Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Для новичков

Grāmatvedības un reģistrācijas jautājumi jaunam SIA К списку тем

Grāmatvedības un reģistrācijas jautājumi jaunam SIA
Sveiki. Es vēlos reģistrēt mazkapitāla SIA (viens dibinātājs = es). Man radās daži jautājumi, ko internetā tomēr nesanāca dabūt. Ceru, ka Jūs kā pieredzējuši cilvēki spēsiet atbildēt uz dažiem jautājumiem.
Nedaudz par plāniem :

Dibināšu mazkapitāla SIA, lai sanāktu mazāki dibināšanas izdevumi valsts nodevā un pēc reģistrācijas papildināšu pamatkapitālu līdz 2800EUR.
Sākumā nereģistrēšos par PVN maksātāju.
Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs – NĒ.
Citi uzņēmējdarbības veidi neinteresē, tikai SIA.
Uzņēmumu vēlos reģistrēt tagad(man tā ir ērtāk), bet pirmos mēnešus tas nebūs aktīvs. Sākšu nodarboties pēc mēnešiem 3-4.
Uzņēmumā tuvākajā nākotnē neplānoju ņemt algotus darbiniekus. Nodarbošos viens pats.

Jautājumi :
1. Esmu nodarbināts citā uzņēmumā un nevēlētos slēgt darba līgumu ar savu SIA pagaidām, kaut arī esmu dibinātājs un tādejādi valdes priekšsēdētājs. Vai tas ir iespējams? Vai SIA var pastāvēt bez oficiāla darbinieka? Esmu arī dzirdējis ka ir vienalga jāveic kaut kādas iemaksas valsts budžetā, ja nav darbinieka vai ir tikai valdes loceklis? Ir neliela putra šajā jautājumā, tāpēc ceru ka palīdzēsiet. (Vēlos darboties uzņēmumā algu sev nemaksājot, naudu atsātjot uzņēmumā, attīstot)
2. Tā kā pirmos mēnešus darbības nekādas nenotiks, vai man būs jānodod kaut kādas atskaites VID, kamēr uzņēmumā nenotiek nekādas darbības, izņemot gada pārskatu?
3. Vai SIA ir obligāti nepieciešams grāmatvedis kā darbinieks? Vai arī es varu būt kā grāmatvedis? Teiksim ir cilvēks, kas izdarīs grāmatveža darbu manā vietā, nekur nefigurējot kā darba ņēmējs, bet parakstu visu es, kā grāmatveža pienākumu izpildītājs. Jautājums aktuāls uz laiku, kamēr nenotiks īpaša rosība, pie lielākiem apjomiem izmantošu grāmatveža pakalpojumus (Agrākas pieredzes grāmatvedībā nav)
4. Kas un cik bieži man būs jāiesniedz VIDā? Runa iet par atskaitēm.
*** 5 jautājums neielīda, pievienošu komentārā ***
Double99
Double99 25.02.2019 13:21
15 сообщений на сайте

Ответы (14)

5. NACE 2 (Darbības veids) Plānoju sākumā tirgot auto detaļas, bet ir ļoti daudz visādu ideju, kuras vēls arī īstenot. Tāpēc darbības veidi ir plaši, sākot no auto detaļu tirgošanas līdz pārtikas preču tirgošanai, ražošanai un pakalpojumu sniegšanai. Vai es varu izvēlēties vairākus darbības veidus?

Ceru, ka dabūšu atbildes uz jautājumiem, jo tie ir pēdējie kas man ir palikuši neskaidri. Atrisinot šos jautājumus atliks tikai sagatavotos dokumentus iesniegt portālā latvija.lv
Double99
Double99 25.02.2019 13:21
15 сообщений на сайте
1. Var, kamēr nenotiek darbība.
2. Nekas nav jānodod.
3. Ja visu saprotiet, var.
4. Par atskaitēm skatit www.vid.gov.lv tur arī daudz kas cits ko lasīt. Kā arī šeit uzliekot - meklēt.
5.Varvairākus, reģistre VID caur EDS.
Ilma
Ilma 25.02.2019 16:22
30495 сообщений на сайте
Par 1. jautājumu var sīkāk?
Kamēr nenotiek darbība man vienalga skaitās divas darba vietas, vai tomēr tikai esošā tiek uzskaitīta par darba vietu? Valdes prieksšēdētājs bez līguma nav mana otrā darba vieta? EDSā ir jābūt kā darbiniekam?
Un kas būs tad, kad parādīsies aktivitāte? Nevar kaut kā palikt nenodarbinātam tik un tā?

Pilnvarojuma līgums.. tāds ir manīts. Tautā runā, ka ar to var noslēgt vienošanos bez atalgojuma. Cik tas ir patiesi un kā tas notiek dzīvē?
Double99
Double99 25.02.2019 18:06
15 сообщений на сайте
Jāmaksā obligati minimālā alga vienam cilvēkam, ja apgrozījums mēnesī ir vienāds vai lielaks par 5 x min.alga430,- EUR = 2150,- EUR.
Līdz šim apgrozījumam var būt pilnvarojuma ligums ar vai bez atlīdzības par valdes locekļa pienakumu pildīšanu. Ja ir kādi darbi ārpus valdes locekļa pienākumiem ir janosaka alga pa stundām.
Ilma
Ilma 25.02.2019 19:12
30495 сообщений на сайте
Bet es skaitīšos kā nodarbināts vēl vienā darbā, bez pašreizējā? Būdams valdes priekšsēdētājs savā SIA?
Double99
Double99 26.02.2019 10:59
15 сообщений на сайте
Bet es skaitīšos kā nodarbināts vēl vienā darbā, bez pašreizējā? Būdams valdes priekšsēdētājs savā SIA?
Double99 26.02.2019 10:59
Jā tieši tā.
Ilma
Ilma 26.02.2019 11:16
30495 сообщений на сайте
Runājot par 2. punktu. Par to, ka nenotiks nekāda darbība pārs mēnešus.
Ienākum tiešām drīzāk ka nebūs, bet ja es tērēšu pamatkapitālu uz iekārtu pirkšanu vai izejvielu, tad tā jau skaitās ka aktivitāte uzņēmumā un tad būs jāiesniedz kādas mēneša atskaites vai nē?
Double99
Double99 26.02.2019 12:37
15 сообщений на сайте
Nē par to nekas nebūs jāiesniedz pagaidām.
Ilma
Ilma 26.02.2019 21:34
30495 сообщений на сайте
Sākumā nereģistrēšos par PVN maksātāju.
Double99 25.02.2019 13:21
Nu-nu... Izlasiet PVN likumu.
Andaz
Andaz 04.03.2019 14:39
27892 сообщения на сайте
Sākumā nereģistrēšos par PVN maksātāju.
Double99 25.02.2019 13:21
Nu-nu... Izlasiet PVN likumu.
Andaz 04.03.2019 14:39
Kas tad nu?
Apgrozījums 40 000 EUR par 12 pagājušajiem mēnešiem var būt tikko reģistrētam uzņēmumam?
Double99
Double99 04.03.2019 19:06
15 сообщений на сайте
Ja nav 40 000, tad var gadīties, ka ir 10 000....

57.pants Noteikumi iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijai Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā preču iegādei Eiropas Savienības teritorijā

(1) Ja nereģistrēts nodokļa maksātājs veicis preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā un ja šo preču kopējā vērtība bez nodokļa kārtējā kalendāra gadā sasniedz vai pārsniedz 10 000 euro, nodokļa maksātājs līdz tam taksācijas periodam sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam, kad ir sasniegts vai pārsniegts šajā likumā noteiktais reģistrācijas slieksnis — 10 000 euro —, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam šā likuma 66.pantapirmajā daļā minēto reģistrācijas iesniegumu.
Oscar
Oscar 04.03.2019 19:32
нет сообщений на сайте
Paldies par papildus informāciju! Bet nekur nebiju norādijis, ka būs preces 10 000 EUR vērtībā, tāpēc šis arī nebūs attiecināms uz manu gadījumu.. bet tiešām vēl nesen SEB mājas lapā redzēju video ar VID pārstāvi, kur pat lūdza uzreiz neiet reģistrēties par PVN maksātāju, jo tas nav obligāti uzreiz, viņi pat atsakot.
Tā ka vienalga uzreiz neplānoju kļūt par PVN maksātāju
Double99
Double99 04.03.2019 20:00
15 сообщений на сайте
Vispār jau reģistrēties par PVN maksātāju ir atkarīgs no darījumiem, kādus veiksiet, ne tikai no to apjoma.
Andaz
Andaz 07.03.2019 17:01
27892 сообщения на сайте
Sākumā nereģistrēšos par PVN maksātāju.
Double99 25.02.2019 13:21
Nu-nu... Izlasiet PVN likumu.
Andaz 04.03.2019 14:39
Ar to reģistrēšanu arī nav tik viegli. Pat ja reģistrējoties uzņēmums uzreiz iesniedz iesniegumu par PVN reģistrāciju, to vēl jāpamato, izsauc klātienē uz interviju, vieniem dot, vieniem tika atteikts. Protams pašam uzņēmējam jāizlemj vai tiešam tas viņam ir vajadzīgs, bet kas PVN likumā nu tur jau pienakums..
Jevdokimovas
Jevdokimovas 06.06.2019 11:07
4 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.