Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

предналог PVN К списку тем

предналог PVN
Доброе утро.

Сильно ли большое нарушение, если нам оказывают услуги самозанятые (выставляют счет в конце месяца), например - визажист, парикмахер. Но они сами покупают материалы для работы, дают нам чек - мы оплачиваем его.
По бухгалтерии поставили его в авансовые отчеты, и отчислили PVN. На чеке имя визажиста. В принципе, это расходы связанные с нашей хоз.деятельностью, просто всю эту мелочевку покупал не директор сам.
Большое ли это нарушение? Можно ли это прикрыть приказом на такие расходы?
Nikka
Nikka 07.11.2020 13:32
126 сообщений на сайте

Ответы (16)

1. Kas ir мы?
SIA, PVN maksātājs?
2. ...визажист, парикмахер - nekādus услуги-us Jūsu SIA ne-оказывают. Visticamāk, šie meistari apkalpo klientus.
Un tās ir slēptās darba attiecības. Ja jau Jums ir kaut kāds sakars ar to, ko šie meistari pērk materiālus pakalpojumu sniegšanai.
3. Protams - tā, kā Jūs rakstāt - nedrīkst! Katrā attaisnojuma dokumentā, ja vēlaties atskaitīt priekšnodokli, ir jābūt Jūsu SIA (PVN maksātāja) rekvizītiem. Un materiāliem jābūt tādiem, kuri tiek izmantoti Jūsu SIA saimnieciskajā darbībā, taču ne tiem, kurus izmanto pašnodarbinātās personas.
Un nekādi авансовые отчеты neder, jo meistari nav Jūsu SIA darbinieki.
Arī šie авансовые отчеты ir vistiešākais pierādījums tam, ka tās ir darba attiecības - ar visiem darbaspēka nodokļiem (VSAOI, IIN).
Lūk, tādu "optimizētāju" dēl normāliem cilvēkiem ir jācieš, maksājot nodokļus arvien vairāk un vairāk.
Ja man būtu tāda vara, es tādiem "optimizētājiem" kā Jūs un Jums līdzīgi aizliegtu nodarboties ar uzņēmējdarbību līdz mūža galam.
Un sodus arī uzliktu tādus, lai jāmaksā līdz mūža galam.
Aivars007
Aivars007 07.11.2020 13:42
26981 сообщение на сайте
1. Kas ir мы?
SIA, PVN maksātājs?
2. ...визажист, парикмахер - nekādus услуги-us Jūsu SIA ne-оказывают. Visticamāk, šie meistari apkalpo klientus.
Un tās ir slēptās darba attiecības. Ja jau Jums ir kaut kāds sakars ar to, ko šie meistari pērk materiālus pakalpojumu sniegšanai.
3. Protams - tā, kā Jūs rakstāt - nedrīkst! Katrā attaisnojuma dokumentā, ja vēlaties atskaitīt priekšnodokli, ir jābūt Jūsu SIA (PVN maksātāja) rekvizītiem. Un materiāliem jābūt tādiem, kuri tiek izmantoti Jūsu SIA saimnieciskajā darbībā, taču ne tiem, kurus izmanto pašnodarbinātās personas.
Un nekādi авансовые отчеты neder, jo meistari nav Jūsu SIA darbinieki.
Arī šie авансовые отчеты ir vistiešākais pierādījums tam, ka tās ir darba attiecības - ar visiem darbaspēka nodokļiem (VSAOI, IIN).
Lūk, tādu "optimizētāju" dēl normāliem cilvēkiem ir jācieš, maksājot nodokļus arvien vairāk un vairāk.
Ja man būtu tāda vara, es tādiem "optimizētājiem" kā Jūs un Jums līdzīgi aizliegtu nodarboties ar uzņēmējdarbību līdz mūža galam.
Un sodus arī uzliktu tādus, lai jāmaksā līdz mūža galam.
Aivars007 07.11.2020 13:42
Stop stop stop. Mums filme serialu, un mums ir aktieri, kuri mums ar autoratlidzibas sanemeji. Mes maksajam visus nodoklus. Ka ari, mums ir frizieri un vizažisti, kuri uzkraso tos aktierus, kad notiek filmesana. Par kadu optimizaciju iet runa un par kadu uznemejdarbibas norobezosanu iet runa? Man liekas tas ir diezgan nopietns izteiciens. Es ari uzskatu ta, ka jus. Vienkarsi ari domas, ka pats produseris neskries pec katra matu putas balonina. Kada optimizacija, kadi darbinieki...
Nikka
Nikka 07.11.2020 13:59
126 сообщений на сайте
Тогда оформлять всё это с самозанятыми визажистами и парикмахерами надо по-другому. Сейчас у вас полный кишмиш между работниками и наймом предоставляющего услуги. И этот кишмиш реально страшно читать.
Очччень советую ознакомиться с признаками трудовой деятельности из закона о подоходном с населения, а также, что никаким боком авансовые не относятся к закупке услуг.
Ant_lv
Ant_lv 07.11.2020 14:15
3404 сообщения на сайте
Тогда оформлять всё это с самозанятыми визажистами и парикмахерами надо по-другому. Сейчас у вас полный кишмиш между работниками и наймом предоставляющего услуги. И этот кишмиш реально страшно читать.
Очччень советую ознакомиться с признаками трудовой деятельности из закона о подоходном с населения, а также, что никаким боком авансовые не относятся к закупке услуг.
Ant_lv 07.11.2020 14:15
Да я все это прекрасно понимаю. Там речь об одном чеке на 10 евро.
Я прекрасно знаю, какие признаки работников и какие налоги надо платить. Но думала, что может как-то можно этот чек всё таки поставить. И знаю, что авансовые отчеты идут с работниками организации. Но вдруг...
Что вам страшно читать? Нам запрещено задавать вопросы?
Nikka
Nikka 07.11.2020 14:20
126 сообщений на сайте
1. Kas ir мы?
SIA, PVN maksātājs?
2. ...визажист, парикмахер - nekādus услуги-us Jūsu SIA ne-оказывают. Visticamāk, šie meistari apkalpo klientus.
Un tās ir slēptās darba attiecības. Ja jau Jums ir kaut kāds sakars ar to, ko šie meistari pērk materiālus pakalpojumu sniegšanai.
3. Protams - tā, kā Jūs rakstāt - nedrīkst! Katrā attaisnojuma dokumentā, ja vēlaties atskaitīt priekšnodokli, ir jābūt Jūsu SIA (PVN maksātāja) rekvizītiem. Un materiāliem jābūt tādiem, kuri tiek izmantoti Jūsu SIA saimnieciskajā darbībā, taču ne tiem, kurus izmanto pašnodarbinātās personas.
Un nekādi авансовые отчеты neder, jo meistari nav Jūsu SIA darbinieki.
Arī šie авансовые отчеты ir vistiešākais pierādījums tam, ka tās ir darba attiecības - ar visiem darbaspēka nodokļiem (VSAOI, IIN).
Lūk, tādu "optimizētāju" dēl normāliem cilvēkiem ir jācieš, maksājot nodokļus arvien vairāk un vairāk.
Ja man būtu tāda vara, es tādiem "optimizētājiem" kā Jūs un Jums līdzīgi aizliegtu nodarboties ar uzņēmējdarbību līdz mūža galam.
Un sodus arī uzliktu tādus, lai jāmaksā līdz mūža galam.
Stop stop stop. Mums filme serialu, un mums ir aktieri, kuri mums ar autoratlidzibas sanemeji. Mes maksajam visus nodoklus. Ka ari, mums ir frizieri un vizažisti, kuri uzkraso tos aktierus, kad notiek filmesana. Par kadu optimizaciju iet runa un par kadu uznemejdarbibas norobezosanu iet runa? Man liekas tas ir diezgan nopietns izteiciens. Es ari uzskatu ta, ka jus. Vienkarsi ari domas, ka pats produseris neskries pec katra matu putas balonina. Kada optimizacija, kadi darbinieki...
Stop, stop, stop!
Tad uzdodiet jautājumu jēdzīgi!
Lai arī kā tur būtu vai nebūtu -mans rakstītais paliek sspēkā.
Attaisnojuma dokumentiem (PVN sakarā) jābūt ar PVN maksātāja rekvizītiem.
Un nekādi avansa norēķini nevar tikt pieņemti no cilvēkiem, kuri nav uzņēmuma darbinieki.
Aivars007
Aivars007 07.11.2020 14:21
26981 сообщение на сайте
Es visu to zinu, vienkarsi pajautaju, varbut ir kaut kads variants. Pie tam, jautajums ir par ceku 10 EUR apmera. Un ceki lidz 30 EUR var but bez rekvizitiem. Bet mani te jau nosauca par šausmigāko krapnieku Latvijā.
PVN likums nosaka izņēmumu, ka par vienkāršoto nodokļa rēķinu var izmantot kases čeku vai citu dokumentu, kurā nav ietverti pircēja rekvizīti, ja tas izsniegts par darījumu, kura vērtība bez nodokļa ir mazāka par 30 euro.
Tas attieciba uz PVN.
Nikka
Nikka 07.11.2020 14:30
126 сообщений на сайте
Es visu to zinu, vienkarsi pajautaju, varbut ir kaut kads variants. Pie tam, jautajums ir par ceku 10 EUR apmera. Un ceki lidz 30 EUR var but bez rekvizitiem. Bet mani te jau nosauca par šausmigāko krapnieku Latvijā.
PVN likums nosaka izņēmumu, ka par vienkāršoto nodokļa rēķinu var izmantot kases čeku vai citu dokumentu, kurā nav ietverti pircēja rekvizīti, ja tas izsniegts par darījumu, kura vērtība bez nodokļa ir mazāka par 30 euro.
Tas attieciba uz PVN.
Nikka 07.11.2020 14:30
Jūs rakstījāt, ka čekā ir pašnodarbinātas personas rekvizīti!
... На чеке имя визажиста. ...
Vai tad es to izdomāju!?!
Manis pēc dariet kā gribat.
Un... ja visu zināt, kā pareizi darīt - priekš kam vēl jājautā!?!
Aivars007
Aivars007 07.11.2020 14:57
26981 сообщение на сайте
Если сходить с ума дальше - самозанятый становится ПВН плательщиком. И продает свои услуги и товары. Но это не случай автора. Короче, не получится на елку влезть и попу не ободрать.
Ant_lv
Ant_lv 07.11.2020 15:26
3404 сообщения на сайте
А бух с трудовым договором?
Sbe
Sbe 07.11.2020 15:37
1172 сообщения на сайте
Можно добавить копию чека с реквизитами СИА. Но не раздражайте и платите налоги.
Sbe
Sbe 07.11.2020 15:47
1172 сообщения на сайте
Можно добавить копию чека с реквизитами СИА. Но не раздражайте и платите налоги.
Sbe 07.11.2020 15:47
Золотые слова!
А то я так раздрожался, что уже занял очередь на Talejas 1, чтобы настучать.
Aivars007
Aivars007 07.11.2020 16:55
26981 сообщение на сайте
Nedomāju, ka PVN no čeka par 10 eur ir tā vērts, lai čakarētos. Lai tas vižāzists palielina savu rēķinu jums par 10 eur. Jā, priekšnodokļa tur nebūs, bet nu runa ir par 1.73 eur
Ilzex
Ilzex 08.11.2020 10:51
2666 сообщений на сайте
Доброе утро.

Сильно ли большое нарушение, если нам оказывают услуги самозанятые (выставляют счет в конце месяца), например - визажист, парикмахер. Но они сами покупают материалы для работы, дают нам чек - мы оплачиваем его.
По бухгалтерии поставили его в авансовые отчеты, и отчислили PVN. На чеке имя визажиста. В принципе, это расходы связанные с нашей хоз.деятельностью, просто всю эту мелочевку покупал не директор сам.
Большое ли это нарушение? Можно ли это прикрыть приказом на такие расходы?
Nikka 07.11.2020 13:32
ПИПЕЦ!!! Т.е. из вот этого вопроса мы все должны каким-то волшебным образом догадаться, что речь идёт о съёмках фильма да ещё и ....страшно подумать...о чеке в 10 евро...
Ежели мне не изменяет память, то гадальный салон у нас открыт по четвергам, а Вы свой вопроос задаёте в субботу...
Sletla
Sletla 09.11.2020 14:21
13439 сообщений на сайте
О чем бы не шла речь, возникают сомнения в квалификации бухгалтера.
Albina
Albina 10.11.2020 10:06
64595 сообщений на сайте
О чем бы не шла речь, возникают сомнения в квалификации бухгалтера.
Albina 10.11.2020 10:06
Без всякого сомнения никакой квалификации нет.
Sm
Sm 10.11.2020 11:14
860 сообщений на сайте
Без всякого сомнения - man beidzot jāiemācās neatbildēt uz šādiem un līdzīgiem analfabētiskā stilā uzdotiem jautājumiem.
Aivars007
Aivars007 10.11.2020 12:59
26981 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.