Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Вопросы внутреннего бухгалтерского учета. Делопроизводство

Nemateriālais ieguldījums - mājaslapa tirdzniecībai internetā К списку тем

Nemateriālais ieguldījums - mājaslapa tirdzniecībai internetā
Sveicināti, kolēģi!

Pirmo reizi 8 gadu laikā esmu nonācis pie saskares ar nemateriālajiem ieguldījumiem un vēlos pakonsultēties.

Uzņēmums noslēdza līgumu par mājaslapas (interneta veikala) izveidi. Līguma summa 3500 EUR, darba izpilde sadalīta 3 posmos, pēc katra posma ir daļēja apmaksa. Divi posmi tika noslēgti 2018. gadā, pēdējo vēl gaidam. 2018. gada laikā samaksāti ir 2000 EUR, palikuši 1500 EUR. Rēķinos ir rakstīts "Par mājaslapas izstrādi saskaņā ar līgumu Nr. xxxx; daļējs maksājums".

Cik es zinu, tad šādas mājaslapas izveidošanas izmaksas ir jāliek nemateriālo ieguldījumu sastāvā un lietderīgās izmantošanas laikā, katru gadu jārēķina norakstījumus. Cik saprotu, man jāizveido PL kartiņa, tāpat, kā jebkuram citam pamatlīdzeklim.

Ko man norādīt Gada pārskatā par 2018. gadu, ja mājaslapa vēl nav pabeigta un tie nav avansa maksājumi? Vai tiešām taisīt jaunu posteni "Nemateriālo ieguldījumu izveidošanas izmaksas", vai tomēr ielikt pie avansa maksājumiem?
Aigarsr
Aigarsr 06.03.2019 14:10
208 сообщений на сайте

Ответы (4)

Vai tiešām taisīt jaunu posteni "Nemateriālo ieguldījumu izveidošanas izmaksas",
Aigarsr 06.03.2019 14:10
Jā. es veidotu šādu posteni un uzkrātu, kamēr mājas lapa tiktu pabeigta.
Aivareno
Aivareno 06.03.2019 19:58
6641 сообщение на сайте
ja mājaslapa vēl nav pabeigta, tie ir avansa maksājumi
Sbe
Sbe 06.03.2019 20:34
1176 сообщений на сайте
ja mājaslapa vēl nav pabeigta, tie ir avansa maksājumi
Sbe 06.03.2019 20:34
Saskaņā ar līgumu, apmaksa notiek pēc noteiktu posmu, jeb darbu pabeigšanas. Manuprāt to nevar saukt par avansu, ja darbs ir izdarīts. Tās drīzāk ir izveidošanas izmaksas, manuprāt.
Vai tiešām taisīt jaunu posteni "Nemateriālo ieguldījumu izveidošanas izmaksas",
Aigarsr 06.03.2019 14:10
Jā. es veidotu šādu posteni un uzkrātu, kamēr mājas lapa tiktu pabeigta.
Aivareno 06.03.2019 19:58
Itkā bija tie grozījumi likumā, kas atļauj veidot savus posteņus arī tiem, kas GP netaisa pēc starptautiskajiem standartiem, bet nekad to neesmu darījis un ir bažas vai tam nav kādu neparedzamu seku?
Aigarsr
Aigarsr 06.03.2019 22:07
208 сообщений на сайте
Ja darbs ir izdarīts - tad jau ir mājas lapa(nemater.ieguldījums D1120), ja nav mājas lapas - avans par nemater.ieguldījumu(D1180). Vai ir trešais variants? Darbs izdarīts - mājas lapas nav?
Sbe
Sbe 07.03.2019 16:12
1176 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.