Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Система электронного декларирования (EDS)

Новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis К списку тем

Новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis
Если еще кто-то не заметил, в ЭДС наконец появился новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis.
В Maksājumu vēsture заходить не советую, зависает намертво
Albina
Albina 08.01.2021 10:34
64595 сообщений на сайте

Ответы (171)

Pārbaudiet lietotāja tiesības - var būt "pazuduši ķeši". Paši savās tiesībās redzat, VID puse - neredz un, līdz ar to, neredzat to info, kura būtu jāredz.
Aquitania
Aquitania 26.01.2021 14:41
80 сообщений на сайте
Добрый день.
Кто разобрался в отчете Transakciju pārskats (No 01.01.2021)?
Как быстро можно сверять налоги, поделитесь опытом, пожалуйста?
Я вижу способ только копировать в ексель и сидеть самой ковыряться с помощью фильтров
Классно налоговая издевается. Придумали новую программу за деньги налогоплательщиков.
Все уменьшают административную нагрузку.
Elecbird
Elecbird 12.04.2021 16:12
2599 сообщений на сайте
Ja nav precizētas atskaites, tad var tīri labi saprast.
Vajag pievērst uzmanību papildus informācijai:
FIFO savstarpējā segšana - tā ir summas pārnešana no viena nodokļa uz otru (jāskatās, no kura nodokļa uz kuru aiziet), bet tas, cik līdz šim saprotu, bija aktuāli tikai janvārī.
FIFO segšana ar iemaksu - samaksāts attiecīgais nodoklis no vienotā nodokļu konta.
Deklarēts - tās ir summas no iesniegtajām atskaitēm.
PVN atmaksa - PVN iemaksā uzņēmuma kontā.
Nokavējuma naudas aprēķins (taču skaidrs).
Iemaksas atbrīvošana - ja ir precizēta PVN deklarācija, kur samazinās budžetā maksājamā summa.
Un, kad visu šo sagrāmato, tad man sakrīt ar neattiecināto summu.
Insi
Insi 12.04.2021 16:37
352 сообщения на сайте
Grūtāk ir, ja tiek precizētas PVN atskaites, jo tās precizētās starpībās parādās nevis par attiecīgo taksācijas mēnesi, bet mēnesī, kad tika precizēts. Tad gan tā sviestaināk saprast.
Un man vienam uzņēmumam tiešām ir dažas mistiskas summas, ko nu nekādi nevaru atšifrēt. Uzrakstīju par konkrētajām summām VIDam, gaidu atbildi. Un citam uzņēmumam precizēju PVN par februāri, kur nedaudz palielinājās budžetā maksājamā summa. Nez kāpēc tika aprēķinātas soda naudas, kaut gan vienotajā kontā jau janvārī bija iemaksāts 2000 EUR vairāk, nekā kopējā nodokļu summa. Arī uzrakstīju VIDam un gaidu atbildi.
Insi
Insi 12.04.2021 16:42
352 сообщения на сайте
Pirms dažām dienām ieliku skaidrojumu citā tēmā - Ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija laikam.
Aivars007
Aivars007 12.04.2021 17:29
26981 сообщение на сайте
Ja nav precizētas atskaites, tad var tīri labi saprast.
Vajag pievērst uzmanību papildus informācijai:
FIFO savstarpējā segšana - tā ir summas pārnešana no viena nodokļa uz otru (jāskatās, no kura nodokļa uz kuru aiziet), bet tas, cik līdz šim saprotu, bija aktuāli tikai janvārī.
FIFO segšana ar iemaksu - samaksāts attiecīgais nodoklis no vienotā nodokļu konta.
Deklarēts - tās ir summas no iesniegtajām atskaitēm.
PVN atmaksa - PVN iemaksā uzņēmuma kontā.
Nokavējuma naudas aprēķins (taču skaidrs).
Iemaksas atbrīvošana - ja ir precizēta PVN deklarācija, kur samazinās budžetā maksājamā summa.
Un, kad visu šo sagrāmato, tad man sakrīt ar neattiecināto summu.
Insi 12.04.2021 16:37
Nu ļooooti atviegloja grāmatvežu darbu
Uce
Uce 12.04.2021 18:55
218 сообщений на сайте
Bez pārmaiņām nav iespējams progress!
Kaut ko jau saprast var. Ja "piešaujas".
Es neaizstāvu, tikai saku kā ir.
Aivars007
Aivars007 12.04.2021 19:07
26981 сообщение на сайте
Ja nav precizētas atskaites, tad var tīri labi saprast.
Vajag pievērst uzmanību papildus informācijai:
FIFO savstarpējā segšana - tā ir summas pārnešana no viena nodokļa uz otru (jāskatās, no kura nodokļa uz kuru aiziet), bet tas, cik līdz šim saprotu, bija aktuāli tikai janvārī.
FIFO segšana ar iemaksu - samaksāts attiecīgais nodoklis no vienotā nodokļu konta.
Deklarēts - tās ir summas no iesniegtajām atskaitēm.
PVN atmaksa - PVN iemaksā uzņēmuma kontā.
Nokavējuma naudas aprēķins (taču skaidrs).
Iemaksas atbrīvošana - ja ir precizēta PVN deklarācija, kur samazinās budžetā maksājamā summa.
Un, kad visu šo sagrāmato, tad man sakrīt ar neattiecināto summu.
Insi 12.04.2021 16:37
Nu ļooooti atviegloja grāmatvežu darbu
Uce 12.04.2021 18:55
Lai to izkostu un saprastu, tiešām bija vajadzīgs pamatīgs laika patēriņš. Kā jau Aivars teica, ja "piešaujas", kaut ko var saprast.
Sāku ar vienu savu uzņēmumu, kam netika precizētas atskaites un nodokļi tiek maksāti precīzi pēc atskaitēm (ne vairāk, ne mazāk), un savlaicīgi. Pēc tam tādu, kam jau tika rēķinātas soda naudas. Kā pēdējo tādu, kam tika precizētas atskaites + soda naudas. Tā solīti pa solītim sapratu.
Neapskaužu, piemēram, liela uzņēmuma grāmatvedi (kam darīšana tikai ar vienu uzņēmumu), kur tika precizētas deklarācijas un vēl soda naudas.
Insi
Insi 12.04.2021 19:59
352 сообщения на сайте
Grūtāk ir, ja tiek precizētas PVN atskaites, jo tās precizētās starpībās parādās nevis par attiecīgo taksācijas mēnesi, bet mēnesī, kad tika precizēts. Tad gan tā sviestaināk saprast.
Un man vienam uzņēmumam tiešām ir dažas mistiskas summas, ko nu nekādi nevaru atšifrēt. Uzrakstīju par konkrētajām summām VIDam, gaidu atbildi. Un citam uzņēmumam precizēju PVN par februāri, kur nedaudz palielinājās budžetā maksājamā summa. Nez kāpēc tika aprēķinātas soda naudas, kaut gan vienotajā kontā jau janvārī bija iemaksāts 2000 EUR vairāk, nekā kopējā nodokļu summa. Arī uzrakstīju VIDam un gaidu atbildi.
Insi 12.04.2021 16:42
Līdzīga problēma ar PVN deklarāciju labošanu. Nesaprotami nokavējuma naudu plusi un mīnusi, kaut visu laiku kontā ir pārmaksa. Uzrakstīju. Nu jau būs mēnesis - no atbildes ne čiku , ne grabu.
Ar pārējo ,ne bez 100 gramu palīdzības, velkot bultas, tiku galā . Nedrīkst pa vecam paradumam maksāt katru nodokli atsevišķi - kaklu var izmežģīt
Abra
Abra 13.04.2021 09:16
2285 сообщений на сайте
Saņēmu šādu atbildi par PVN deklarāciju labošanu. Izskatās, ka tagad delarāciju , ja iznāk maksājamā nodokļa palielinājums, bez nokavējuma naudas nopelnīšanas vairs izlabot nevar. Kaut arī kontā visu laiku ir pārmaksa.

Labdien!

Atbildot uz Jūsu vēstuli, informējam, ka 2021.gada1.janvārī stājās spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kuru rezultātā tika ieviesta jauna nodokļu nomaksas kārtība valsts budžetā, tas ir, tika ieviests vienotais nodokļu konts un uzkrājuma princips. Vienlaikus tika ieviesta arī FIFO metode nodokļu maksājumu uzskaitei vienotajā kontā, tas nozīmē, ka vienotajā nodokļu kontā vispirms tiek saņemta nodokļu saistība (deklarēts valsts budžetā maksājamais nodoklis) un pēc tam tiek veikta nodokļu maksājumu iemaksa.

Ievērojot minēto regulējumu un nodokļu uzskaitē ieviestos principus, nodokļu maksājums ir saņemts valsts budžetā brīdī, kad ir izpildīti abi priekšnosacījumi vienlaicīgi – noteiktā termiņā iesniegta nodokļa deklarācija un noteiktā termiņā saņemts nodokļa maksājums vienotajā nodokļu kontā. Tādējādi situācijās, kad vienotajā nodokļu kontā ir izveidojusies nodokļu pārmaksa un ar kavējumu tiek deklarēts valsts budžetā maksājamais nodoklis, ir aprēķināma nokavējuma nauda saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 29.pantaotro daļu par periodu no saistības samaksas termiņa iestāšanās dienas līdz deklarācijas iesniegšanas dienai, ja uzkrātā pārmaksa nosedz visu saistību, vai līdz deklarētās saistības pilnīgai samaksai, ja uzkrātās nodokļu pārmaksas nepietiek novēloti deklarēto nodokļu saistību segšanai.
Abra
Abra 16.04.2021 12:21
2285 сообщений на сайте
Nu tik gudri uzrakstīts...
Var izmežģīt smadzenes, lai saprastu.
Tajā pašā laikā uzskatu - ja saistību iestāšanās dienā un līdz pat precizētās deklarācijas iesniegšanas dienai bija pārmaksa, nokavējuma naudai nevajadzētu rasties.
Saprotu, ka nodokļus tagad noņem no kopējā katla pēc FIFO metodes. Taču tas jau "nemaina ātrumu".
Visticamāk, Jūsu gadījumā kaut kur pa vidu parādās situācija, kad pārmaksas vairs nav.
Neredzot visu vēsturi, nevar teikt ne balts, ne melns.
Aivars007
Aivars007 16.04.2021 15:46
26981 сообщение на сайте
Manuprāt, tā kā ir uzrakstīts, viņi ir mēginājuši pateikt, ka "neattiecinātās iemaksas", jeb pārmaksas viņi ņems vērā tikai nākamajā "ieskaita" datumā un līdz tam nekustēsies. Pēc FIFO principa tieši būtu jābūt tā, ka ja ir pārmaksa, tad nodzēš vecāko nodokli. Bet kaut ko līdz galam nav izdomājuši, jo pārmaksu ar atpakaļejošu datumu VID neatzīst, bet nodokļu parādu gan. Neredzu konsekvenci, kaut arī varu diezgan labi iedomāties, kādēļ tā ir izdarīts.
Ilzex
Ilzex 16.04.2021 16:26
2666 сообщений на сайте
Pateikts ir skaidri un gaiši "Tādējādi situācijās, kad vienotajā nodokļu kontā ir izveidojusies nodokļu pārmaksa un ar kavējumu tiek deklarēts valsts budžetā maksājamais nodoklis, ir aprēķināma nokavējuma nauda".
"Uz augšu " tika martā labota decembra PVN deklarācija par 20 EUR. Tajā pašā dienā tika labotas citu mēnešu deklarācijas par 200 EUR "uz leju" . Uz 31.12.20 kopā bija 500 EUR PVN pārmaksa . Arī vienotajā kontā nepārtraukti ir neattiecinās iemaksas jeb pārmaksas. VID tagad uzskata , ka šie 20 EUR ir ar kavējumu deklarēti, un no 20.janvāra, kad bija jāiesniedz decembra deklarācija, līdz labotās deklarācijas iesniegšanas brīdim martā aprēķina kavējuma naudu.
Abra
Abra 16.04.2021 17:13
2285 сообщений на сайте
Tādā gadījumā es kaut ko līdz galam nesaprotu.
Pirmkārt, likuma 29.pantā nav tāda teksta, kādu Jums citē VID.
Atkārtoju - ja saistību iestāšanās dienā un līdz pat precizētās deklarācijas iesniegšanas dienai bija pārmaksa, nokavējuma naudai nevajadzētu rasties.
Visticamāk VIDā algoritms ir izstrādāts tāds, kā viņi Jums raksta.
Taču tas nebūt nenozīmē, ka tas ir loģisks.
Lai pārstrādā savu algoritmu.
Droši vien ir tā - visu pārmaksu paņēma nākamajam nodoklim pēc FIFO metodes, un tagad pēc algoritma to vairs atpakaļ neatliek, lai pa jaunam ņemtu precizēto summu.
Es celtu skandālu, aprakstītu visas malas, kamēr panāktu, ka šo algoritmu labo.
Protams - neredzot visu Jūsu nodokļu vēsturi, nevar galīgi teikt ne balts, ne melns.
Aivars007
Aivars007 16.04.2021 18:02
26981 сообщение на сайте
Ticiet man, es pārzinu savu nodokļu vēsturi un orientējos tajā, pat vienotajā nodokļu kontā
Runa šeit nav par naudas trūkumu, tā visu laiku ir vairāk kā nepieciešams nodokļu nomaksai.
Kā saprotu no VID atbildes, turpmāk nodokļu kontā var būt lieks miljons, bet , ja nodokļu deklarācija tiks labota pēc iesniegšanas datuma un šī labojuma rezultātā palielināsies maksājamais nodoklis, tas tiks uzskatīts par deklarēšanas kavējumu, par ko aprēķina nokavējuma naudu. Un manā gadījumā tieši tā arī ir izdarīts.
Tā kā man tā nokavējuma nauda ir smiekīigi maza, tad pagaidām vēl traci neceļu, bet pēc analoģijas var secināt, ka līdzīgas represijas sekos pēc visām " uz augšu" labotām deklarācijām. Par līdzīgām neatrisinātām PVN deklarāciju labošanas problēmām šeit rakstīja ari citi kolēģi. Varbūt viņi arī padalīsies, kā tas viss beidzies.
Abra
Abra 16.04.2021 18:31
2285 сообщений на сайте
Atvainojos, iespējams, Jūs mani pārpratāt.
Es ticu, ka Jūs saprotat nodokļu vēsturi. Un es Jūs nebūt nevainoju nesaprašanā.
Tikai izteicu savas pārdomas par šo situāciju.
Palieku joprojām ar savām pārdomām - proti, ka tagad jāmaksā nokavējuma nauda nevis par nokavētu maksājumu, bet par to, ka tiek precizēta deklarācija.
Un tas priekš manis ir kaut kas jauns.
Kad man būs brīvāks laiks, es intereses pēc pameklēšu, kurš likums ir šādi sagrozīts.
Tas ir solis atpakaļ, tas nu gan. Iespējams, ka palūgšu VIDam atbildi ar normatīvā akta pamatojumu (citātu).
Aivars007
Aivars007 16.04.2021 19:14
26981 сообщение на сайте
Klau, kolēģi. Uz kādu VID epastu rakstīt, par personāla atbilstību? Runāju ar mūsu nodokļu inspektoru un prasu:
- Kur man redzēt faktisko situāciju?
- Ziniet, jums vienkārši laikā jāmaksā.
- Jā, bet ir nesapratne. Kur es varu redzēt, kas ir nobīdījies? Ir sarežģīta situācija, divi grafiki.
- Jums jābūt pogai "Grafiki".
- Nav tādas pogas.
- Manā galā ir savādāk kā jūsu. Jums vienkārši jāmaksā laikā.
- Es saprotu, bet ir tā kā ir. Kā mes varam saprast, kāda precīzi ir situācija? Kur jāskatās?
- Es nezinu. Man teica, ka ir poga "Grafiki". Es jums iedošu grāmatvedes tālruni, kurai viss izdodās.
- Nav tā, ka mums neizdodās speciāli. Saprotam, ka sistēma šobrīd nepilnīga. Ko daram? Kā viens otram nākt pretī?
- Nezinu. Mēs jums nācām pretī iedodot grafiku. Jums vienkārši jāmaksā, jo FIFO to ko samaksājāt aizskaitīja citur.
- Bet kur tad nonāk tie nodokļi, ko maksājam?
- Nezinu. Jums jāmaksā laikā. Kā ienāk, tā FIFO. Ja kavējat, tad FIFO. Zvaniet citiem grāmatvežiem un prasiet. Citiem izdodās.
Papa
Papa 17.04.2021 00:16
141 сообщение на сайте
Tā kā VID augstākas iestādes nav, tad pašam vid@vid.gov.lvar elektronisko parakstu var ampelēties par atbilstību Valsts civildienesta likuma 15. un 16. pantam. Ja grib nervus bendēt.
Ant_lv
Ant_lv 17.04.2021 10:17
3404 сообщения на сайте
Mums arī problēma ar termiņpagarinājuma grafikiem, kuri pēc grafika beidzās martā, bet samaksāju jau 2020,gada decembrī, lai nepārietu uz 2021.gadu Decembra izdrukās viss smuki, atlikumi sakrīt. Skatos, janvārī tie stāv, kā brieži. Ar inspektori nolīdzinājam galus, IT speciālisti izņēma no sistēmas. it kā viss OK. Marta vidū atkal grafiki stāv, nu jau kā kavējums. Februārī bija PVN pārmaksa, noņēma grafikus no PVN pārmaksas un nevienam nekas neinteresē, ka tie jau sen samaksāti. Uz vēstulēm neatbild, pa telefonu inspektori neko nevar atbildēt. Bēdu ieleja... Labi, ka tikai 300 euro, bet vienalga ļoti sāpīgi.
Uce
Uce 17.04.2021 10:35
218 сообщений на сайте
Ja grāmatvedības uzskaitē viss ir pareizi, vai ir jēga kreņķēties?
Jākreņķējas tad, ja viss ir samaksāts, bet no publiskās datu bāzes Izziņa, piemēram, konkursam tiek izsniegta ar parādu.
Citādi es personīgi nekreņķējos - zinot, ka šī sistēma ir "sačakarēta".
Bez pārmaiņām nav iespējams progress.
Aivars007
Aivars007 17.04.2021 10:45
26981 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.