Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim К списку тем

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim
Vai kāds ir saskāries ar šādu pārbaudi?
Un varam padalīties ar pieredzi?
Man nesen bija, respektīvi vēl nav beigusies, jo nākšot vēlreiz.
Mani samulsināja fakts, ka man ir jāziņo par apstākli, ka klients nav aprēķinājis un maksājis sev algu, bet jā, apgrozījums ir sasniegts. Esmu viņu informējusi par to, viņš zin, ka likums prasa aprēķināt mimimālo, bet to nedara, es viņu piespiest nevaru, taču neiedomājos, ka man par to ir jāziņo VID, jo viņi taču redz gan apgrozījumu, gan to, ka uzņēmums nemaksā sociālo nodokli. Ok, saprotu, tur par darījumiem jāziņo, kas liekas aizdomīgi. Tā ir informācija, kura viņiem ir. Tagad atnāk pie manis ar šiem faktiem un met man galdā - bija jāziņo, būs sods.
Kristiane
Kristiane 14.04.2019 12:22
105 сообщений на сайте

Ответы (73)

Пусть платят как в некоторых странах % от сделок что мы сдали им. Точнее % от суммы которую в результате они вернули в бюджет.
Otkat
Otkat 26.04.2019 14:56
1241 сообщение на сайте
Man šķiet, ka sākot terorizēt ārpakalpojumu grāmatvežus VID vēlas pierādīt šīs nozares nekompetenci un licences nepieciešamību.

Vakar vēlreiz noklausījos radio interviju par licencēšanu (Rudzīte, Dālderis, Beķere un MUV asoc.vadītājs??) un man palika kauns par VID - viņas attieksme pret nodokļu maksātājiem ir ārpus visiem rāmjiem, varbūt tomēr ir jāizturas ar, vismaz pieklājību, ja ne cieņu, pret nodokļu maksātājiem, kas maksā viņai algu. Jutos pazemota un aizvainota - cik mēs visi dumji, nekompetenti, kādi naudas atmazgātāji, ēnu ekonomikas uzturētāji un krāpnieki. Lielākie valstī! No mums posta vairāk nekā no teroristiem un narkotiku tirgotājiem.
Vēl vajag, lai VIDs uzliek neizbraukšanas no valsts arestu visiem grāmatvežiem, dzimstības ierobežošanu (lai tāda sērga nevairojas) ...
Jāgatavojas vēl kādai atriebes rīcībai...
Andaz 25.04.2019 14:47
Tieši tā sajūtos arī gandrīz katrā VID pārbaudē, telefona zvanā. Un ja jau tā domā vadība, tad ko gaidīt no padotajiem....
Kristiane
Kristiane 26.04.2019 18:28
105 сообщений на сайте
Добрый день!

А дайте совет, где сделать эту систему у себя на предприятии?
Скоро будет проверка и надо делать эту систему контроля...
Буду очень благодарна за совет.
Bm13
Bm13 23.05.2019 08:38
141 сообщение на сайте
Добрый день!

А дайте совет, где сделать эту систему у себя на предприятии?
Скоро будет проверка и надо делать эту систему контроля...
Буду очень благодарна за совет.
Bm13 23.05.2019 08:38
Так где вам больше нравится, там и делайте. Можете у директора в кабинете, можете в коридоре, можете на своем рабочем месте делать
Albina
Albina 23.05.2019 10:03
64594 сообщения на сайте
Bet dzirdot stāstu par grāmatvedības ārpakalpojuma firmu, kurā darbinieki katrs ir mikrouzņēmums un tml. briesmas, tad gan kļūst bēdīgi.:(
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 23.05.2019 10:20
2557 сообщений на сайте
Добрый день!

А дайте совет, где сделать эту систему у себя на предприятии?
Скоро будет проверка и надо делать эту систему контроля...
Буду очень благодарна за совет.
Bm13 23.05.2019 08:38
Так где вам больше нравится, там и делайте. Можете у директора в кабинете, можете в коридоре, можете на своем рабочем месте делать
Albina 23.05.2019 10:03
Ой! Я бы и у директора и в коридоре и на рабочем столе и даже в туалете бы сделала...а то мало-ли что....
Sletla
Sletla 23.05.2019 11:06
13435 сообщений на сайте
Bet dzirdot stāstu par grāmatvedības ārpakalpojuma firmu, kurā darbinieki katrs ir mikrouzņēmums un tml. briesmas, tad gan kļūst bēdīgi.:(
Ludmila_st_ 23.05.2019 10:20
Tādu ir simtiem Latvijā. Diemžēl.
Aivars007
Aivars007 23.05.2019 14:17
26981 сообщение на сайте
А дайте совет, где сделать эту систему у себя на предприятии?
Скоро будет проверка и надо делать эту систему контроля...
Буду очень благодарна за совет.
Bm13 23.05.2019 08:38
Прочитать методичку ВИДа для начала, а потом адаптировать для себя. Всегда так любое бумаготворчество начинается

Bet dzirdot stāstu par grāmatvedības ārpakalpojuma firmu, kurā darbinieki katrs ir mikrouzņēmums un tml. briesmas, tad gan kļūst bēdīgi.:(
Ludmila_st_ 23.05.2019 10:20
Vai skaitīkļus liksim uz nomātajiem PL vai tomēr mazvērtīgais inventārs?

Tādu ir simtiem Latvijā. Diemžēl.
Aivars007 23.05.2019 14:17
It kā jau vienmēr bija, ka mazos blēžus liek cietumā, bet lielos - godā.
Ant_lv
Ant_lv 23.05.2019 14:57
3404 сообщения на сайте
Прочитать методичку ВИДа для начала, а потом адаптировать для себя
Ant_lv 23.05.2019 14:57
где в дебрях сайта VID прячется эта методичка? Ссылочку дайте пожалуйста, что-то мне найти её не получается.
Allda
Allda 23.05.2019 17:21
2909 сообщений на сайте
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/vadl%C4%ABnijas_Gr%C4%81matve%C5%BEi.docx

https://www.vid.gov.lv/lv/vadlinijas-0
Ant_lv
Ant_lv 23.05.2019 19:07
3404 сообщения на сайте


Cik man zināms tad neviens no maniem klientiem nekādu informāciju no VID nav saņēmis. Sodīs mani.
Sazinājos arī savu citu kolēģi. Viņai pagājušā gadā uzlika sodu 2500 Eur par to, ka nenoziņoja par klienta darījumu ar Krievijas Federācijas uzņēmumu. Klientam soda nebija nekāda.
Kristiane 25.04.2019 13:20
Kas tas bija par darījumu?
Kur rakstīts, ka visi darījumi ar KF ir aizdomīgi, sodāmi?
Vai - ka par tiem visiem jāziņo, ja tie NAV aizdomīgi?
Mans klients regulāri veic darījumus ar KF pilsoņiem LV teritorijā.
Vai visi KF pilsoņi arī tagad automātiski ir teroristi?
Tad jājautā, kā superpupergodīgā Latvija KF pilsoņiem pieļauj šeit īpašumus?
Kaut kāds murgs ir iesācies, ko man laikam nesaprast.
Aivars007 25.04.2019 13:36
Es konkrēti nezinu, kas tas bija par darījumu, bet paskaidroja arī manā pārbaudē, ka nav būtiski, ir vai nav reāli noziedzīgs darījums, sarakstā ir, ka ir jāziņo. Ja neziņo, tad jāmaksā sods.
Kristiane 25.04.2019 14:01
Pagaidiet, kurā sarakstā? MK 674 nekas nav rakstīts, ka automātiski par visiem darījuma partneriem no KF ir jāziņo VID. Tur ir tikai tad jāziņo, ja darījumu partneris ir sankciju sarakstā vai negatīva info publiskā telpā.
_susurs_
_susurs_ 24.05.2019 22:14
831 сообщение на сайте
Es saprotu, ka visi te ir baigi kārtīgie un iekšējās kontroles sistēmas ir ieviesuši jau 2008.gadā un katru gadu veic grozījumus Bet ko jūs ieteiktu tādam noziedzniekam, kurš tikai tagad to IKS ir uzrakstījis - kādu datumu likt kā parakstīšanas datumu? VID sodīs arī par to, ka IKS ir parakstīta nevis 2008.gadā bet 2018.gadā, kaut klienti ir kopš 2008? Stulbi būtu likt uz šodienas IKS 2008.gadadatumu, jo informācija un likumi jau ir mainījušies kopš tā laika.
_susurs_
_susurs_ 24.05.2019 23:56
831 сообщение на сайте
Nekur jau nav rakstīts, ka būtu jāglabā visas daudzās redakcijas. Uzrādām pēdējo, jaunāko un labāko versiju, kas mums šobrīd izstrādāta. Un tā kā iekļautas arī sankciju likuma normas, tad vispār 2019.gads
Ilzex
Ilzex 25.05.2019 00:31
2666 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.