Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Uzņēmums saņem naudas balvu valsts svētkos К списку тем

Uzņēmums saņem naudas balvu valsts svētkos
Labdien,

uzņēmums no pašvaldības Valsts svētkos saņēma naudas balvu x Eur apmērā. Nekādu papīru pretī neesam dabūjuši, vadītājs tik parakstījās kaut kādos pašvaldības dokumentos par naudas saņemšanu.
Kas notiek uzņēmuma grāmatvedībā? Jāliek tā summa ieņēmumos? Un kā ar nodokļiem?

Paldies jau iepriekš.
Santa76
Santa76 19.11.2019 09:23
52 сообщения на сайте

Ответы (18)

Pašvaldībās mēdz būt arī grāmatvedis.
Šim grāmatvedim var palūgt domes lēmumu par šo balvu.
Ja tā ieskaitīta Jūsu bankas kontā - D2620 (banka) K61XX (citi ieņēmumi).
Ja vadītājs naudu saņēma skaidrā naudā (tā var saprast no jautājuma) - D2610(kase) K61XX (citi ieņēmumi).

Pa kluso (tā lai neviens nezina) vēl ko Jums pateikšu - saņemiet drosmi un pajautājiet savam vadītājam - kā viņš saņēma, cik saņēma, kur parakstījās, utt...
Pieļauju, ka viņš ir vismaz Latvijā, taču ne kosmosā aizlidojis, ne uz Antarktīdu aizceļojis...
90%
Aivars007
Aivars007 19.11.2019 10:54
26984 сообщения на сайте
Paldies Aivars007 par atbildi.

Vadītājam jau jautāju un zinu, ka saņēma skaidrā naudā, un parakstījās kaut kādos viņu papīros. Summu zinu, bet te nerakstu.

Kāpēc uzreiz tik uzbrūkoši????
Svētki neizdevās?

Šāda situācija man pirmo reizi, tāpēc normāli pajautāju...

Joprojām nav skaidrs vai nav kāds nodoklis jāmaksā?
Santa76
Santa76 19.11.2019 11:02
52 сообщения на сайте
Balva no pašvaldības... Un vēl skaidrā.... Neko sev...
Oscar
Oscar 19.11.2019 11:05
нет сообщений на сайте
Oscar

Nu ir tā. Katru gadu pašvaldības apbalvo sava novada uzņēmējus.
Labi, ka uzņēmuma vadītājs pateica, ka saņēmis naudas balvu un pajautāja, vai tā nav jāieliek grāmatvedībā. Jo es jau nebiju klāt svinīgajā pasākumā, un , ja man nepateiktu, i nezinātu par tādu naudas balvu.

Pateicoties Aivara padomam pašvaldība sazvanīta un lēmums drīz tiks saņemts.
Santa76
Santa76 19.11.2019 11:24
52 сообщения на сайте
Oscar

Nu ir tā. Katru gadu pašvaldības apbalvo sava novada uzņēmējus.
Labi, ka uzņēmuma vadītājs pateica, ka saņēmis naudas balvu un pajautāja, vai tā nav jāieliek grāmatvedībā. Jo es jau nebiju klāt svinīgajā pasākumā, un , ja man nepateiktu, i nezinātu par tādu naudas balvu.

Pateicoties Aivara padomam pašvaldība sazvanīta un lēmums drīz tiks saņemts.
Ļoti jauki.
Vai nav tā, ka šī naudas balva ir pilsonim X nevis uzņēmumam?
Nespēju iedomāties Latvijā tādu pašvaldību, kura naudas balvas uzņēmumiem izsniedz skaidrā naudā.
Kaut gan šajā muļķu zemē jau labu laiku kā nav ne par ko vairs jābrīnās.

P.S. Es neuzbruku Jums, tikai izteicu savu viedokli.
Un es joprojām nesaprotu, kā grāmatvedis var domāt, ka foruma dalībnieki zina atbildes uz tādiem jautājumiem, kuri jāuzdod saviem kolēģiem, priekšniekiem, darbiniekiem utt.
Vai patiešām valda tāda pārliecība, ka šis ir ekstrasensu forums?
Par to bija mans mulsums un mana neizpratne.
Atvainojos, ja Jūs sajutāties aizskarta, atvainojos par Jums sagādātajām neērtībām.

P.P.S. Ja izrādīsies, ka nauda tomēr adresēta uzņēmumam, nekāds īpašs nodoklis nav jāmaksā. Jau rakstīju - citi ieņēmumi.
Protams - ja Jūs neesat pašvaldības uzņēmums, ja tā nauda nav, piemēram, PK palielināšanai.
Publicējiet domes lēmumu, varbūt savu atbildi precizēšu.
Aivars007
Aivars007 19.11.2019 11:54
26984 сообщения на сайте
Paldies Aivars007 par atbildi.

Vadītājam jau jautāju un zinu, ka saņēma skaidrā naudā, un parakstījās kaut kādos viņu papīros. Summu zinu, bet te nerakstu.

Kāpēc uzreiz tik uzbrūkoši????
Svētki neizdevās?

Šāda situācija man pirmo reizi, tāpēc normāli pajautāju...

Joprojām nav skaidrs vai nav kāds nodoklis jāmaksā?
Santa76 19.11.2019 11:02
Nekāds īpašs nodoklis nav saitībā ar saņemto naudu jāmaksā. Viss kā parasti.
Ilma
Ilma 19.11.2019 14:48
30495 сообщений на сайте
Ilma, paldies

Saņēmu lēmumu, un tiešām ir nolemts, ka Apbalvo ar Atzinības rakstu un naudas balvu XX Eur SIA "X" - par.....
Un naudu iedeva aploksnē. Tādi lūk brīnumi notiek apmēram 150 km no Rīgas

Paldies par diskusiju. Zinu, ka forums nav panaceja, bet pieredzi var gūt. Tāpat mūs baudīs revidenti, un ja kas ne tā, tad labotu. Labāk jau censties uzreiz visu pareizi izdarīt.

Lai visiem jauka diena!
Santa76
Santa76 19.11.2019 15:29
52 сообщения на сайте
Arī no manis Ilmai paldies.
Ieguvu vērtīgu pieredzi.
Aivars007
Aivars007 19.11.2019 15:48
26984 сообщения на сайте
Ilma
Ilma 19.11.2019 16:01
30495 сообщений на сайте
Varbūt šīs banknotes ir iezīmētas?... vai attiecīgajā novadā kaut viens bankomāts ir?
Ant_lv
Ant_lv 19.11.2019 20:23
3494 сообщения на сайте
Mani vairāk par visu interesē pašvaldības nosaukums.
Un Likums par pašvaldībām saistībā ar nodokļu maksātāju naudas izlietojumu.
Aivars007
Aivars007 19.11.2019 20:37
26984 сообщения на сайте
Aivar, neiespringstiet, ja ir domes lēmums, tad pārējais viss ir mazsvarīgi - aploksne vai tumbočka
Es zinu vienu slimnīcu (pašvaldības) kur par maz aprēķināto algu, (starpību) iedod skaidrā naudā no tumbočkas, aprēķinu veicot vien grāmatvedis savām un darbinieka vajadzībām, ne uzņēmuma. Tas pats iestādījums cilvēkam ietur pēc ZTI izpildraksta, algas lapiņā cita summa, izmaksā pārskaitot uz bankas citu (jābūt vismaz pusei no minimālās algas EUR 215) Lapiņā summa izmaksai zem 200. Tātad kādā brīdī atčoknījās, un pārskaitīja tik, cik jābūt pēc likumdošanas. A vot kur starpību ņem šādā variantā, es nevaru vien nobrīnīties Pati redzēju to algas lapiņu un arīdzan bankas konta izrakstu. Bet sertificēs mūs, viņiem to nevajag. Mums ārpakalpojuma grāmatvežiem ir uz ko tiekties, tiešām hronisks radošuma deficīts mums
Sandra48
Sandra48 19.11.2019 21:06
324 сообщения на сайте
Sandra, es zinu, ka esmu Dons Kihots.
Taču nevaru atrast sevī spēkus pārstāt tādam būt.
Mani izmet pa durvīm, es lienu pa logu.
Arī ar VIDa birokrātiju droši vien turpināšu cīnīties, tikai nedaudz jāatvelk elpa.
Uz 4 pieprasījumiem mani pieklājīgi "pasūtīja". Bet nedomāju, ka to varēs darīt bezgalīgi.
Ja arī nepanākšu nekādus uzlabojumus, vismaz būšu pilinājis,un varēšu vakarā ātrāk aizmigt.

P.S. Tikai žēl un skumji, ka šajā "kaujas laukā" esmu gandrīz viens pats, kā baltais zvirbulis.
Tāpēc jau birokrātiem ir viegli. Kopumā 9 VID inspektori mani "pasūtīja", bet es... viens kā pirksts.
Aivars007
Aivars007 19.11.2019 21:37
26984 сообщения на сайте
Skatos Jums jautri

Bet nu tiešām naudu iedeva skaistā aploksnē, uzņēmuma vadītājs pašvaldības dokumentos (nezinu kādos) parakstījās un viss.

Atkārtošos - labi, ka vadītājs vispār man pateica par tādu naudas balvu un saistību ar grāmatvedību.

Aivar, neskatoties uz Jūs ironiju, gribēju Jums nosūtīt pielikumā to lēmumu ar pašvaldības nosaukumu, bet nez kāpēc neļauj pievienot failu. Publiski negribas to rakstīt.
Santa76
Santa76 20.11.2019 10:11
52 сообщения на сайте
Skatos Jums jautri

Bet nu tiešām naudu iedeva skaistā aploksnē, uzņēmuma vadītājs pašvaldības dokumentos (nezinu kādos) parakstījās un viss.

Atkārtošos - labi, ka vadītājs vispār man pateica par tādu naudas balvu un saistību ar grāmatvedību.
Santa76 20.11.2019 10:11
Kāda nu gan te jautrība, šajā muļķu zemē...
Aivars007
Aivars007 20.11.2019 10:14
26984 сообщения на сайте


Kāda nu gan te jautrība, šajā muļķu zemē...
Nu reizēm rokas nolaižas, saskaroties uz bardaku valsts iestādēs
Santa76
Santa76 20.11.2019 10:19
52 сообщения на сайте
Santa76, iesaku par šo vispar nesatraukties. Tīrie sīkumi.
Ilma
Ilma 20.11.2019 14:05
30495 сообщений на сайте
Santa76, iesaku par šo vispar nesatraukties. Tīrie sīkumi.
Ilma 20.11.2019 14:05
Tā jau tas ir. Bet nervus reizēm pabendē.
Santa76
Santa76 21.11.2019 11:33
52 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.