Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

UVTN, ja auto noraksta (nodod pārstrādei) К списку тем

UVTN, ja auto noraksta (nodod pārstrādei)
Varbūt kādam ir pieredze vai zināšanas.

Gribam norakstīt auto, nododot pārstrādei. Parasti nodokļus maksājām, veicot TA, līdz ar to kopš iepriekšējās TA 2021. gadā ir uzkrāts UVTN par 2021. gada atlikušajiem mēnešiem un par šo gadu līdz šim brīdim.

CSDD neviens nemāk paskaidrot, kas notiek ar šīm UVTN saistībām. No savas puses CSDD tikai saka, ka, nododot auto pārstrādei, mums nav jāmaksā ne ekspluatācijas nodoklis, ne UVTN.
Bet vai tas nozīmē, ka mēs tiekam atbrīvoti no uzkrātajām UVTN saistībām? Man īsti nav ticības.

Vai kāds var paskaidrot?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 03.10.2022 10:09
373 сообщения на сайте

Ответы (7)

Если налоги уплачены наперед, то ВИД возвращает переплаченные налоги. Мы писали письмо в ВИД.
Albina
Albina 03.10.2022 10:11
64699 сообщений на сайте
Nē, mums nav uz priekšu, mums ir otrādi (UVTN nav maksāts kopš 2021. gada beigām, kad gājām pēdējo TA).
Tad mums viņš pašiem kaut kur jāpārskaita?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 03.10.2022 10:13
373 сообщения на сайте
А, ну вы же все равно пойдете снимать авто с учета в ЦСДД. Тогда вам и насчитают этот налог.
Albina
Albina 03.10.2022 10:15
64699 сообщений на сайте
Nē, CSDD jau mums pateica, ka, noņemot auto no uzskaites (ja to nodod pārstrādei), viņi neliek maksāt nevienu nodokli (ne ekspluatācijas, ne UVTN).

Ja no ekspluatācijas nodokļa, kā es saprotu, mēs tiekam atbrīvoti pavisam, tad par uzkrāto UVTN man nav tādas pārliecības un arī CSDD nemācēja atbildēt, jo UVTN gadījumā viņi ir tikai maksājumu iekasētājs.
Zhavoronoks
Zhavoronoks 03.10.2022 10:25
373 сообщения на сайте
UVTN var samaksāt kaut vai katru mēnesi atsevišķi bankā. Mēs maksājam pa 3 mēnešiem, lai pie TA nesanāk ļoti liels kopējais maksājums.
Maksāju Swedbankā no bankas definētajiem maksājumiem, ļoti ērti jānorāda auto Nr un periods par kuru maksā. Savukārt maksājamās summas un citu info var atrast CSDD epakalpojumos Exel tabulā. (tabula diezgan tizla , bet ir).
Zinme
Zinme 03.10.2022 10:27
1186 сообщений на сайте
Nē, CSDD jau mums pateica, ka, noņemot auto no uzskaites (ja to nodod pārstrādei), viņi neliek maksāt nevienu nodokli (ne ekspluatācijas, ne UVTN).

Ja no ekspluatācijas nodokļa, kā es saprotu, mēs tiekam atbrīvoti pavisam, tad par uzkrāto UVTN man nav tādas pārliecības un arī CSDD nemācēja atbildēt, jo UVTN gadījumā viņi ir tikai maksājumu iekasētājs.
Zhavoronoks 03.10.2022 10:25
Я бы заплатила все налоги за текущий год
Albina
Albina 03.10.2022 10:43
64699 сообщений на сайте
Ja taksācijas periodā tiek reģistrēta transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja maiņa vai transportlīdzeklis tiek noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā vai izvešanai no Latvijas, vai tiek pārtraukta transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku, nododot numura zīmes, nodokļa maksātājs pirms minēto darbību veikšanas samaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par iepriekšējiem taksācijas periodiem, ja tas nav bijis samaksāts, un par periodu līdz minēto darbību veikšanai attiecīgajā taksācijas periodā, ieskaitot to mēnesi, kurā tiek veiktas šīs darbības.
Abra
Abra 03.10.2022 11:00
2285 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.