Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Vai paziņojumā par izmaksām FP jāziņo par MUN ienākumu К списку тем

Vai paziņojumā par izmaksām FP jāziņo par MUN ienākumu
Jau iepriekš atvainojos par muļķīgu jautājumu.
Uzņēmums maksā par pakalpojumu fiziskai personai, kas reģistrējusi saimniecisko darbību kā MUN maksātājs. Nodokli (kas ir VSAOI+MUN) deklarē un maksā pati fiziskā persona.

Vai uzņēmumam ir jāsniedz paziņojums par izmaksām FP attiecībā uz šo personu? Manuprāt nē, jo šīm summām nebūtu "jānokļūst" FP gada deklarācijā. Bet tā kā par šo paziņojumu neiesniegšanu ir samērā lieli sodi, pēkšņi sāku šaubīties.
Ilzex
Ilzex 01.02.2022 12:33
2666 сообщений на сайте

Ответы (14)

Это сообщение о выплатах физическому лицу. А с налогами оно пусть само разбирается. Я бы подала.
Albina
Albina 01.02.2022 13:01
64595 сообщений на сайте
Kādā reģistrā ir redzams- ka SDV ir MUN maksātājs?
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 01.02.2022 13:05
2557 сообщений на сайте
VID mājaslapā ir reģistrs.
Es laikam tiešām labāk iesniegšu.
Ilzex
Ilzex 01.02.2022 13:37
2666 сообщений на сайте
Gribu redzēt ar kādiem datiem iesniegsit. Ienākumu un kodu, pārējo pa nullēm? Manuprāt, nav jāiesniedz nekas par MUNčiku. Citādi tam fiziķim vēl IIN uzrēķinās.
Ant_lv
Ant_lv 01.02.2022 18:29
3404 сообщения на сайте
Es ziņoju, jo mani neinteresē fiz.personasSDV nodokļu maksāšanas režīms.

Es, piemēram, pati strādāju pamatdarbā un esmu SDV MUN maksātājs - par mani noziņo izmaksātās man summas un un tās smuki salec gada deklarācijas saimn.darbības sadaļā.
Irita
Irita 01.02.2022 18:33
185 сообщений на сайте
MK 677.noteikumiizdoti uz likuma "Par IIN" pamata. Kāds sakars MUNam ar IINu?
MVVNSACFDV
Ant_lv
Ant_lv 01.02.2022 18:39
3404 сообщения на сайте
Ja kas, es tam fiziķim palīdzēšu sataisīt deklarāciju. Ne viss, ko VID zina, ir jāietver deklarācijā. Man pagājušā gadā IIN (kā SDV) deklarācijā automātiski nokļuva gan dati, ko es sniedzu pašnodarbinātā ziņojumos, gan tas, ko kādi uzņēmumi bija paziņojuši. Nācās daļu mest ārā.

No vienas puses es varētu piekrist, ka paziņojumi attiecas uz IIN maksātājiem. No otras puses, likumā par IIN ir pieminēti arī MUN maksātāji (tādā kontekstā, ka daļa no MUN ir IIN), tā ka drošs paliek bailīgs
Ilzex
Ilzex 01.02.2022 19:08
2666 сообщений на сайте
Par pirmo rindkopu - jā, ik pa laikam lāča pakalpojumus sanāk redzēt aiz šiem EDS vienkāršojumiem "cilvēkiem parastajiem", ka automātiski sagatavotā deklarācija satur tāāādas aplamības, ka tik turies.

Par otro - kā tur Valsts kase un visi pārējie attiecina naudu pa kontiem sadala - tas uz NM-FP īsti neattiecas tiešā veidā un pārējās normas ir tikai par to, kā sadzīvot diviem vienā. Pat atradu vienu 2020.gadaVID materiālu, kur pie biežākajām kļūdām paziņojuma aizpildē bija nosaukta aizpildīšana par MUN maksātāju. Tiesa, par DŅ pie MUN maksātāja DD, nevis SDV.
Ant_lv
Ant_lv 01.02.2022 22:15
3404 сообщения на сайте
Es sniedzu paziņojumus par visām FP izmaksātajām summām.
Lai neieturētu nodokli izmaksas brīdī, izmaksājot ienākumu par sniegto pakalpojumu vai piegādāto preci ienākuma izmaksātājam obligāti ir jāpārliecinās, vai ienākuma saņēmējam ir reģistrēta
saimnieciskā darbības ienākuma izmaksas dienā. Nav svarīgi, kādus nodokļus maksā SDV - MUN vai IIN.
MK noteikumos Likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" normu piemērošanas kārtība 118.punktā ir atrunāts, kad nav jāiesniedz paziņojums. MUN tur nav minēts.

VID pēc paziņojumiem salīdzina, vai MUN pareizi apgrozījumu nodeklarējis.

Praksē redzēju VID vēstuli ar lūgumu labot IIN deklarāciju vai paskaidrot, kāpēc nesakrīt IIN deklarācijas dati par ienākumu kopsummu ar iesniegtajiem paziņojumiem. Piedāvāju sasummēt MUN deklarācijās norādīto apgrozījumu un IIN deklarācijas datus. Tad inspektorei viss sakrita.

Patiesībā domāju, ka VIDam ir kaut kādas gudras programmas, kuras var automātiski apstrādāt personas datus, tais skaitā saskaitīt gada ienākumu. Izskatās, ka vai nu tādas nav, vai darbinieki neprot to lietot
Elita33
Elita33 02.02.2022 10:29
510 сообщений на сайте
Es sniedzu paziņojumus par visām FP izmaksātajām summām.
Lai neieturētu nodokli izmaksas brīdī, izmaksājot ienākumu par sniegto pakalpojumu vai piegādāto preci ienākuma izmaksātājam obligāti ir jāpārliecinās, vai ienākuma saņēmējam ir reģistrēta
saimnieciskā darbības ienākuma izmaksas dienā. Nav svarīgi, kādus nodokļus maksā SDV - MUN vai IIN.
MK noteikumos Likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" normu piemērošanas kārtība 118.punktā ir atrunāts, kad nav jāiesniedz paziņojums. MUN tur nav minēts.

VID pēc paziņojumiem salīdzina, vai MUN pareizi apgrozījumu nodeklarējis.

Praksē redzēju VID vēstuli ar lūgumu labot IIN deklarāciju vai paskaidrot, kāpēc nesakrīt IIN deklarācijas dati par ienākumu kopsummu ar iesniegtajiem paziņojumiem. Piedāvāju sasummēt MUN deklarācijās norādīto apgrozījumu un IIN deklarācijas datus. Tad inspektorei viss sakrita.

Patiesībā domāju, ka VIDam ir kaut kādas gudras programmas, kuras var automātiski apstrādāt personas datus, tais skaitā saskaitīt gada ienākumu. Izskatās, ka vai nu tādas nav, vai darbinieki neprot to lietot
Elita33 02.02.2022 10:29
Insi
Insi 02.02.2022 17:02
352 сообщения на сайте
Es arī deklarēju FP MUN maksātājam izmaksātās summas, tieši pēc tāda paša viedokļa, kā rakstīja Elita33. Līdz šim pat neiedomājos, ka var traktēt arī citādāk.
Insi
Insi 02.02.2022 17:03
352 сообщения на сайте
Добрый день! Не могу найти в ЭДС форму отчета "Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām(kopsavilkums) раньше всегда подавала раз в год до 01.02. и в течение года, если работник уволен. Сейчас вижу в ЭДС только форму отчета "Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām sammām
a kur ir (kopsavilkums)??Туплю
Carbobalt
Carbobalt 16.02.2022 13:04
842 сообщения на сайте
Добрый день. необходимо заполнять "Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām". Слово Kopsavilkums видимо убрали из названия.
Elecbird
Elecbird 16.02.2022 15:21
2599 сообщений на сайте
Спасибо! Да я уже перелопатила ЭДС, плюнула и передала "Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām".
Carbobalt
Carbobalt 16.02.2022 15:58
842 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.