Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

UIN deklarācija un noslēguma finanšu pārskats К списку тем

UIN deklarācija un noslēguma finanšu pārskats
Labdien, man radās ļoti interesants jautājums, SIA tiek likvidēta, darbība apturēta jau 2019.gadasākumā, pašlaik jānodot likvidācijas bilanci. Aktīvi pa nullēm, pasīvi arī pa nullēm. Visu aktīvu periodu SIA nostrādāja ar zaudējumiem, par nebija naudas izmaksāt algu darbiniekiem, līdz ar to alga tika deponētā, bet pašlaik sanāca, ka tā paliek ka SIA ieņēmumi, jo naudas izmaksāt deponēto darba algu joprojām nav! Bilances pasīvā sanāk ka 2019.gadapeļņa daļēji sedz iepriekšējo gadu zaudējumus un ar Pamatkapitālu kopā veido nulli, viss ļoti smuki. Bet UIN deklarācijā pēc 2018.gadanodotās deklarācijas stāv tikai 15% no iepriekšējo gadu zaudējumiem, tad sanāk kā jāmaksā UIN??? No kādiem līdzekļiem???
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 29.07.2020 20:30
20 сообщений на сайте

Ответы (35)

Par deponēto darba algu nav minēts
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 13:08
20 сообщений на сайте
Тогда что вы хотите обложить ПНП?
Albina
Albina 30.07.2020 13:10
64576 сообщений на сайте
Peļņu, vai tā mēdz būt, ka ja PZA ir peļņa un nav UIN? Mūsu valstī?...
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 13:13
20 сообщений на сайте
Так, начинаем все сначала. Открываем закон и читаем что облагается ПНП...
Albina
Albina 30.07.2020 13:20
64576 сообщений на сайте
sadalīto peļņu, kas ietver:
a) NAV aprēķinātās dividendes, tai skaitā ārkārtas dividendes,
b) NAV dividendēm pielīdzinātas izmaksas,
c) nosacītās dividendes, kas aprēķinātas saskaņā ar šā likuma 7. pantu;
nosacīti sadalīto peļņu, kas ietver:
a) NAV ar saimniecisko darbību nesaistītos izdevumus, kas aprēķināti saskaņā ar šā likuma 8. pantu,
b) NAV nedrošos debitoru parādus, kas aprēķināti saskaņā ar šā likuma 9. pantu,
c) NAV palielinātus procentu maksājumus, kas aprēķināti saskaņā ar šā likuma 10. pantu,
d) NAV aizdevumu saistītai personai, kas aprēķināts saskaņā ar šā likuma 11. pantu,
e) NAV ienākumus, kurus nodokļu maksātājs būtu saņēmis, vai izdevumus, kuri nodokļu maksātājam nebūtu radušies, ja komerciālās un finanšu attiecības būtu veidotas vai nodibinātas pēc noteikumiem, kas būtu spēkā starp divām neatkarīgām personām, un ja šo starp saistītām personām (no kurām viena ir nodokļa maksātājs) slēgto darījumu vērtība būtu atbilstoša tirgus cenai (vērtībai), kuras aprēķināšanas metodes nosaka Ministru kabinets,
f) NAV labumus, kurus nerezidents piešķir saviem darbiniekiem vai valdes (padomes) locekļiem, neatkarīgi no tā, vai saņēmējs ir rezidents vai nerezidents, ja tie tiek attiecināti uz pastāvīgās pārstāvniecības darbību Latvijā,
g) likvidācijas kvotu- likvidācijas kvota veidojas kā pozitīva starpība starp likvidējamā nodokļu maksātāja pašu kapitāla vērtību un dalībnieka ieguldīto summu, arī NAV
h) NAV reorganizācijas procesā citai personai nodoto aktīvu vērtību saskaņā ar šā likuma 18. pantu,
i)NAV tā aktīva vērtību, kuru Latvijas nodokļa maksātājs nodod tā pastāvīgajai pārstāvniecībai ārvalstī saimnieciskās darbības veikšanai, ja aktīva nodošanas rezultātā Latvija zaudē tiesības uzlikt nodokli nodotajam aktīvam,
j) NAV tā aktīva vērtību, kuru ārvalsts nodokļa maksātāja pastāvīgā pārstāvniecība Latvijā nodod tā galvenajam uzņēmumam vai citai pastāvīgajai pārstāvniecībai ārvalstī saimnieciskās darbības veikšanai, ja aktīva nodošanas rezultātā
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 13:35
20 сообщений на сайте
Вы здесь где-то видите невыплаченную зарплату?
Albina
Albina 30.07.2020 13:44
64576 сообщений на сайте
Es neredzu, bet ko tas nozīmē?
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 14:32
20 сообщений на сайте
.....ko tas nozīmē......

Viens no diviem:
- slikta redze
- sliktas zināšanas.
Mu-maija
Mu-maija 30.07.2020 14:35
15808 сообщений на сайте
Acīmredzamas sliktas zināšanas, savādāk, neprasītu padomu..
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 14:54
20 сообщений на сайте
Ja peļņu nesadala neveidojās UIN apliekamā bāze. Tāds apgalvojums pareizs
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 15:18
20 сообщений на сайте
Jauno (vairs jau pat ne tik ļoti jauno) likumu par UIN ir mazliet vieglāk uztvert, ja saprot, ka ar UIN apliek nevis peļņu, bet gan peļņas sadali vai nesaimnieciskos izdevumus.
Ilzex
Ilzex 30.07.2020 16:26
2666 сообщений на сайте
Jauno (vairs jau pat ne tik ļoti jauno) likumu par UIN ir mazliet vieglāk uztvert, ja saprot, ka ar UIN apliek nevis peļņu, bet gan peļņas sadali vai nesaimnieciskos izdevumus.
Ilzex 30.07.2020 16:26
Paldies!
Mani nomulsināja SIA likvidācijas fakts un ieraksts bilancē uz perioda beigām nesadalīta peļņa...
Vai es tagad pareizi sapratu, ka UIN deklarācijā apliekamā bāze neveidosies, neskatoties uz to, ka bilancē nesadalīta peļņa
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 16:48
20 сообщений на сайте
Vai es pareizi tagad sapratu?
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 18:46
20 сообщений на сайте
Kā es to saprotu, jums ir 2 "operācijas".
1. Neizmaksāto algu attiecināšana uz ieņēmumiem. Neatkarīgi vai no tā veidojas peļņa vai nē, tas pats par sevi nerada UIN, jo UIN vairs nemaksā "no peļņas".
2. Likvidācija. Likvidācijas gadījumā var veidoties "nosacītās dividendes", ja dalībnieki kā likvidācijas kvotu saņem vairā, nekā ieguldījuši. Nu piemēram, pamatkapitāls (ko dalībnieki ieguldīja) bija 2800. Ja pārdodot visus aktīvus, iekasējot visus debitorus un no tā atmaksājot visiem kreditoriem, paliktu pāri nauda, teiksim 5000, tad no 2200 būtu jārēķina UIN.

Ja es pareizi sapratu jūsu gadījumu, tad galarezultātā pēdējā perioda "peļņa" ir tikai tik liela, ka kopā ar PK nodzēš iepriekšējo periodu zaudējumus un likvidācijas kvota sanāk 0? Pat ja nebūtu 0, bet nepārsniegtu PK, tad nosacītās dividendes un UIN neveidojas.
Ilzex
Ilzex 30.07.2020 20:27
2666 сообщений на сайте
Kā es to saprotu, jums ir 2 "operācijas".
1. Neizmaksāto algu attiecināšana uz ieņēmumiem. Neatkarīgi vai no tā veidojas peļņa vai nē, tas pats par sevi nerada UIN, jo UIN vairs nemaksā "no peļņas".
2. Likvidācija. Likvidācijas gadījumā var veidoties "nosacītās dividendes", ja dalībnieki kā likvidācijas kvotu saņem vairā, nekā ieguldījuši. Nu piemēram, pamatkapitāls (ko dalībnieki ieguldīja) bija 2800. Ja pārdodot visus aktīvus, iekasējot visus debitorus un no tā atmaksājot visiem kreditoriem, paliktu pāri nauda, teiksim 5000, tad no 2200 būtu jārēķina UIN.

Ja es pareizi sapratu jūsu gadījumu, tad galarezultātā pēdējā perioda "peļņa" ir tikai tik liela, ka kopā ar PK nodzēš iepriekšējo periodu zaudējumus un likvidācijas kvota sanāk 0? Pat ja nebūtu 0, bet nepārsniegtu PK, tad nosacītās dividendes un UIN neveidojas.
Ilzex 30.07.2020 20:27
Paldies, mūsu gadījumā likvidācijas kvota ir 0, Jūs visu pareizi sapratāt! Īpaši gribu pateikties, tāpēc ka pati esmu Sia valdes loceklis, nevis praktizējošs grāmatvedis, pati strādāju valsts sektorā, nebiju ar mieru ar SIA grāmatvedi, pēc viņas teiktā, deponētās darba algas rezultātā mums īpašniekiem pēc jaunā likuma būs jāmaksā peļņas nodoklis. ! !! Pie nosacījumā ka SIA likvidācijas brīdī nav aktīvu
Olga.trancenoka
Olga.trancenoka 30.07.2020 21:41
20 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.