Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Darba attiecības nesen dibinātā uzņēmumā К списку тем

Darba attiecības nesen dibinātā uzņēmumā
Pagājušā gadā dibināts uzņēmums. Nav bijis pieņemts neviens darbinieks. Likumdošanā pateikts, ka pirmajā gadā nav obligāti pieņemt kādu darbā (jo darbība diezgan minimāla). Tagad aizsākās otrais gads, tomēr mēneša apgrozījums ir 0, bet gatavošanās biznesam sāk kustēties.
Pēc likumdošanas ir skaidri pateikti 2 nosacījumi 1) mēneša apgrozījums lielāks par 5 min.algām un 2) nav neviena algota darbinieka, tātad saprotu, ka par valdes locekli nav jāveic nodokļu maksājumi un var nepieņemt darbā (pagaidām).
+ jautājums par grāmatvedi, vai jāpieņem darbā, ja ir vairāki valdes locekļi, jo darbs patiešām ļoti minimāls grāmatvedei arī.
Interesē praktiskā pieredze ar VID par "nepieņemšanu darbā", kamēr vēl valdes locekļi visu kārto un apgrozījums vēl nav. Kā viņi to traktē, vai nav kādi "zemūdens akmeņi", ko es neredzu?
Casy
Casy 02.01.2019 10:11
781 сообщение на сайте

Ответы (17)

Ir gan zemūdens akmeņi - izvairīšanās no nodokļu nomaksas.
Ar visām no tā izrietošajām sekām.
Darbība pati par sevi nekad nenotiek - to uzņēmumā veic algots darbinieks.
Viens vai desmit - tas jums pašiem labāk redzams.

Par grāmatvedi - to gan nevajag.
Šiem mērķiem ir izveidots forums www.vgk.lv
Jauniem biznesmeņiem ar to pilnīgi pietiek.
Aivars007
Aivars007 02.01.2019 13:30
26984 сообщения на сайте
Šobrīd projekta sagatavošanas darbības veic valdes locekļi paši.

Biznesmeņi šoreiz nebūs vairs tik jauni Jauns ir tikai uzsāktais bizness.

Vienkārši gribēju apstiprinājumu, vai šobrīd, kamēr vēl notiek nelielas darbības, vai var nevienu nepieņemt? It kā likums saka, ka var..... bet reālā pieredze....?

Tiklīdz kā aizies intensīvāk, tiks pieņemti darbinieki.
Casy
Casy 02.01.2019 14:05
781 сообщение на сайте
Grāmatvedi iesākumā var ārpakalpojumā, nebūs dārgi, ja nav daudz dokumentu. Varētu pieņemt darbā vienu no valdes locekļiem, kas atkarībā no nepieciešamības strādātu 10-20 stundas mēnesī.
Ilzex
Ilzex 02.01.2019 14:24
2676 сообщений на сайте
It kā likums saka, ka var..... ....?

Varbūt arī man pastāstīsiet, kurš likums un kurā vietā tik daudz jums "pastāstīja"?
Mu-maija
Mu-maija 02.01.2019 14:25
15861 сообщение на сайте
Mu-maija, likums "Par Iedzīvotāju ienākuma nodokli" 8.pants2.9 un 2.10 daļa un arī likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" I.nodaļa 2) m). Visur ir minēts, ja mēneša apgrozījums ir 5 minimālās mēnešalgas, bet ja 2018.gadā dibinātam uzņēmumam vēl apgrozījums ir 0, tad vēl var nepieņemt, jo visas darbības tiešām vēl šobrīd veic valdes locekļi. Palabojiet lūdzu mani, ja ne tā izprotu.
Casy
Casy 02.01.2019 14:59
781 сообщение на сайте
Saprotu, ka šeit ir runa par nodokļu maksāšanu nevis darbā pieņemšanu, bet pēc būtības, tad arī formēsim pieņemšanu, kad radīsies šīs nodokļu saistības.
Casy
Casy 02.01.2019 15:05
781 сообщение на сайте
Ilzex, Likums par grāmatvedību 3.pantsnosaka, ka grāmatvedību var kārtot vienīgais valdes loceklis, bet šinī gadījumā ir vairāki valdes locekļi, diemžēl nevienam nav grāmatveža kvalifikācija. Tāpēc arī grāmatvedis jāpieņem, drošvien uz kādu 1 dienu mēnesī.
Casy
Casy 02.01.2019 15:11
781 сообщение на сайте
Nav obligāti uz 1 dienu mēnesī par darbinieku ņemt, ir daudzi citi varianti.
Ant_lv
Ant_lv 02.01.2019 19:33
3494 сообщения на сайте
Nav obligāti uz 1 dienu mēnesī par darbinieku ņemt, ir daudzi citi varianti.
Ant_lv 02.01.2019 19:33
Es jau rakstīju, ka ir citi varianti - www.vgk.lv
Aivars007
Aivars007 02.01.2019 20:55
26984 сообщения на сайте
Valdes locekli var nepieņemt darbā NEKAD, toties nodokļi jāmaksā iestājoties konkrētiem apstākļiem.
Nodokļi jāsamaksā, nevis jānodibina kaut kādas attiecības. Un šāda norma pastāv no laika gala.
Mu-maija
Mu-maija 02.01.2019 22:18
15861 сообщение на сайте
Paņemiet ārpakalpojumu grāmatvedi, samaksāsiet par padarīto darbu.
Kirsbauma
Kirsbauma 02.01.2019 23:24
1581 сообщение на сайте
Paldies Kirsbauma, es jau pati esmu grāmatvede, tikai izpalīdzu šefam pie cita jauna uzņēmuma atvēršanas.
Paldies, Mu-maija, par precīzi nodefinētu viedokli.

Žēl gan, ka te no dažiem personāžiem jūtama nicinoša un augstprātīga attieksme. Es saprotu, ka daži "haļavčiki" ir nokaitinājuši. Pati esmu grāmatvede vairāk kā 10 gadus ar dažiem pārtraukumiem, taču darbojos diezgan vienveidīgā virzienā un kādu laiku bijusi darīšana ar jaunatvērtu uzņēmumu. Jautājumu uzdevu šoreiz uzņēmēja interesēs, jo tad, kad biznesa sākumā uzņēmējs investē savus personīgos līdzekļus, un, kamēr nav ienākumi, loģiski, ka rodas jautājums, kā iesākumā minimizēt izdevumus.

Paldies pieredzes bagātajiem grāmatvežiem, ka dalāties ar savām zināšanām!
Casy
Casy 03.01.2019 09:57
781 сообщение на сайте
Atbrauca cilvēks no Nīderlandes,kur dzivoja un strādāja 8.gadus.Tagaduz laiku apmeties uz dzīvi Latvijā un grib pastrādāt līdz braukšanai prom.Deklarējies ārzemēs,Kā ar pieņemšanu darbā,kā noformēt?
Kemera
Kemera 07.01.2019 07:22
375 сообщений на сайте
Vai nav nevienam ko ieteikt?
Kemera
Kemera 07.01.2019 14:57
375 сообщений на сайте
Personālais kods vai kods no uzturēšanas atļaujas viņam ir?
Oliy
Oliy 07.01.2019 17:20
1034 сообщения на сайте
Viņs tak ir Layvijas pilsonis,uzturēšanās atļauja nav vajadz;iga.
Kemera
Kemera 08.01.2019 09:07
375 сообщений на сайте
Viņs tak ir Layvijas pilsonis,uzturēšanās atļauja nav vajadz;iga.
Kemera 08.01.2019 09:07
Nesapratu jūsu jautājumu. Vienkārši aizpildīt un nodot *Ziņas par darba nemejem. *
Oliy
Oliy 09.01.2019 22:09
1034 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.