Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Atmaksāt atpakaļ dīkstāves pabalstu К списку тем

Atmaksāt atpakaļ dīkstāves pabalstu
Labdien!

Varbūt kāds saskāries ar šo - VIDs septembrī prasa atmaksāt atpakaļ dīkstāves pabalstu, kas saņemts par martu?
Dīkstāves pabalsts tika piešķirts un izmaksāts darbiniekam. Bet VIDam šī pabalsta summa atpakaļ ir jāatmaksā darba devējam.
Un tagad nesaprotu - kā to atspoguļot grāmatvedībā? Kas tie ir - ar saimniecisko darbību saistīti vai nesaistīti izdevumi? Varbūt kādu citu nodokļu riski rodas?
Zvanīju VID darbiniecei, kas sastādījusi vēstuli par pabalsta atmaksu, lai pakonsultētos, vai nav kādi VID norādījumi vai tml. par šo tēmu - cilvēks pats neko nevar pateikt, un norādījumu arī nav.

Paldies jau iepriekš, ja kāds padalīsies ar savu pieredzi vai informāciju šajā jautājumā!
Neto
Neto 24.09.2020 19:00
74 сообщения на сайте

Ответы (22)

MVVASACFDVPZN
PZN = ?
Aivars007 27.09.2020 10:23
Pie zināmiem nosacījumiem.
Speciālajiem likumiem un jaunākajiem likumiem ir lielāks spēks. Tas tā ir bijis vienmēr.
Aivars007 27.09.2020 10:47
Nu beidzot izlasot Publicēšanas un spēkā stāšanās likumu, man viss skaidrs. Tas arī bija tas, ko es gribēju izlasīt, atkārtojot kolīziju mācību.
Neesmu pārliecināts, ka Tu mani uzskati par loģiski domājušu cilvēku (varbūt tomēr uzskati mani par blondīni...),
Aivars007 27.09.2020 10:47
Ja jau nobeigumā iet uz "ad hominem", tad "ad hominem" atbildēšu, ka vienmēr, Aivar, Tevi uzskatīju par cilvēku, apveltītu ar loģiku un izpratni par mūsu mudžekli, kas saucas Latvijas tiesību normu sistēma. Kā arī par cilvēku, kurš lieliski prot izlavierēt skaitļos un papīros, lai gan budžetam ir labi, gan arī SD subjektam.

Rezumējot augstāk teikto, izlasīju svaigu aci un, bruņojoties ar marķieri, gan ieteikto Spēkā stāšanās likumu, gan arī pārlapoju iepriekš minēto teorijas grāmatu, un atzīstu, ka, JĀ, Covid-19 likums var būt pārāks par IIN likumu. Tāpēc pie izmaksas tas ir neapliekams ienākums kā likts. Tomēr, vai pabalsts pēc tam, kad atprasīts atpakaļ, vēl joprojām ir pabalsts, nevis cits ienākums. Jo pēc IIN likuma gara arī dāvana no ne-radinieka ir apliekams. Skat. bezgalīgos stāstus par "civillaulātajiem". Šis jautājums man jorpojām nav līdz galam skaidrs. Vēlreiz piekrītu, ka pie izmaksas tas ir neapliekams.

Tāpat, atļaušos arī pats "ad hominem" pateikt Ilzei paldies par viedokli, ar ko šī krīze savādāka. Bet kur tad paliek "force majeure" kā valsts iestāžu darbība pati par sevi? No otras puses, esmu jau redzējis skaidrojumus, ka šis viss nav "force majeure" tikai aiz tā, ka valsts iestrādā kompensējošo mehānismu. Uzziņa gan ir saistoša tikai adresātam, nevis visiem. Ja metodiskā daļa izlems prasīt nodokļu sekas no visiem, tad to viņi var izdarīt arī neatkarīgi no nejauša garāmgājēja uzziņas. Šaubos, ka vienas uzziņas dēļ visa metodiskā daļa apgriezīsies kājām gaisā.
Ant_lv
Ant_lv 27.09.2020 13:06
3387 сообщений на сайте
Vispirms - PALDIES par komplimentiem. PZN - ja tie bija iecerēti kā komplimenti.

... JĀ, Covid-19 likums var būt pārāks par IIN likumu. Tāpēc pie izmaksas tas ir neapliekams ienākums kā likts. Tomēr, vai pabalsts pēc tam, kad atprasīts atpakaļ, vēl joprojām ir pabalsts, nevis cits ienākums ...

No fiziskās personas nekas netiek prasīts atpakaļ. Ieslēdzam loģiku vēlreiz - ar "atpakaļejošu" datumu likumi nedarbojas.
Tātad - fiziskā persona saņēma PABALSTU. Atpakaļ neko nemaksā (atkārtojos). Kādā sakarā pēc pāris mēnešiem lai šo izmaksu pārdēvētu citā vārdā, ar citiem nodokļu nosacījumiem?

Elementarno, Vatson (Anton).
MVVNACFDV BPN

P.S. Vakar mainīju datoru, kirilica vēl nav instalēta. Atvainojos.
Aivars007
Aivars007 27.09.2020 13:40
26981 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.