Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Годовой отчет

погасить убытки предыдущих лет резервами К списку тем

погасить убытки предыдущих лет резервами
Здравствуйте.

Можем ли мы погасить убытки предыдущих лет резервами (в балансе pārējās rezerves) если в этом году у нас есть прибыль?

В Komerclikums я нашла про оbligāto rezervi:

(3) Obligāto rezervi, pamatojoties uz dalībnieku sapulces lēmumu, var izmantot:
3) iepriekšējā pārskata gada zaudējumu segšanai, ja tie nav segti no pārskata gada peļņas.

Относится ли это к pārējās rezerves?

Заранее спасибо.
Marija1710
Marija1710 15.03.2018 12:02
59 сообщений на сайте

Ответы (26)

Нет, дивиденды принадлежат не ему, а другой фирме.
Извините, не поняла эту мысль "Tādēļ tālredzīgi cilvēki drīzāk šādas dividendes neaiztiktu- tā ir brīnišķīga iespēja izmaksāt naudu dalībniekam bez jebkādiem papildus nodokļiem. "
Почему "šādas dividendes neaiztiktu" и каким образом без доп налогом?
Marija1710
Marija1710 19.03.2018 07:59
59 сообщений на сайте
Ja dividendes nebūtu izņēmis dalībnieks, tad tās ir dividendes no tā perioda, kad tās neaplika ar IIN. Savukārt UIN par šo peļņu jau ir samaksāts (tas nekas, ka sen). Līdz ar to šo summu varētu izmaksāt un nekādi nodokļi vairs nerastos. Arī ja tā būtu Latvijas firma, tad šīs dividendes (par ko UIN jau vienreiz samaksāts) nav nodokļa objekts. Ja nu vienīgi tas ir kāds ofšors.
Ilzex
Ilzex 19.03.2018 10:22
2666 сообщений на сайте
Аааа, да, с этим все понятно.
В связи с чем, что у нас другая фирма (и нет возможности ей выплатить) и дивиденды переходят в собственность фирмы, я сомневаюсь, что можно сделать так как хочет начальство.
Можно перевести в резервы и успокоиться или ienemumi + заплатить 15%, что уже не очень хочется.
А если мы переведем в резервы, можно будет в следующем году покрыть pārskata gada zaudējumi если они образуются?
Marija1710
Marija1710 19.03.2018 10:37
59 сообщений на сайте
Kas tā par tādu apsēstību ar zaudējumu dzēšanu? Un kādēļ nevar izmaksāt tai otrai firmai?
No tā, ka rezerves kustina šurpu-turpu pašu kapitāls taču nemainās. Pašu kapitāls = pamatkapitāls plus rezerves plus nesadalītā peļņa vai uzkrātie zaudējumi. Ļoti daudzas firmas turpina darboties arī ar negatīvu pašu kapitālu, tas nav aizliegts. Galvenais - lai neviens no kreditoriem nepieprasa maksātnespēju.
Ja nu ir tik ļoti būtiski tās dividendes "pārņemt", tad vai nu dariet to ar 2018. gadu, vai arī, ja tik ļoti vajag 2017. - tad vismaz mēģiniet kaut kā koriģēt UIN deklarācijā (jo tas ir tāds "ieņēmums", par kuru UIN ir kādreiz jau nomaksāts).
Ilzex
Ilzex 19.03.2018 13:15
2666 сообщений на сайте
Может быть кто-нибудь знает где можно отобразить эти дивиденды?
Может быть в 73 строке "citsas aoliekamo ienakumu samazinošas summas saskaņā ar normatīvajiem aktiem)?
Marija1710
Marija1710 20.03.2018 12:13
59 сообщений на сайте
и obligāto rezervi направленные на нераспределённую прибыль, тоже надо указывать в UIN deklarācija?
Marija1710
Marija1710 20.03.2018 12:17
59 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.