Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Заявка на простой К списку тем

Заявка на простой
Кто столкнулся с ситуацией, что подали заявку на простой в начале мая за период с 1 по 12 мая и сейчас система не принимает заявку на 2 часть мая?
Звонила в VID, сказали, что нельзя будет подать и сотрудники не получат помощь.
Не уже ли реально нельзя будет?
Jekaterina25
Jekaterina25 12.05.2020 10:17
78 сообщений на сайте

Ответы (212)

Jāatzīstas, ka slinkums skatīties vairāk kā stundu garu semināru. Bet vai tiešām jums radās iespaids, ka DD jāmaksā nodokļi no visas summas (t.s. vidējās algas), nevis tikai faktiski izmaksātās?
Manuprāt, pēc būtības no valsts saņemtā summa ir pabalsts, ko neapliek ar nodokļiem. Es vēl apsveru to, kā to pareizāk atspoguļot grāmatvedībā.
Tāds iespaids radās, bet palasot likumus, pašu semināra prezentāciju un parunājot ar VID, es seminārā izteikto neņemu vērā Subsīdija ar nodokli neapliekas un man nav nekāda pamata norādīt soc atskaitē kaut kādas vidējās algas, kuras es nevienam nemaksāšu (jo VID maksās daļu).

Pagaidām soc atskaitē norādīju faktisko algu un faktiskās stundas. Tagad gaidam, kamēr VIDam būs laiks izskatīt iesniegumu un izmaksāt darbiniekam subsīdiju. Pēc tam maksāsim klāt starpību, ja faktiskā alga + subsīdija būs mazāka nekā vidējā alga periodā aug - okt. Un tā kā soc atskaite jau nodota, tad šo starpību nākamajā mēnesī likšu 6/7 kolonnās (VID ieteikums pa telefonu).
_susurs_
_susurs_ 10.12.2020 17:34
831 сообщение на сайте
Jāatzīstas, ka slinkums skatīties vairāk kā stundu garu semināru. Bet vai tiešām jums radās iespaids, ka DD jāmaksā nodokļi no visas summas (t.s. vidējās algas), nevis tikai faktiski izmaksātās?
Manuprāt, pēc būtības no valsts saņemtā summa ir pabalsts, ko neapliek ar nodokļiem. Es vēl apsveru to, kā to pareizāk atspoguļot grāmatvedībā.
No 46. minūtes tas mazliet neveikli tiek skaidrots, atbildot uz jautājumu. Nu, jā, es saprotu, ka jānorāda pilna alga, jāaprēķina un jāsamaksā nodokļi, un tad neto izmaksu darbiniekam daļu segs subsīdija, daļu darba devējs.

Es šo subsīdiju uztveru tā, ka šī subsīdija palīdz saglabāt pilnu algu, tātad, kā semināra piemērā visus 1000 EUR ar nodokļiem. Algu fonds šajā gadījumā ir 1240.90 EUR. Nu un vai iedod 500 EUR uzņēmumam vai darbiniekam pa tiešo, nav jau vairs starpības, uzņēmuma izmaksas būs vienādas - par 500 EUR mazākas.

Šī doma man šķiet arī visjēdzīgāk saprotama un izpildāma, ņemot vērā, ka līdz ar iesniegumu jāiesniedz arī soc. atskaite. Ja nebūtu tāda nosacījuma, tad vēl varētu marinēt ar algu aprēķinu un gaidīt subsīdijas apmēru, un tad kaut ko skaitļot.
Zaneoga
Zaneoga 10.12.2020 17:39
156 сообщений на сайте
Es gan arī uzdevu jautājumu EDSā, bet nu nav pagaidām atbildēts.

Un man, par laimi, šis būs aktuāli tikai par decembri. Nu tad jau, ceru, visiem viss būs kļuvis saprotams.
Zaneoga
Zaneoga 10.12.2020 17:39
156 сообщений на сайте
Subsīdiju darbiniekiem izmaksāja, bet nemaz netaisās paziņot uzņēmumam cik tad nu kuram darbiniekam ir izmaksāts, tāpat kā pavsarī tikai kopējo summu atsūta. Un kā man lūdzu noteikto starpību piemaksāt starp vidējo algu un VID izmaksāto, ja es nezinu cik VID katram ir izmaksājis? Labi, ka mums darbinieku nav daudz un šamējie godīgi.
_susurs_
_susurs_ 11.12.2020 13:13
831 сообщение на сайте
Subsīdiju darbiniekiem izmaksāja, bet nemaz netaisās paziņot uzņēmumam cik tad nu kuram darbiniekam ir izmaksāts, tāpat kā pavsarī tikai kopējo summu atsūta. Un kā man lūdzu noteikto starpību piemaksāt starp vidējo algu un VID izmaksāto, ja es nezinu cik VID katram ir izmaksājis? Labi, ka mums darbinieku nav daudz un šamējie godīgi.
_susurs_ 11.12.2020 13:13
Nu un intereses pēc... tas, ko darbinieki atklāja, sakrīt ar pusi no vidējās to trīs mēnešu algas?
Zaneoga
Zaneoga 11.12.2020 14:32
156 сообщений на сайте
Kolēģi, vai kāds zina, kad sāksies apgrozījuma līdzekļu grantam pieteikšanās? Tagad ne vārda par šo palīdzību, it kā nav arī bijis, vai tik neatcēla (vai drīzāk nepieņēma) pa kluso
Jelena.soka
Jelena.soka 11.12.2020 17:29
2 сообщения на сайте
Kolēģi, vai kāds zina, kad sāksies apgrozījuma līdzekļu grantam pieteikšanās? Tagad ne vārda par šo palīdzību, it kā nav arī bijis, vai tik neatcēla (vai drīzāk nepieņēma) pa kluso
Jelena.soka 11.12.2020 17:29
Interesējos, vēl tikai veidlapu izstrādājot
Sola
Sola 11.12.2020 18:09
2445 сообщений на сайте
Kolēģi, vai kāds zina, kad sāksies apgrozījuma līdzekļu grantam pieteikšanās? Tagad ne vārda par šo palīdzību, it kā nav arī bijis, vai tik neatcēla (vai drīzāk nepieņēma) pa kluso
Jelena.soka 11.12.2020 17:29
Pa kluso neatcēla, bet ir pielikts vēl viens punkts klāt kritērijiem, acīmredzot, lai izslēgtu, ka piesakās tādi, kam uz rudeni vienkārši sezonāls kritums. Par pretējā virziena sezonalitāti gan, diemžēl, nav padomāts. https://likumi.lv/ta/id/318758/redakcijas-datums/2020/12/10#p4
Zaneoga
Zaneoga 11.12.2020 18:59
156 сообщений на сайте


Nu un intereses pēc... tas, ko darbinieki atklāja, sakrīt ar pusi no vidējās to trīs mēnešu algas?
Zaneoga 11.12.2020 14:32
Sakrīt. Protams, VID neņem vērā ne B lapas, ne bezalgas atvaļinājumus, bet brutāli dala ar kalendārajām dienām soc atskaitē norādīto algu un reizina arī ar kalendārajām dienām atbalsta periodā. Ja darbinieks ir slimojis šajos trīs mēnešos, tad attiecīgi arī subsīdija būs stipri zemāka.
_susurs_
_susurs_ 11.12.2020 19:00
831 сообщение на сайте
MK noteikumos par grantiem 22.punkts "Šo noteikumu ietvaros sniegto atbalstu par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām nedrīkst apvienot ar citu valsts atbalstu." - vai tas jāsaprot tā, ka, ja uzņēmums saņem jau dīkstāves pabalstu un/ vai subsīdiju, tad grantu vairs nepiešķirs? Dīkstāve un subsīdija ir paredzēta tieši algu izmaksai, bet grantu var izmantot plašāk - gan algām, gan citiem tekošajiem izdevumiem. Tomēr daļēji pārklājas... Kā lai saprot?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 12.12.2020 18:22
95 сообщений на сайте
Dīkstāve un subsīdija ir paredzēta tieši algu izmaksai, bet grantu var izmantot plašāk - gan algām, gan citiem tekošajiem izdevumiem. Tomēr daļēji pārklājas... Kā lai saprot?
Ciparinjsh 12.12.2020 18:22
Но в 9.2 пункте сказано, что размер запрашиваемой суммы - 30 % от брутто зарплат август, сентябрь и октябрь.
А пособия за простой сотрудникам полагается больше, 70% и 50%(MUN).
В чем выгода это поддержки?
Elecbird
Elecbird 13.12.2020 13:25
2599 сообщений на сайте

Но в 9.2 пункте сказано, что размер запрашиваемой суммы - 30 % от брутто зарплат август, сентябрь и октябрь.
А пособия за простой сотрудникам полагается больше, 70% и 50%(MUN).
В чем выгода это поддержки?
Elecbird 13.12.2020 13:25
Pirmkārt, grantu var izmantot ne tikai algu segšanai. Otrkārt, var gadīties, ka dīkstāves un samazināts darba laiks ir ne visiem darbiniekiem un ne ar tām augstākajām algām. Bet jautājums paliek - vai var pieteikties gan uz grantu, gan atbalstu algu izmaksai, vai tomēr ne?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 14.12.2020 02:09
95 сообщений на сайте
VID telefoniskā konsultācijā teica ka veidlapas būs decembra beigās vai janvāra sākumā.
Par 22. punktā minēto citu valsts pabalstu ir domāts atbalsts no LIAA vai tml.
VID darbinieki paši detalizēti neko nevar pateikt, viņiem vēl nav skaidrs. - Citēju konsultanta teikto.
Elecbird
Elecbird 15.12.2020 13:05
2599 сообщений на сайте
Nu tā, paturpinot par algu subsīdijām. EDS sarakstē arī man stāsta, ka darba devēja ziņojumā uzrādāma tikai tā alga, ko faktiski izmaksās darba devējs. Tad nu uzņēmumam sanāks ietaupīt arī uz nodokļu rēķina. Tā arī darīsim. Un aizmirsīsim, ko teica (vai kā man šķita, ko viņa teica) kundze seminārā. Jāpacenšas tik ar pirmo reizi sarēķināt visu tā, lai nav pēc tam jāpārrēķina.
Zaneoga
Zaneoga 17.12.2020 17:05
156 сообщений на сайте
Про грант

https://www.vid.gov.lv/lv/covid-19-krizes-parvaresanai-uznemumiem-pieejams-grants-apgrozamo-lidzeklu-plusmas-nodrosinasanai
Iriss
Iriss 18.12.2020 15:59
12891 сообщение на сайте
Iriss 18.12.2020 15:59
И заявление в ЭДСе уже появилось
Albina
Albina 21.12.2020 11:54
64595 сообщений на сайте
Deklarācija par komercsabiedrības atbilstību mazajai vai vidējai komercsabiedrībai - https://likumi.lv/ta/id/271191-kartiba-kada-komercsabiedribas-deklare-savu-atbilstibu-mazas-sikas-un-videjas-komercsabiedribas-statusam
Ekonomist
Ekonomist 21.12.2020 13:00
178 сообщений на сайте
Kur šī deklarācija jāiesniedz?
Vai VID?
Aivars007
Aivars007 21.12.2020 13:14
26981 сообщение на сайте
Deklarāciju pievieno iesniegumam un iesniedz VID EDS. Jau iesniedzu.
Elita
Elita 21.12.2020 13:25
1310 сообщений на сайте
Deklarāciju pievieno iesniegumam un iesniedz VID EDS. Jau iesniedzu.
Elita 21.12.2020 13:25
Paldies.
Atradu google deklarācijas veidlapu.
Jāaizpilda word-ā - man tā sanāk.
Arī jāķeras klāt.
Aivars007
Aivars007 21.12.2020 13:50
26981 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.