Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pierādījuma dokumenti preču piegādēm ES teritorijā К списку тем

Pierādījuma dokumenti preču piegādēm ES teritorijā
Labdien,
Vēlos dzirdēt, kā jūs praktizējat un kādus dokumentus jūs pieprasāt, lai varētu pierādīt PVN 0% piemērošanu piegādēm ES teritorijā. Saprotu, ka šobrīd ar derīgu dalībvalsts PVN numuru, rēķinu un CMR nepietiek, un nepieciešams arī pircēja rakstisks paziņojums, apdrošināšanas polise vai bankas dokumenti, kas pierāda maksājumu par preču transportēšanu utt utt. Ko no šī visa pieprasāt jūs? Konkrētajā situācijā preces transportē pats pircējs. Paldies.
Vivivi
Vivivi 11.10.2021 16:09
154 сообщения на сайте

Ответы (9)

Кто вам сказал такое?
Pirmkārt, tiek prasīts, lai preču pārdevējam būtu vismaz divi pierādījumi preču izvešanas
faktam, tos iegūstot un kombinējot sekojoši:
• dokumentus izdevušas divas dažādas puses, kas nav atkarīgas viena no otras, no
pārdevēja un no pircēja;
• jāizmanto vismaz viens pierādījums no A daļā minētajiem dokumentiem;
• kā otru pierādījumu var izmantot vienu dokumentu, izvēloties no A vai B daļas;
• izmantotie pierādījumi nav savstarpēji pretrunīgi.
A
• CMR, • Pav, bill of landing, • Rēķins par gaisa kravu pārvadājumiem, • Preču pārvadātāja izsniegts rēķins
B
• Apdrošināšanas polise
• Bankas dokumenti, kas pierāda maksājumu par preču nosūtīšanu/transportēšanu
• Valsts sektora iestāžu (amatpersonu), piemēram, notāru, izsniegti oficiāli dokumenti, kas
apstiprina preču ievešanu galamērķa valstī
• Noliktavas turētāja izsniegta faktūra galamērķa dalībvalstī, kas apstiprina preču glabāšanu minētajā dalībvalstī
Otkat
Otkat 11.10.2021 16:31
1239 сообщений на сайте
Выходит A (Pavadzíme) + A (CMR)
Otkat
Otkat 11.10.2021 16:34
1239 сообщений на сайте
Nu par šo es arī jautāju. Ja no A sadaļas man ir CMR un rēķins, tad dokumenti no B sadaļas man ir jājautā pircējam un + pircēja rakstisks paziņojums. Vai pareizi saprotu? Un domāju par to, vai visi pircēji labprātīgi man izsniegs B daļā minētos dokumentus....
Vivivi
Vivivi 11.10.2021 16:40
154 сообщения на сайте
Выходит A (Pavadzíme) + A (CMR)
Otkat 11.10.2021 16:34
Tā nesanāk, jo abus dokumentus ir izdevis pārdevējs nevis 2 dažādas puses.
Vivivi
Vivivi 11.10.2021 16:43
154 сообщения на сайте
Выходит A (Pavadzíme) + A (CMR)
Tā nesanāk, jo abus dokumentus ir izdevis pārdevējs nevis 2 dažādas puses.
тогда да.
У вас товар возит самостоятельно продавец или транспортная компания?
Otkat
Otkat 11.10.2021 17:19
1239 сообщений на сайте
Есть 2 случая продажи с 0%:

1. Pārdevējs pats vai trešā persona viņā vārdā transportē preces, tad:
CMR+ transporta rēķins
vai
CMR + maksājuma uzdevums par transportu

2. Pircējs pats vai trešā persona viņā vārdā transportē preces:
rakstisks pircēja paziņojums (вот тут проблемы объяснить клиенту что это и в каком виде нужно)
CMR ar parakstu par saņemšanu
Transporta rēķins
vai
rakstisks pircēja paziņojums
CMR ar parakstu par saņemšanu
bankas maksājuma uzdevums par transporta apmaksu.
Elizabeth
Elizabeth 11.10.2021 17:24
157 сообщений на сайте
Tātad ja mums ir 2.variants kad preces transportē pats pircējs, tad man bez pircēja paziņojuma un CMR ir jābūt vai nu Transporta rēķinam (kur rēķina saņēmējs ir pircējs) vai nu bankas maksājuma uzdevumam par transporta apmaksu (kuru arī apmaksā pircējs)? Tātad man ir jālūdz pircējam lai viņš man sūta savus rēķinus un arī savus bankas dokumentus??? Es pareizi saprotu? Neviens to nedarīs...
Vivivi
Vivivi 12.10.2021 08:24
154 сообщения на сайте
Я или беру наклейку перевозчика, там можно считать информацию о грузе, или прошу у перевозчика подтверждение доставке товара.
Otkat
Otkat 12.10.2021 08:58
1239 сообщений на сайте
Посоветуйте, как убедить
1. руководство (автосервис), что так нельзя и будет оч.дорого
2. ЕС ВАТ-партнёра присылать с товаром нам счёт с датой "отгрузки"?
Обычно мы получаем счёт на оплату, авансом платим, позже приходит товар (вернее з.части). Пересылка автобусом с водителем, т.е. легальных трансп.доков нет.
Slazda
Slazda 09.02.2022 13:06
1613 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.