Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

Sociālais nodoklis strādājot ārvalstīs ( ES) К списку тем

Sociālais nodoklis strādājot ārvalstīs ( ES)
Labvakar
Cilvēks ir noslēdzis darba līgumu ar Dānijas uzņēmumu, kur sadaļā par nodokļiem teikts, ka visus nodokļus viņam jāmaksā savā rezidences valstī. Par cik nekad neesmu saskārusies ar šādu līguma veidu un darbs jāuzsāk jau tuvākajās dienās, mēģinu likumdošanas līkločos sameklēt kā viņam jārīkojas.

Pirmdien protams varētu mēģināt noskaidrot VID vai VSAA, bet jautājums steidzīgs.
Samekēju šādu informāciju:
Sociālās apdrošināšanas iemaksas jāveic tajā valstī, kurā persona veic darbību nodarbinātas vai pašnodarbinātas personas statusā.
Bet darba ņēmējs var arī izvēlēties maksāt Valsts Sociālās apdrošināšanas iemaksas Latvijā. Tādā gadījumā viņam ir jāsaņem A1 sertifikāts, iesniedzot attiecīgo iesniegumu Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģenturā Latvijā. Iesniegumus sertifikāta saņemšanai vēlams aizpildīt vismaz 6 nedēļas pirms darbības uzsākšanas citā valstī.

No tā secinu, ka it kā tā var, vispirms vēršoties Latvijas VSAA. Va pareizi ?
Sola
Sola 24.08.2019 20:55
2445 сообщений на сайте

Ответы (14)

Jā, tieši tā. Ir jāsaņem A1 sertifikāts no VSAA un tas jāiesniedz darba devējam, tad VSAOI iemaksas Dānijā nebūs jāveic, bet tās būs jāveic Latvijā.
Mu-Maija ir par šo tēmu sarūpējusi rakstiņu augusta Bilancē, kā arī, cik noprotu, būs raksts septembra Bilancē par šo tēmu.
Oscar
Oscar 25.08.2019 11:19
нет сообщений на сайте
VSAA vēl neatbildēja uz visiem jautājumiem, tādēļ raksts visdrīzāk var tapt tikai oktobra numurā!
Mu-maija
Mu-maija 25.08.2019 13:02
15808 сообщений на сайте
VSAA vēl neatbildēja uz visiem jautājumiem, tādēļ raksts visdrīzāk var tapt tikai oktobra numurā!
Jūs cerat, ka viņi zina atbildes?
Es samērā nesen runāju ar portāla lv konsultanti.
Viņa teica - saņemt atbildes no valsts iestādēm - vislielākās mocības.
Aivars007
Aivars007 25.08.2019 14:21
26981 сообщение на сайте
Paldies par atsaucību.
Par atbildēm no valsts iestādēm pilnībā piekrītu. Ja arī atbild, tad pārsvarā tie ir tikai citāti no likuma.
Sola
Sola 25.08.2019 14:59
2445 сообщений на сайте
Nekā nebij!
Man ir konkrēti jautājumu, gan situācijā, kad A1 in iesniegts Latvijas uzņēmējam, gan mūsu A1 izsniegts iesniegšanai ES.Turklāt man nav, kur steigties, varu arī pāprasīt kādas desmit reizītes.
Nav jau tik traki! Gadās arī atsaucīgas personas.
Pēc būtības arī jāsaprot, ka attiecīgā iestāde nebūt nav tā, kas izstrādā/noformē normatīos aktus.
Ja likumā ir minēts, ka normu iemērošana deliģēta Ministru kabinetam, un šis kabUnets nedižo saražot skaidri un viennozīmīgi saprotamas normas, tad veidojas situācija, kad vienīgi, ko var - uzrakstīt, ka atbildei ir informatīvs raksturs.
Šāda ir realitāte.
Mu-maija
Mu-maija 25.08.2019 15:53
15808 сообщений на сайте
Gadās arī atsaucīgas personas...
Gadās arī, ka āži badās...
Aivars007
Aivars007 25.08.2019 16:36
26981 сообщение на сайте
Gadās arī atsaucīgas personas...
Gadās arī, ka āži badās...
Aivars007 25.08.2019 16:36
Klepa
Klepa 25.08.2019 18:30
6764 сообщения на сайте
Ir vēl tā kategorija, kad piezvani trīs reizes, laipni saņem atbildes, bet uz vienu un to pašu jautājumi atbildes ir dažādas.
Oscar
Oscar 25.08.2019 19:22
нет сообщений на сайте
Поди они такие же датчане, как я британская принцесса. Очередные оптимизаторы налогов.
Налоги платятся не по договору, а по закону.
Чтобы определиться, какие налоги надо платить, надо знать подробности договора: где работа фактически выполняется. какой статус у исполнителя.
Maija
Maija 25.08.2019 20:02
28223 сообщения на сайте
где работа фактически выполняется
Maija 25.08.2019 20:02
Nav zvanīts, man ir Lielbritānijaas izsniegts sertifikāts, strādāju Latvijas SIA un Lielbritānijas LTD, Latvijā VSAOI nav jāveic, bet to jādara Lielbritānijā, strādājuno Lielbritānijas, kad esmu Latvijā strādāju no Latvijas. Manus darba "augļus" izmanto tikai Latvijas teritorijā.
Oscar
Oscar 25.08.2019 20:36
нет сообщений на сайте
А вот ситуация наоборот. приняли гражданина Литвы получили ему ЛВ персональный код он отработал 3 месяца заплатили налоги лв плюс соц. отчеты он приехал в литву и там не видят этих соц взновос. как так ?
Rugelis
Rugelis 02.09.2019 13:11
1342 сообщения на сайте
Интересно, как они могут увидать соц.взносы, которые вы платите не в Литве, а в другой стране?! Тем более, что у него и перс. код - в Латвии, а про сертификат А1 у вас специально-отдельно надо спрашивать? Получил бы его и платил бы в Литве и тогда бы Литва взносы "видела".
Mu-maija
Mu-maija 02.09.2019 14:03
15808 сообщений на сайте
Lietuvas SOC aģentūrā noteikti nav ceturdienas, kā šeit forumā, tāpēc arī neredz veiktās VSAOI Lietuvas budžetā.
Oscar
Oscar 02.09.2019 22:40
нет сообщений на сайте
Мы получили на него а1.
тогда соц и подох как да ЛВ работника ?
Rugelis
Rugelis 04.09.2019 11:06
1342 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.