Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Algas un IIN pārrēķins sakarā ar izmaiņām EANG, kas skar iepr.mēnešus К списку тем

Algas un IIN pārrēķins sakarā ar izmaiņām EANG, kas skar iepr.mēnešus
Vēlējos padiskutēt ar grāmatvežiem sekojošajā jautājumā:
Darbinieks X 2019.gadajūnijā, ieejot EDS sistēmā, veica izmaiņas savā algas nod.grāmatiņā (EANG) – noņēma apgādībā esošo bērnu (apgādības pārtraukšanas datums – 01.04.2019.) un ielika"ķeksi" piemērot IIN 23% likmi.
2019.gada25. jūlijā algu grāmatvedis novēloti pamanīja, ka ir veiktas izmaiņas Darbinieka X algas nodokļa grāmatiņā. Nu ir jāveic algas pārrēķins un jāietur pārrēķina rezultātā radušos papildus maksājamo Iedzīvotāju ienākuma nodokli par iepriekšējo periodu ( aprīlis – jūnijs) – 60 EUR.

Padalieties, kā Jūs šādā situācijā rīkotos (tieši grāmatvedībā atspoguļošanas jomā – iegrāmatošana, algu saraksti, VID iesniegto atskaišu aizpildīšanas jautājumā) - kurā mēnesī, kādā veidā korekcijas veiksiet, utt. (kā pārrēķināt algu un IIN ir zināms)? Vai labojot iepriekšējo mēnešu (aprīlis, maijs, jūnijs) algu aprēķinu sarakstus, aprēķinot tādu Iedzīvotāju Ienākuma nodokli, kādam tam būtu bijis jābūt ņemot vērā jūnija mēnesī darbinieka iesniegtās izmaiņas EANG, vai tomēr papildus aprēķināto algas nodokli iekļaut tekošā (jūlija) mēneša algu sarakstā?

Mana doma ir sekojoša: Ja darbinieks ar atpakaļejošu datumu ir veicis izmaiņas algas nod.grāmatiņā, kā rezultātā radās papildus aprēķinātais IIN, nebūtu korekti šo nodokli uzrādīt iepriekšējos mēnešos (aprīļa-jūnija algu sarakstos), labojot algu sarakstus un Soc.atskaites jo fakstiski papildus aprēķinātais IIN tiks ieturēts tekošajā mēnesī, līdz ar to tam būtu jāparādās algu sakarstā un Soc.atskaitē par tekošo mēnesi.
Nata25
Nata25 09.08.2019 10:19
315 сообщений на сайте

Ответы (36)

Es gan domāju, ka šī nu ir tā reize, kad jāvienojas ar darbinieku - cik to nodokli ieturēs, jo darbinieks nav vainīgs, ka grāmatvedis neredz izmaiņas EDSā un papildus piemaksājamais IIN var būt pārāk liels, lai to vienā mēnesī pēkšņi ieturētu.
Andaz 09.08.2019 15:17
Darbinieks ir "в курсе". Tur nav problēmu... nu kāpēc mēs cilvēki mākam no vienas problēmas "pārlekt" citā Ar darbinieku viss saskaņots. Milzīgāka problēma ir - Tildes Jumis Personāls neļauj veikt algas nodokļa pārrēķinu tekošajā mēnesī (kad darba devējam reāli rodas pienākums pārrēķināt un ieturēt no darbinieka papildus maksājamo Algas nodokli)
Nata25 09.08.2019 15:30
Меняйте программу.
Tehnolog 09.08.2019 19:02
Замечательная идея, о которой всё чаще и чаще вспоминаю. Может у Вас есть идеи, "на кого променять Tildes Jumis Personāls" - а то уже допекли они...?
Nata25
Nata25 14.08.2019 14:54
315 сообщений на сайте
Может у Вас есть идеи, "на кого променять Tildes Jumis Personāls"
Vienas lietas dēļ?
Andaz
Andaz 14.08.2019 16:50
27892 сообщения на сайте
Как делают другие - не всегда аргумент, потому, что спрашивают с конкретного лица.
К тому же "делать"- то всего ничего.
В момент получения информации указать всю (возможную) сумма льготы.
При этом может уменьшится ПНН или его просто не будет и все. За год в пазинёюмсе все в общих суммах.
Программа должна разрешить указать увеличенную сумму льготы.
Mu-maija 09.08.2019 19:26
У меня наоборот - сумма льгот уменьшается, ПНН- увеличивается
Бух. программа не даёт возможности пересчитанный налог " начислить и удержать" с зарплаты текущего месяца.
Nata25 14.08.2019 14:48
Kāpēc nedod, man bija jāsamazina prognozētais atvieglojums, to var norādīt darbinieka kartītē kā negatīvu summu, attiecīgi arī IIN apliekamā tiek palielināta un IIN palielinās
Puika
Puika 14.08.2019 16:51
380 сообщений на сайте
Может у Вас есть идеи, "на кого променять Tildes Jumis Personāls"
Nata25 14.08.2019 14:54
Vienas lietas dēļ?
Andaz 14.08.2019 16:50
nu noteikti, ne vienas lietas dēļ. Jau gandrīz divu gadu garumā nav sakārtota šī sistēma. Un pastāvīgās problēmas pie atjauninājumiem. un nepārtraukta sajūta, ka kļūdas testē uz mums - lietotājiem - "pamanīs, atradīs, vai ne". Tehniskais personāls - ļoti tālu stāvošs no grāmatvedības, kas reti kad spēj izprast grāmatvežu- lietotāju vajadzības un neizprot daudzus grāmatvedības aspektus, ko jautājam.
Nata25
Nata25 26.08.2019 15:43
315 сообщений на сайте
ļoti tālu stāvošs no grāmatvedības
Nata25 26.08.2019 15:43
Par to es gan dziļi šaubos, atbalstā ir ļoti zinoši IT cilvēki, un ir arī grāmatveži.
Jūs visas problēmas piesakat?
Man pagaidām nav bijušas problēmas, sistēma ļoti atvieglo dzīvi un atbalsta dienests strādā kā pulkstenis.
PS. Neesmu Tildes darbinieks.
Oscar
Oscar 26.08.2019 20:24
нет сообщений на сайте
ļoti tālu stāvošs no grāmatvedības
Nata25 26.08.2019 15:43
Par to es gan dziļi šaubos, atbalstā ir ļoti zinoši IT cilvēki, un ir arī grāmatveži.
Jūs visas problēmas piesakat?
Man pagaidām nav bijušas problēmas, sistēma ļoti atvieglo dzīvi un atbalsta dienests strādā kā pulkstenis.
PS. Neesmu Tildes darbinieks.
Oscar 26.08.2019 20:24
Esam ļoti bieži vērsušies pie atbalsta. pārsvarā ar tēmu "pēc kārtējā atjauninājuma parādījās šādas problēmas sistēmā:........". Jā, piekrītu, atbalsta dienests ir ļoti punktuāls, atbild ātri ar tēmu "paldies,ka pamanījāt, ar nākamo atjauninājumu salabosim" Nu nedomāju, ka tas ir normāli, ka mēs -lietotāji, testējam un meklējam programmā kļūdas...
Un par kompetenci - tieši šī jautājuma risināšana bija kā "spēle vienos vārtos" - es rakstu skaidroju, man atklātā tekstā atbild "nesaprotu, ko jums vajag. atsūtiet darbinieka kartiņu" . Un vai tad es varu sūtīt darbinieku personīgos datus? nē. protams. Rakstīju, skaidroju ne tikai es, bet vēl viens grāmatvedis - kompetentajam atbalstam "netika skaidrs" ... Beigās vēl Tilde atļaujās atsūtīt e-pastu "Jūsu jautājums tika atrisināts"
Nata25
Nata25 27.08.2019 08:40
315 сообщений на сайте
Spriežot pēc uzdotā jautājuma, grāmatvedis nezin kādam ir jābūt aprēķinam, tad ko var gribēt no atbalsta?
Puika
Puika 27.08.2019 09:07
380 сообщений на сайте
atsūtiet darbinieka kartiņu
Nata25 27.08.2019 08:40
Un kas liedz personas datus "aizmērēt?
Kā IT speciālists, varu teikt, ka 70% no problēmām ir ar to blīvi, kas ir starp krēslu un klaviatūru.
Oscar
Oscar 27.08.2019 10:25
нет сообщений на сайте
atsūtiet darbinieka kartiņu
Nata25 27.08.2019 08:40
Un kas liedz personas datus "aizmērēt?
Kā IT speciālists, varu teikt, ka 70% no problēmām ir ar to blīvi, kas ir starp krēslu un klaviatūru.
Oscar 27.08.2019 10:25
Jā, ir problēma minētajā vietā! BET lielāka, ka citēšu jautājumu => Nu ir jāveic algas pārrēķins un jāietur pārrēķina rezultātā radušos papildus maksājamo Iedzīvotāju ienākuma nodokli par iepriekšējo periodu

un nekur nav minēts par to, ka tekošajā mēnesī ir jāpalielina IIN apliekamā summa, lai aprēķinātu papildus IIN
Puika
Puika 27.08.2019 10:31
380 сообщений на сайте
atsūtiet darbinieka kartiņu
Un kas liedz personas datus "aizmērēt?
Kā IT speciālists, varu teikt, ka 70% no problēmām ir ar to blīvi, kas ir starp krēslu un klaviatūru.
То же самое можно сказать и про IT-специалистов.
Tehnolog
Tehnolog 27.08.2019 10:36
3101 сообщение на сайте
То же самое можно сказать и про IT-специалистов.
Tehnolog 27.08.2019 10:36
Jā, arī šajā profesijā netrūkst "sam-aitishnik".
Oscar
Oscar 27.08.2019 10:39
нет сообщений на сайте
protams, visu var aizsmērēt.. ne tā ir problēma - bet padomājiet, kāda starpība un kāda jēga no darbinieka kartiņas, ja programma neļauj manuāli mainīt aprēķināto IIN, manuāli koriģēt atvieglojumus. Un šajā forumā uzdevu jautājumu tikai tāpēc, ka tieši Tildes Jumis Personāls ar viņu "super inovatīvo atbalsta grupu" man liek sajusties kā muļķei - es ļoti labi izprotu likumdošanas prasības un saprotu, kādā veidā vajadzētu būt veiktam IIN pārrēķinam, kad un kādā veidā tam visam būtu jāparādās atskaitēs, BET "super attīstītā programma " uzskata, ka es prasu kaut-ko nereālu.
Arī šajā forumā PALDIES kolēģiem, esmu guvusi apstiprinājumu savam viedoklim par to, kādā veidā jāveic IIN pārrēķins, bet tas Tildes Jumis Personāls.....
Nata25
Nata25 27.08.2019 12:47
315 сообщений на сайте
У меня с памятью что-то, или с Tildes Jumis Personāls? Раньше была опция экспорта в Excel таблицы расчёта отпускных, а после последнего обновления исчезло? Расчёт среднего заработка остался, а отпускных -нет. Не могу ни распечатать, ни экспортировать.
Allda
Allda 27.08.2019 12:57
2909 сообщений на сайте
protams, visu var aizsmērēt.. ne tā ir problēma - bet padomājiet, kāda starpība un kāda jēga no darbinieka kartiņas, ja programma neļauj manuāli mainīt aprēķināto IIN, manuāli koriģēt atvieglojumus. Un šajā forumā uzdevu jautājumu tikai tāpēc, ka tieši Tildes Jumis Personāls ar viņu "super inovatīvo atbalsta grupu" man liek sajusties kā muļķei - es ļoti labi izprotu likumdošanas prasības un saprotu, kādā veidā vajadzētu būt veiktam IIN pārrēķinam, kad un kādā veidā tam visam būtu jāparādās atskaitēs, BET "super attīstītā programma " uzskata, ka es prasu kaut-ko nereālu.
Arī šajā forumā PALDIES kolēģiem, esmu guvusi apstiprinājumu savam viedoklim par to, kādā veidā jāveic IIN pārrēķins, bet tas Tildes Jumis Personāls.....
Nata25 27.08.2019 12:47
Kādas problēmas ielikt negatīvus atvieglojumus? un iegūt nepieciešamo rezultātu?
Puika
Puika 27.08.2019 13:11
380 сообщений на сайте
Расчёт среднего заработка остался, а отпускных -нет. Не могу ни распечатать, ни экспортировать.
Allda 27.08.2019 12:57
Tai Excelī ir gan vidējās izpeļņas aprēķina tabula, gan atvaļinājuma naudas tabula. Atvērtajā logā labajā pusē ir podziņa.
Andaz
Andaz 28.08.2019 09:27
27892 сообщения на сайте
Excelī ir gan vidējās izpeļņas aprēķina tabula, gan atvaļinājuma naudas tabula
Andaz 28.08.2019 09:27
Paldies, Anda!
Да, если сделать экспорт расчёта среднего заработка, в таблице Эксел появляется расчёт отпуска. Может и раньше так было? Не помню, точно с памятью что-то.
Allda
Allda 28.08.2019 10:12
2909 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.