Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Nodokļi strādājot ES valstī attālināti К списку тем

Nodokļi strādājot ES valstī attālināti
Sekojošs gadījums. Darbinieks strādā uzņēmumā citā ES valstī, kur par viņu maksā visus vietējos nodokļus (soc. un IIN), bet šobrīd strādā attālināti, faktiski atrodoties Latvijā. Kā būtu pareizi rīkoties?
Ja par viņu nemaksātu visus nodokļus tur, tad es teiktu, ka jāreģistrējas ka pašnodarbinātajam darba ņēmējam pie darba devēja ārvalstnieka. Taču ja viņš tā izdara, tad soc. un IIN jāmaksā ari šeit un sanāk maksāt dubulti. Varbūt kādam ir kādi komentāri vai ierosinājumi?
Ilzex
Ilzex 09.10.2020 17:28
2666 сообщений на сайте

Ответы (6)

Es teiktu, ka darbiniekam ir tikai jāvāc citas ES valsts algu lapiņas (payroll slips) un jāliek šī tēma mierā līdz kādam gribēsies pārbaudīt. Tad uzrādīs. ES kopumā ir dubultā nodokļa nemaksāšanas konvencija vai kātosauc.
Papa
Papa 09.10.2020 23:02
141 сообщение на сайте
Ne tikai, nav jāaizmirst par GID un IIN starpību.
Nodoklitis
Nodoklitis 10.10.2020 00:22
224 сообщения на сайте
Mans sākotnējais viedoklis ir tāds, ka ja viņš reģistrē saimniecisko darbību, tad izraksta rēķinu ES uzņēmumam (bet jākļūst par PVN maksātāju, jo sniedz pakalpojumu ES), nodokļus tad maksā šeit.
Ja darbavieta nepiekrīt, tad saņem algu un gada beigās iesniedz IIN deklarāciju un skatās, vai nav jāpiemaksā IIN.
Manuprāt, VID ne visai seko tam, kurš ir un kurš nav nodokļu rezidents.
Ilzex
Ilzex 10.10.2020 09:39
2666 сообщений на сайте
Aiz kādiem priekiem SD reģistrēt?
Šobrīd neseko, pēc tam var atsekot un tad sāksies...
Ant_lv
Ant_lv 10.10.2020 10:40
3386 сообщений на сайте
Varbūt te atradīsiet ko noderīgu.
https://europa.eu/youreurope/citizens/work/taxes/double-taxation/index_lv.htm
Aivareno
Aivareno 10.10.2020 10:57
6641 сообщение на сайте
вдвойне налоги платить не нужно, если в той стране, где он трудоустроен, заплачены все налоги, ТО в Латвии он подаёт годовую декларацию (резидент Латвии) и указывает доходы в ЕС
Makssoft
Makssoft 11.10.2020 15:50
24083 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.