Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Разные неклассифицированные вопросы

par parādu piedziņu zvērinātam tiesu izpildītājam К списку тем

par parādu piedziņu zvērinātam tiesu izpildītājam
Labdien, būtu ļoti pateicīga, ja saņemtu padomu, cik man jāpatur alga darbiniekam, cik jāietur parāda piedziņai.

Paldies,
Liene
Lieneveidmane
Lieneveidmane 26.07.2019 16:29
1 сообщение на сайте

Ответы (4)

Так там же всё написано, 30% от зарплаты после налогов, но что бы на руки работник получал не менее минималки после удержания. Взыскание четвёртой очереди же. Если зарплата минималка, то сообщайте исполнителю, что нечего удерживать
Tt7
Tt7 26.07.2019 18:17
37856 сообщений на сайте
Piespiedu izpildes procesā ieturējumi no darba samaksas notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta nosacījumiem:

1. No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
piedzenot uzturlīdzekļus, zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī izpildot administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtos nolēmumus, – 50 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, – 30 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.
2. Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā, un uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļi valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu.

No jautājumā ietvertās informācijas secināms, ka ieturējumiem, visticamāk, būtu jānotiek saskaņā ar Civil
Korn
Korn 27.07.2019 15:40
166 сообщений на сайте
Civilprocesa likuma 594. panta otro daļu. Tā kā esat norādījis, ka Jums ir minimālā alga, ieturējumus patlaban veikt nav iespējams.

Tā kā parādsaistības nedzēsīsies, Jums var ieteikt vienoties ar tiesu izpildītāju par labprātīgu ikmēneša maksājumu, lai parādu pakāpeniski dzēstu.
Korn
Korn 27.07.2019 15:41
166 сообщений на сайте
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/13769-ieturejumi-no-darba-samaksas-pec-vairakiem-izpildu-dokumentiem-2018
Korn
Korn 27.07.2019 15:45
166 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.