Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

COVID-19 vai kā stradāt tālāk? К списку тем

COVID-19 vai kā stradāt tālāk?
Labdien!

Šodien saņemu ziņu no šefa ka grib slēgt uzņemumu uz karantīnu, jo pārdošana nenotiks (pēc prognozēm) prasa lai uzrakstu rīkojumu par visu darbinieku aiziešanu atvaļinājumā, lai pēc tam uz tā pamata kaut kur prasīt kompensāciju. Vai esat kaut ko dzirdējuši par kompensācijām? Kā Jūsu uzņēmumi plāno strādāt un galvenais maksāt algas?
Beacio
Beacio 15.03.2020 14:39
28 сообщений на сайте

Ответы (331)

https://www.tvnet.lv/6946583/dikstaves-pabalstu-vares-sanemt-ari-stradajosie-pensionari
https://www.vestnesis.lv/op/2020/71D.1
Meek
Meek 10.04.2020 00:48
5622 сообщения на сайте
Tātad, mana pieredze šajos laikos..
Pasei un ID kartei beidzās termiņi un devos 13. martā tos mainīt, pēc pieraksta tuvējā PMLP. Visu nodevu un dokus bija jāsaņem 27. martā, bet pāris dienas pirms, iestādi aizklapēja ciet. Atdot taga atsakās līdz ārkārtējās situācijas beigām, saka, ka izziņa par doku saņemšanas laiku tagad man var kalpot par identifikācijas līdzekli. Nu, ja, nu, ja.. Tikai elektroniskais paraksts bija ID kartē, tagad UR ciet klātienē, parakstīt neko nevaru. Bankai zvanīju veikt pierakstu, šie bez doka negrasās mani pieņemt. Tā es neko nevaru uzņemumā izdarīt, ne klātienē, ne neklātienē. Labi, ka vēl EDS varu rakstīt iesniegumus bez elektroniskajiem parakstiem. Uzņēmuma būtiskās reorganizācijas lietas apstājušās uz nenoteiktu laiku
Alison
Alison 11.04.2020 19:07
149 сообщений на сайте
https://www.tvnet.lv/6946518/vid-generaldirektore-dikstaves-maksajumi-ir-atbalsts-uznemejiem-nevis-darbiniekiem
Meek
Meek 12.04.2020 18:31
5622 сообщения на сайте
Tātad, mana pieredze šajos laikos..
Pasei un ID kartei beidzās termiņi un devos 13. martā tos mainīt, pēc pieraksta tuvējā PMLP. Visu nodevu un dokus bija jāsaņem 27. martā, bet pāris dienas pirms, iestādi aizklapēja ciet. Atdot taga atsakās līdz ārkārtējās situācijas beigām, saka, ka izziņa par doku saņemšanas laiku tagad man var kalpot par identifikācijas līdzekli. Nu, ja, nu, ja.. Tikai elektroniskais paraksts bija ID kartē, tagad UR ciet klātienē, parakstīt neko nevaru. Bankai zvanīju veikt pierakstu, šie bez doka negrasās mani pieņemt. Tā es neko nevaru uzņemumā izdarīt, ne klātienē, ne neklātienē. Labi, ka vēl EDS varu rakstīt iesniegumus bez elektroniskajiem parakstiem. Uzņēmuma būtiskās reorganizācijas lietas apstājušās uz nenoteiktu laiku
Alison 11.04.2020 19:07
Vajag sazvanīt PID nodaļu un pamatoti izskaidrot, ka dokumenti ir nepieciešami. Viņi atdot, stingri norunājot saņemšanas laiku.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 12.04.2020 19:07
2557 сообщений на сайте
Tātad, mana pieredze šajos laikos..
Pasei un ID kartei beidzās termiņi un devos 13. martā tos mainīt, pēc pieraksta tuvējā PMLP. Visu nodevu un dokus bija jāsaņem 27. martā, bet pāris dienas pirms, iestādi aizklapēja ciet. Atdot taga atsakās līdz ārkārtējās situācijas beigām, saka, ka izziņa par doku saņemšanas laiku tagad man var kalpot par identifikācijas līdzekli. Nu, ja, nu, ja.. Tikai elektroniskais paraksts bija ID kartē, tagad UR ciet klātienē, parakstīt neko nevaru. Bankai zvanīju veikt pierakstu, šie bez doka negrasās mani pieņemt. Tā es neko nevaru uzņemumā izdarīt, ne klātienē, ne neklātienē. Labi, ka vēl EDS varu rakstīt iesniegumus bez elektroniskajiem parakstiem. Uzņēmuma būtiskās reorganizācijas lietas apstājušās uz nenoteiktu laiku
Alison 11.04.2020 19:07
Vajag sazvanīt PID nodaļu un pamatoti izskaidrot, ka dokumenti ir nepieciešami. Viņi atdot, stingri norunājot saņemšanas laiku.
Ludmila_st_ 12.04.2020 19:07
Jau zvanīts, atsaka, jo neesot ārkārtēja situācija. Laikam tagad atdod tikai tiem, kas ar spec reisiem bēg prom, bet palicējiem jāgrauž barankas vēl veselu mēnesi. Fascinējoša attieksme un atbalsts uzņemējiem!
Alison
Alison 15.04.2020 10:56
149 сообщений на сайте
... Fascinējoša attieksme un atbalsts uzņemējiem! ...
Jūs laikam vēl pusaudze!
Ko gan citu šajā muļķu zemē var sagaidīt!
Gandrīz katrā iestādē Rīgā visi tagad strādā "attālināti".
Lasi - sēž mājās un kasa k*** vai p***.
Piezvanīt, protams, šiem "attālinātajiem" nevar.
Laikam sēž kādā mežā ierakumos.
Mau***!!!
Aivars007
Aivars007 15.04.2020 12:32
26981 сообщение на сайте
https://www.pmlp.gov.lv/ sazinoties personīgi vai rakstot e-pastu.
Andaz
Andaz 15.04.2020 14:01
27892 сообщения на сайте
Юридический адрес квартира члена правления. Работают мастерами по вызову, хотят попросить pabalsts. Сам член правления болеет, открыт больничный. Вот вопрос, проверка VID которая придет, он им должен открывать двери?
Otkat
Otkat 15.04.2020 17:06
1239 сообщений на сайте
Член правления на больничном, значит, никто прошение на пособие не напишет. Или спросят, кто же написал?
Sbe
Sbe 15.04.2020 17:09
1150 сообщений на сайте
https://press.lv/post/sgd-vyplachivaet-posobiya-za-prostoj-spisok-poluchatelej/

СГД продолжает оценку заявлений, поданных компаниями.

Список получателей пособий СГД публикует на своем сайте www.vid.gov.lv/lv/statistika-3

Подать заявки на получение пособий за простой за период с 14 по 31 марта 2020 года компании должны в электронной системе EDS до 25 апреля этого года. Впоследствии это нужно будет делать до 25 числа следующего месяца.
Meek
Meek 16.04.2020 10:26
5622 сообщения на сайте
Член правления на больничном, значит, никто прошение на пособие не напишет. Или спросят, кто же написал?
Sbe 15.04.2020 17:09
Э, член правления ведет деятельность на основание коммерческого закона. Я не вижу ограничений в деятельности члена правления на больничном. Может я конечно и не прав
Otkat
Otkat 16.04.2020 13:55
1239 сообщений на сайте
Добрый день!
Интересует вопрос по пособию за простой некоторых работников...
В связи с ЧС в стране и падением оборотов по предоставлению ремонтов техники с 18 марта договорились с работниками (2 механика), что мы не можем предоставить им работу и они до конца марта уходят в неоплаченный отпуск, но 31 марта, рассмотрев ситуацию по работе, было принято обоюдное решение предоставить им оплачиваемый отпуск с 1 апреля по 29.04., т.к. никто не знает когда и как обороты фирмы начнут увеличиваться.
Получается, что с 30 апреля они должны выйти на работу. но работы для них нет.
Вопрос, является ли апрель простоем работника (оборот за апрель будет меньше на 30% так точно, это уже понятно) и можно ли просить пособие от государства?
или только за май, когда они будут реально без работы и не в отпуске?
Maliska
Maliska 17.04.2020 15:07
2348 сообщений на сайте
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/16.04.2020_informativais_par_dikstaves_veidlapu_darba_devejiem.pdf
skatiet 6.punktu: ir jāapliecina, ka darbinieks nav atvaļinājumā, tātad dīkstāves pabalsts par aprīli nepienākas.
Zinme
Zinme 17.04.2020 15:22
1179 сообщений на сайте
Šeit drīzāk pienākas par 1 dienu, vai tad ne?
Ant_lv
Ant_lv 17.04.2020 20:24
3386 сообщений на сайте
Юридический адрес квартира члена правления. Работают мастерами по вызову, хотят попросить pabalsts. Сам член правления болеет, открыт больничный. Вот вопрос, проверка VID которая придет, он им должен открывать двери?
Otkat 15.04.2020 17:06
Придут проверять на фактический адрес. Если он и юридический совпадают, то открывать не стоит, потом не объяснишь что пока работа встала.
Alison
Alison 18.04.2020 08:46
149 сообщений на сайте
https://www.tvnet.lv/6952302/vid-dikstaves-pabalsti-tiek-atteikti-33-5-darba-deveju
Meek
Meek 18.04.2020 18:05
5622 сообщения на сайте
Noteikti kādam vēl ir šāda situācija- atteica dīkstāves pabalstu valdes loceklim minot šo:
"VID dīkstāves pabalstu nepiešķir krīzes skartā darba devēja valdes locekļiem, ja krīzes skartais darba devējs nodarbina darbinieku, kurš neatrodas dīkstāvē, un padomes locekļiem "

Protams ne VID darbinieki ir pie vainas, ka mums likumdevēji šādās situācijās nespēj operatīvi pieņemt adekvātus, visiem saprotamus lēmumus un jau mēnesi nespēj, bet zvanot VID izskaidroja sekojošo- atteica valdes loceklim, jo iesniegumā neesot minēti pārējie darbinieki, kaut iesnieguma tekstā tika minēts, ka neviens nestrādā. Ja zinu, ka darbinieks uz pabalstu nepretendē jo ir nodarbināts arī citur- kāda jēga likt viņu šādā iesniegumā, - teica nē- vajagot likt, jo citādi viņi nezinot vai
Nu tad vajadzēja paredzēt speciālas ailes šādiem darbiniekiem- ar atzīmi par apliecinājumu, ka atrodas dīkstāvē.
Sola
Sola 23.04.2020 13:53
2445 сообщений на сайте
Vai es saprotu pareizi, ka saskaņā ar šodien nolemto - pašnodarbinātajam, kuram atteikuma iemesls bija - nomaksāti mazāk kā 200.00 EUR mēnesī nodokļi - tagad pienāksies vismaz 180.00 EUR pabalsts?
Irita
Irita 23.04.2020 22:59
185 сообщений на сайте
Vai es saprotu pareizi, ka saskaņā ar šodien nolemto - pašnodarbinātajam, kuram atteikuma iemesls bija - nomaksāti mazāk kā 200.00 EUR mēnesī nodokļi - tagad pienāksies vismaz 180.00 EUR pabalsts?
Irita 23.04.2020 22:59
почему 200? 20 евро
Albina
Albina 24.04.2020 11:31
64576 сообщений на сайте
почему 200? 20 евро
Albina 24.04.2020 11:31
ups.. jā, 20.00, bet būtību tas nemaina - man ir situācija klientei, kas 2019.gadaoktobra beigās beidza strādāt MUn maksātājā un novembrī piereģistrējās kā saimn.darbības veicēja, bet reālas darbības (ieņēmumu) novembrī - decembrī nebija - viss sākās ar janvāri2020. Saņēma atteikumu, jo nodarbinātības maiņas VIDS neizskata,
Sēžu un domāju - vai dos vai nedos...
Irita
Irita 24.04.2020 12:53
185 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.