.
Ilma
Ilma 08.03.2018 14:39
30495 сообщений на сайте
Biedrība NAV uzņēmums, tāpēc arī grāmatojumi var atšķirties.
Piekrītu padomiem par to, ka PL jāgrāmato uz 12XX kontiem.
Lasot jautājumu, es kontu numuriem nepievērsu uzmanību. Kontu numuri - arī tā ir gaumes lieta, sevišķi Biedrībā.
Galvenais - lai pārskati ir pareizi sagatavoti.
Mēs jau arī nezinām, kādu uzskaiti kārto jautājuma autore - vienkāršā ierakstā vai divkāršā ierakstā.
Kārtējo reizi pārliecinos - ja neprot uzdot jautājumu, nav jāatbild.
Aivars007
Aivars007 08.03.2018 14:51
26981 сообщение на сайте
Paldies par atbildēm, esmu 20 gadus strādājusi ar SIA, un visi šie MK panti man tiešām jauc galvu. Un par jautājumu uzdošanu dziļi atvainojos, ka nepareizi uzdodu, jo nekad neesmu strādājusi ar biedrībām, tāpēc arī jautājumus neprotu uzdot pareizi, lai saprastu, ko es daru nepareizi. Bet par kontiem viss ir pareizi ir uz 12x, vienkārši man tie visi MK not, termini utt, ir pamatīgi sajaukuši galvu tātad jau būtībā vienkārši no virsgrāmatas izdevumu kontiem jāņem un jāliek uz tiem izdevumiem tabulā? un nekāds divritenis nav jāizdomā? jo man ir uz 7kontiem, kas no biedrības līdzekļiem, un no 9kontiem, kas no valsts kases? tikai man nezin kāpēc starpība sanāk ar mīnus zīmi.
Elvital
Elvital 08.03.2018 15:13
148 сообщений на сайте
Starpība var sanākt ar mīnusa zīmi, biedrībās tā ir ikdiena. Par to nepārdzīvojiet.
Tātad - rezerves fonda summa Jums samazināsies, ja uzskaite ir divkāršā ieraksta sistēmā un iesniegsiet arī bilanci.
Aivars007
Aivars007 08.03.2018 15:19
26981 сообщение на сайте
Uzskaite ir divkāršā, tad saprotu, ka šis mīnus grāmatojas nost no rezerves fonda, kas līdz ar to samazināsies.
Elvital
Elvital 08.03.2018 15:24
148 сообщений на сайте
Pareizi saprotat.
Operāciju kontu slēgums regulē šī fonda atlikumu taksācijas perioda beigās - tāpat kā SIA tas ir ar pārskata gada peļņu/zaudējumiem.
Aivars007
Aivars007 08.03.2018 15:42
26981 сообщение на сайте
No likuma 22.panta---Ieņēmumu pārsniegumu pār izdevumiem, kuros ietvertas arī nodokļu un sociālo maksājumu summas, ieskaita rezerves fondā. Izdevumu pārsniegumu pār ieņēmumiem noraksta no rezerves fonda līdzekļiem to atlikuma apmērā. Ar rezerves fonda līdzekļiem nesegto izdevumu summu norāda bilances postenī "Rezerves fonds" kā negatīvu skaitli.)))))
Kā jau augstāk minēju man sanāk rezerves fonds jāliek gada pārskatā ar mīnusa zīmi. Diemžēl iesniegt man ar mīnusa zīmi neizdodas, jo ar sarkaniem burtiem izlec, ka jābūt ir vienādam ar 0, vai pozitīvam. Likums paredz, ka var ar mīnusa zīmi, atskaite citu. Varbūt kāds ir saskāries ar šo, ko jūs darījāt?
Elvital
Elvital 12.03.2018 11:49
148 сообщений на сайте
Daudzos biedrbas pārskatos rezerves fonds bijis ar mīnusa zīmi un viss OK.
Apskatiet vai neesiet ielikusi ciparu citā fondā / tur bija ka nevarēja būt ar - zīmi/.
Ilma
Ilma 12.03.2018 14:11
30495 сообщений на сайте
Nekā tai ailē arī lieku. visus gadus ir bijis bez mīnusiem, a tagad ar mīnusu, un nekā. nesaprotu, ko vēl izdomāt. jāuraksta , laikam VID
Elvital
Elvital 12.03.2018 14:22
148 сообщений на сайте
Man vienai biedrībai arī būs mīnuss, bet sapulce tikai pēc nedēļas. Es pamēģināšu un tad došu ziņu. Bet tā nebūtu pirmā reize, kad EDS kāda atskaite neatbilst likumdošanai.
Ilzex
Ilzex 12.03.2018 15:09
2666 сообщений на сайте
Paeksperimentēju. Ar sarkaniem burtiem lielākus vai vienādus ar nulli prasa IIP skaitļus. Paskatieties uzmanīgāk, par kuru rindiņu kurā sadaļā Jums tas brīdinājums ir, varbūt esat izdevumu pozīcijās skaitļus ar mīnusu ievadījusi? Bilancē nekādu problēmu rezerves fondam būt ar mīnusa zīmi.
Zaneoga
Zaneoga 12.03.2018 15:28
156 сообщений на сайте
Paldies, savadīju visu dekl no jauna visus ciparus, un tagad ir ok. sastresojos pirms laika
Elvital
Elvital 12.03.2018 15:48
148 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.