Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN reverss un konti К списку тем

PVN reverss un konti
Labdien,

Vai kāds varētu palīdzēt tikt skaidrībā ar PVN reversu un tā uzskaites kontiem?
Ir būvniecības uzņēmums, klienti gan juridiskās, gan fiziskas personas.
Kādi konti PVN uzskaitei man jāierīko? Uzņēmumam ir administrācijas izdevumi - TELE2, kanceleja utt., būvmateriālus iepērkam celtniecībai, instrumentus un materiālus, kā arī koka dēļus,
Ja mēs izrakstam rēķinu par pakalpojumiem - klientam vai ģenerāluzņēmējam, tad ir PVN 21%?

Paldies.
Julie1990
Julie1990 17.12.2018 15:46
2 сообщения на сайте

Ответы (8)

Nu, nu... Šeit un šādi gan neviens Jums nepalīdzēs.
Ne jau kontos ir atbilde.
Atbilde ir - vai Jūs pati saprotat, kuriem pakalpojumiem (gan "izejošiem", gan saņemtiem) tiek piemērots reversais PVN.
To nevar šeit vienā teikumā Jums iemācīt.
Jo nianšu ir ļoti daudz.
Man izskatās, ka esat apņēmusies nest to, ko nevarat pacelt.
Aivars007
Aivars007 17.12.2018 16:21
26984 сообщения на сайте
Ja nu noder. Noteikti sapratīsiet kā grāmatot.

5721 Pievienotās vērtības Nodoklis
57211 R1 Pievienotās vērtības nodoklis kokmateriāli
57212 R2 Pievienotās vērtības nodoklis metallūžņi
57213 R3 Pievienotās vērtības nodoklis būvniecība
57214 R4 Pievienotās vērtības nodoklis elektroniskās ierīces
57215 R5 Pievienotās vērtības nodoklis graudaugi
57216 R6 Pievienotās vērtības nodoklis dārgmetāli
57217 R7 Pievienotās vērtības nodoklis metālizstrādājumi
57218 R8 Pievienotās vērtības nodoklis sadzīves iekārtas
57219 R9 Pievienotās vērtības nodoklis būvistrādājumi
572111 Norēķini ar Valsti par PVN
572120 PVN EU
Oscar
Oscar 17.12.2018 21:40
нет сообщений на сайте
Šoreiz nevienu neaizvainošu, bet... mēs brīnamies, kāpēc pavīdēja doma ieviest grāmatveža sertifikāciju! Lūk , šis ir tas gadījums! Ja tiešām Jūs strādājat uzņēmumā kā vienīgais grāmatvedis, tad.... brīnos, kā Jūs pa naktīm guļat!
Visu cieņu, bet šeit uz uzdoto jautājumu atbildi nesaņemsiet, jo :
1. Pēc būtības jautājums zinošam grāmatvedim ir viegls
2. Kaut jautājums viegls- atbilde kā jau minēja Aivars007 ir ar daudzām niansēm! Un šīs nianses ļoti labi aprakstītas VID metodikās!
Mazamazina
Mazamazina 18.12.2018 15:15
264 сообщения на сайте
Šoreiz nevienu neaizvainošu, bet... mēs brīnamies, kāpēc pavīdēja doma ieviest grāmatveža sertifikāciju!
Mazamazina 18.12.2018 15:15
Не путайте мухи с котлетами. Будет бухгалтер плохо работать, работодатель возьмёт другого.
Представим, что ввели сертификацию. Хозяин говорит: "т.к. ты не сертифицированный, тебе 800. Был бы сертифицированный - 1200." Тогда несертифицированный считает: разница 400 х 12 месяцев - 4800. Соберу ка я "штуку" и куплю себе сертификат. Не надо создавть кормушки освобождающимся депутатам и прочим чиновникам, которые быстро это возглавят. Только не говорите мне, что в нашем государстве взяток не берут. Тогда зачем бюро по борьбе?!
Tehnolog
Tehnolog 18.12.2018 17:41
3127 сообщений на сайте
Нужна не сертификация, а регламентация профессии. И это немного разные вещи.
Ant_lv
Ant_lv 18.12.2018 19:20
3494 сообщения на сайте
Šoreiz nevienu neaizvainošu, bet.
Mazamazina 18.12.2018 15:15
"Šoreiz nevienu neaizvainošu, bet..." - norāda uz to, ka kādu aizvainot tomēr bija nodoms un laikam jau mani. Es it kā nepamanīju šieit aizliegumu reģistrēties ne grāmatvežiem un vai aizliegumu ne grāmatvežiem kaut ko jautāt.
Es nekur neminēju, ka strādāju šājā uzņēmumā par grāmatvedi. Tāpēc šīs nav tās gadījums un pa naktīm guļu mierīgi.
Julie1990
Julie1990 04.01.2019 15:24
2 сообщения на сайте
Arī izlēmu uzrakstīt savas domas.

Par jautājumu.
Kontu numuri jau augstāk ir uzrakstīti. Konti vajadzīgi tādi, lai no kontiem varētu viegli iegūt datus PVN deklarācijas sagatavošanai un gada pārskata sagatavošanai.
Ja būvniecības uzņēmums un sniedzat šos https://likumi.lv/ta/id/253451-pievienotas-vertibas-nodokla-likums#p-631010pakalpojumus, tad rēķina summu nepalielināt par PVN summu. Un pamatojumu norādiet „nodokļa apgrieztā maksāšana” (likuma 142.pants).
Bet par jautātāju arī. Ja "ne grāmatvedis"... nu vienīgi intereses pēc var tādu jautājumu pajautāt. Maz ticams, ka atbildes kaut ko dos.

Par to sertifikāciju. Reāli tā būs ierobežota cilvēku loka peļņas avots. Vadīs seminārus, kuri būs obligāti un par kuriem būs jāmaksā. Tātad, grāmatvežiem pieaugs izdevumi, būs jāpatērē papildus laiks, dodoties uz visādiem semināriem. Un kopumā tie semināri neko daudz neatrisinās. Tāpat, ikdienā visam jāseko līdzi. Un par to Moneyval ziņojumu ... sāku domāt, kas tad ir noticis. Daudzas bankas uztaisīja ļoti labu naudu, "savārīja" Latvijai @#$. Viens no rezultātiem - davai tāpēc licencējam ārpakalpojumu grāmatvežus. Kur ir bankas un kur ir ārpakalpojumu grāmatveži (liela daļa kārto grāmatvedību ļoti, ļoti maziem uzņēmumiem, salīdzinājumā ar bankām)
Some
Some 04.01.2019 17:18
124 сообщения на сайте
Es arī izlēmu vēlreiz uzrakstīt savu viedokli.
Par aizvainot/neaizvainot - man vienalga. Neesmu nekāds pieclatnieks, kuram visiem jāpatīk.
Par to, ka jautātāja nav grāmatvede.
Ja neesat grāmatvede uzņēmumā, tātad tomēr strādājat uzņēmumā, kurš sniedz/saņem jautājumā minētos pakalpojumus. Mans pretjautājums - kāda mārrutka pēc Jums jābradā pa forumiem un kaut kas jājautā? Protams, nav aizliegts, tomēr bija jājautā sava uzņēmuma grāmatvedim.
Atkārtošos - uz Jūsu jautājumu vispārīgu atbildi sniegt nav nekādas jēgas. Un detalizētu atbildi nevar sniegt, neredzot dokumentus.

Par otro Some domu daļu - par sertifikāciju.
Sauciet to, kā gribat - licencēšana, sertificēšana vai sazin kas vēl.
Protams, mums, grāmatvežiem tā būs naudas izdošana - par semināriem (jākrāj kredītpunkti), par licenci, par eksāmeniem un vēl, un vēl.
Kāds no tā būs "sausais atlikums"? - Nekāds!
Jau šodien mūsu valstī visas ministrijas un citas attiecīgas iestādes ir pārpildītas ar cilvēkiem ar augstāko izglītību. Un jēga? Viņi neprot bez kļūdām uzrakstīt vienkāršu nepaplašinātu teikumu. Varbūt viņi zina kādu augstākās matemātikas formulu, taču viņi nezina to, kas notiek dzīvē.
Par genocīdu pret grāmatvežiem es uzskatu šo uzpūsto naudas atmazgāšanas problēmu, kuru Latvijā tagad novērsīs ar to grāmatvežu palīdzību, kuri apkalpo vismazāko SIA, pašnodarbinātos un tml. Nepietiek vēl ar CTA. "Nabaga" apdrošinātāji! Kaut viņi aizrijušies ar mūsu sūri grūti nopelnītajiem eiro, kuri jāgrūž tagad viņiem rīklē! Nav dzirdēts, ka kāds grāmatvedis savas kļūdas rezultātā no apdrošinātāja būtu kaut centu saņēmis.
Latvenergo miljoni šodien nav atrasti, KNAB jau gadiem darbojas, Kontroles dienests arī nav likvidēts, un jēga? "Sausais atlikums" - tuvu nullei!
Paskaitiet, cik reizes Jutu Strīķi atlaida no darba - tāpēc, ka mēģināja kaut ko darīt.

Esmu runājis.
Aivars007
Aivars007 04.01.2019 18:02
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.