Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Система электронного декларирования (EDS)

EDS datu pastrādes iespējas К списку тем

EDS datu pastrādes iespējas
varbūt kādam no kolēģiem noder šī informācija
Viens labs cilvēks ir sagatavojis rīkus EDS datu apstrādei
Nolādē datus no EDS xml formātā un ekselā veidojas atskaites.

http://exceldarbariki.mozello.lv/produkti/
Protams katrs par savām zināšanām grib naudu bet manā skatījumā ieguvums adekvāts izmaksām.
Iesaku uzmanību pievērst transakciju pārskatam- datu apstrādes rezultātā iegūstam identiskas atskaites kā vecās kartiņas; pārskatāma info par iemaksāto summu virzīšanu uz nodokļiem pa nodokļu veidiem; aprēķinātajām nokavējuma naudā.
Ja strādā ar vairākām firmām- ( kā es) veidoju eksel faila kopiju katras firmas datiem un esmu apmierināta ar dzīvi.
Vēl man patīk soc atskaite- ( noder ja neveic darba nespējas lapu un nodokļu grāmatiņu automātisku ienešanu programmā. bet vada ar roku. )- dati ir labāk pārskatāmi un vieglāk " izčekojami" vai viss paņemts vērā nekā EDS sistēmā . man vislielāko gandarījumu deva fakts ka šis rīks dod iespēju lejuplādēt arī soc atskaites no EDS un izrēķina teorētiski ieturamo IIN saskaņā ar EDS informāciju par nodokļu grāmatiņām un darba nespējas lapu (B) datiem ) .
Protams ir noviržu gadījumā jāpaskatās vai nav rēķināti atvaļinājumi kā pārejoši no mēneša uz mēnesi.
Es ar rezultātu biju apmierināta.
Kolosāla paškontrole

Par pārējiem rīkiem detalizēti nestāstīšu- norādītajā saitē visi ir redzami
Piebildīšu ka izmantoju arī gada pārskatu- ienešana EDS ar visiem tekstiem Pie pirmajiem bija problēma kamēr apguvu bet pēc tam aizgāja labi. Piebildīšu ka sakārtojot šo rīku ( katram uzņēmumam veicot galvenās grāmatas datu aprakstu gada pārskata tabulas ar roku nav jāpilda.
Vienu gadu apraksti failu katram uzņēmumam un pēc tam tikai iekopē galvenās grāmatas jaunos datus un piekorigē aprakstu ja vajag , No Eds var iegūt iepriekšējā gada pāskata datus ( nostājas blakus jaunajam pārskatam) viegli pakoriģēt pielikuma saturu ( ja rīku lieto pirmo gadu )
Guntagermane
Guntagermane 21.10.2021 11:25
1303 сообщения на сайте

Ответы (24)

Добрый день.
Исправляла PVN декларации за 2021 год, разница увеличение предналога.
Я так понимаю в 2021 год в налоговой в отчет суммы коррекций уже не зайдут?
в пятницу исправления подала, сегодня до сих пор в отчете "Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana" все по старому, а вот в "Transakciju pārskats (No 01.01.2021)" 25.03.2022 все суммы коррекций стоят как deklarēts и период 2021 года месяца.
Значит в годовой пойдет моя цифра по налогам, не сойдется с налоговой?
Elecbird 29.03.2022 12:44
Если взять Gada pārskata sagatavošanai nepieciešamais saistību un prasību salīdzināšanas pārskats, то можно проверить что относится к 2021 году. Но вот остатки на 31.12, похоже, что не сойдутся.
Кстати, в 2021 году сидит такая же коррекция за 2020 год
Albina
Albina 29.03.2022 13:46
64698 сообщений на сайте
Manā " brīnumrīkā" viss sakrīt. gan pēc EDS saistības termiņa gan pēc virsgrāmatas ( atskaites perioda ) termiņa rezultāts pa visiem nodokļiem pavisam īsā laikā. ja jāmeklē kļūda- ir iespēja blakus ierakstīt grāmatvedības datus un atrast kurš mēnesis nesakrīt. ja visas atskaites ir korektas aptuveni 5-10 minūtes un viss redzams. un salīdzināts. bet kolēģi pēc visa spriežot lepni .
Guntagermane
Guntagermane 29.03.2022 16:12
1303 сообщения на сайте
Pēc manas personīgās statistikas apmēram 10% uzņēmumu dati ar VID nesakrīt. Turklāt tik ļoti nesakrīt, ka pats VID nespēj atbildēt kāpēc. Vienam uzņēmumam jau otro mēnesi gaidu atbildi un regulāri saņemu ziņas, ka "nepieciešams ilgāks laiks pārbaudei, atvainojamies par sagādātajām neērtībām", jo uz pirkstiem norādīju, ka summa 1+1 = 2, nevis kā VID atlikumos 3. Otram vispār bomba - saņēmu atbildi, ka atskaiti "Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana" DRĪKST izmantot tikai tie uzņēmumi, kuriem VID esot atsūtījis vēstuli par datu salīdzināšanu uz 31.12.2021. Tāpēc mans iesniegums par to, ka šajā pārskatā nesakrīt dati netiek pieņemts izskatīšanai. Vienkārši Uz jautājumu kā savādāk es varu salīdzināt datus ar VID uz datumu x man netika atbildēts vispār.
_susurs_
_susurs_ 31.03.2022 13:09
846 сообщений на сайте
Pēc manas personīgās statistikas apmēram 10% uzņēmumu dati ar VID nesakrīt. Turklāt tik ļoti nesakrīt, ka pats VID nespēj atbildēt kāpēc. Vienam uzņēmumam jau otro mēnesi gaidu atbildi un regulāri saņemu ziņas, ka "nepieciešams ilgāks laiks pārbaudei, atvainojamies par sagādātajām neērtībām", jo uz pirkstiem norādīju, ka summa 1+1 = 2, nevis kā VID atlikumos 3. Otram vispār bomba - saņēmu atbildi, ka atskaiti "Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana" DRĪKST izmantot tikai tie uzņēmumi, kuriem VID esot atsūtījis vēstuli par datu salīdzināšanu uz 31.12.2021. Tāpēc mans iesniegums par to, ka šajā pārskatā nesakrīt dati netiek pieņemts izskatīšanai. Vienkārši Uz jautājumu kā savādāk es varu salīdzināt datus ar VID uz datumu x man netika atbildēts vispār.
_susurs_ 31.03.2022 13:09
Мне ответили
Ņemot vērā to, ka atskaitē “Pārskata perioda apkopojums-salīdzināšana” vēl ir pilnveidošanas procesā, lūdzam izmantot Transakciju pārskatu.
Albina
Albina 31.03.2022 13:22
64698 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.