Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Компьютерные программы, авторские права и лицензирование

Apmaksas piesaiste/Zalktis К списку тем

Apmaksas piesaiste/Zalktis
Testēju Zalkti ar domu uz to pāriet (no Jumis PRO) un nedaudz mulsinoša šķiet apmaksas piesaiste. Ir mēneši, kad ir diezgan liels partneru skaits, kā Zalktī veikli nodrošināt apmaksas piesaisti?Jumī biju pieradusi uzreiz grāmatojot banku, bet te nav tādas opcijas. Kā Jūs rīkojaties?
Eos
Eos 02.01.2023 14:32
28 сообщений на сайте

Ответы (35)

Pāriet no JumisPRO uz Zalkti šķiet mulsinoši.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 02.01.2023 16:52
2557 сообщений на сайте
Kas tur tik mulsinošs? Reizēm apnīk, ka tevi slauc kā tādu govi arvien vairāk un vairāk un beigās paziņo, ka vispār tu strādāt drīksti tikai ar Google Chrome
_susurs_
_susurs_ 02.01.2023 17:08
828 сообщений на сайте
Kas tur tik mulsinošs? Reizēm apnīk, ka tevi slauc kā tādu govi arvien vairāk un vairāk un beigās paziņo, ka vispār tu strādāt drīksti tikai ar Google Chrome
_susurs_ 02.01.2023 17:08
Jumis jaunie produkti jau tā piedāvā brīvības iespējas lietošanā, jo vairs nav jāizmanto Windows operētājsistēma. Cik noprotu vēl ir kāds laiciņš līdz būs pārnests pats Jumis uz tādu vidi, bet kāpiens tāpat ir ievērojams un pareizajā virzienā. Internet pārlūkus jau taisa citi ražotāji un katrs no viņiem dara ko grib. Ja grib, atbalsta kādas funkcijas vai standartus, ja negrib - neatbalsta. Es saprotu, ka parastu ziņu lapu ar plikiem tekstiem var atvērt gandrīz vai ar kartupeli, bet pats fakts, ka vesela grāmatvedības programma darbojas no interneta pārlūka ir sasniegums pats par sevi. Un tīri loģiski, šim pārlūkam būs jābūt ar atbilstošām spējām. Sūkstēties, ka atbalsts ieteikuma formā pasaka, ka labāk lietot Chrome nu gan liekas nevietā. Tad jau var sākt sūkstēties, ka Microsoft Word jālieto instalējot Wordu.
Puika
Puika 03.01.2023 09:08
380 сообщений на сайте
Testēju Zalkti ar domu uz to pāriet (no Jumis PRO) un nedaudz mulsinoša šķiet apmaksas piesaiste. Ir mēneši, kad ir diezgan liels partneru skaits, kā Zalktī veikli nodrošināt apmaksas piesaisti?Jumī biju pieradusi uzreiz grāmatojot banku, bet te nav tādas opcijas. Kā Jūs rīkojaties?
Eos 02.01.2023 14:32
Pirms pāriet uz kādu citu programmu, papētiet un painteresējieties, kas to izstrādā => cik liela komanda to dara. Kādas ir šīs programmas ilgtspējība. Lai nesanāk tā, ka tiek pāriet uz programmu kam nav nākotnes, un vienā brīdī viss apstājas. Lai veselība Zalktis izstrādātājam.
Puika
Puika 03.01.2023 09:15
380 сообщений на сайте
Kas tur tik mulsinošs? Reizēm apnīk, ka tevi slauc kā tādu govi arvien vairāk un vairāk un beigās paziņo, ka vispār tu strādāt drīksti tikai ar Google Chrome
_susurs_ 02.01.2023 17:08
Un kāpēc Jūs nesūdzaties par VID, kur arī nosaka ar kādiem pārlūkiem ir jāstrādā?
Puika
Puika 03.01.2023 09:16
380 сообщений на сайте
Zalktī dokumentu piesaistes maksājumiem ir iespējamas, taču ar nožēlu jāatzīst, ka tās ir samērā arhaiskas. Salīdzinājumā ar Jumi, ar Horizonu u.c.

Puikas argumenti ir vērā ņemami, tomēr Jumim es ieteiktu atturēties no impēriskās domāšanas, ka tikai viņi zina, kā citiem pareizi dzīvot. Nav tik svarīgi, kāda interneta pārlūkprogramma ir obligāta. Svarīgs ir pats fakts, ka obligāti jāstrādā un dati jāglabā TIKAI mākoņos. Lai arī Latvija digitalizācijas jomā ir spērusi krietnu soli uz priekšu citu valstu starpā, tomēr mans uzskats ir, ka cilvēkam ir jāatstāj izvēles brīvība. Un šis aspekts ir tas, kāpēc Jumis man ĻOTI nepatīk. Tieši šīs impēriskās domāšanas dēļ.
Aivars007
Aivars007 03.01.2023 10:23
26981 сообщение на сайте
Zalktī dokumentu piesaistes maksājumiem ir iespējamas, taču ar nožēlu jāatzīst, ka tās ir samērā arhaiskas. Salīdzinājumā ar Jumi, ar Horizonu u.c.

Puikas argumenti ir vērā ņemami, tomēr Jumim es ieteiktu atturēties no impēriskās domāšanas, ka tikai viņi zina, kā citiem pareizi dzīvot. Nav tik svarīgi, kāda interneta pārlūkprogramma ir obligāta. Svarīgs ir pats fakts, ka obligāti jāstrādā un dati jāglabā TIKAI mākoņos. Lai arī Latvija digitalizācijas jomā ir spērusi krietnu soli uz priekšu citu valstu starpā, tomēr mans uzskats ir, ka cilvēkam ir jāatstāj izvēles brīvība. Un šis aspekts ir tas, kāpēc Jumis man ĻOTI nepatīk. Tieši šīs impēriskās domāšanas dēļ.
Aivars007 03.01.2023 10:23
Nu kas nu kuram ir svarīgs. Kam meita, kam kleita. Manā gadījumā svarīga ir datu drošība, pēc pāris reizēm, kad tika uzlauzts dators, saprotu tik vienu, ka uz sava datora neko svarīgu vairs neglabāju.
Puika
Puika 03.01.2023 11:46
380 сообщений на сайте
Zalktī dokumentu piesaistes maksājumiem ir iespējamas, taču ar nožēlu jāatzīst, ka tās ir samērā arhaiskas. Salīdzinājumā ar Jumi, ar Horizonu u.c.

Puikas argumenti ir vērā ņemami, tomēr Jumim es ieteiktu atturēties no impēriskās domāšanas, ka tikai viņi zina, kā citiem pareizi dzīvot. Nav tik svarīgi, kāda interneta pārlūkprogramma ir obligāta. Svarīgs ir pats fakts, ka obligāti jāstrādā un dati jāglabā TIKAI mākoņos. Lai arī Latvija digitalizācijas jomā ir spērusi krietnu soli uz priekšu citu valstu starpā, tomēr mans uzskats ir, ka cilvēkam ir jāatstāj izvēles brīvība. Un šis aspekts ir tas, kāpēc Jumis man ĻOTI nepatīk. Tieši šīs impēriskās domāšanas dēļ.
Aivars007 03.01.2023 10:23
Nu kas nu kuram ir svarīgs. Kam meita, kam kleita. Manā gadījumā svarīga ir datu drošība, pēc pāris reizēm, kad tika uzlauzts dators, saprotu tik vienu, ka uz sava datora neko svarīgu vairs neglabāju.
Puika 03.01.2023 11:46
Т.е. облако вы считаете надежным? сегодня сервер есть, а завтра его нет
Albina
Albina 03.01.2023 11:58
64576 сообщений на сайте
Zalktī dokumentu piesaistes maksājumiem ir iespējamas, taču ar nožēlu jāatzīst, ka tās ir samērā arhaiskas. Salīdzinājumā ar Jumi, ar Horizonu u.c.

Puikas argumenti ir vērā ņemami, tomēr Jumim es ieteiktu atturēties no impēriskās domāšanas, ka tikai viņi zina, kā citiem pareizi dzīvot. Nav tik svarīgi, kāda interneta pārlūkprogramma ir obligāta. Svarīgs ir pats fakts, ka obligāti jāstrādā un dati jāglabā TIKAI mākoņos. Lai arī Latvija digitalizācijas jomā ir spērusi krietnu soli uz priekšu citu valstu starpā, tomēr mans uzskats ir, ka cilvēkam ir jāatstāj izvēles brīvība. Un šis aspekts ir tas, kāpēc Jumis man ĻOTI nepatīk. Tieši šīs impēriskās domāšanas dēļ.
Aivars007 03.01.2023 10:23
Protams mums ir brīvais tirgus, neviens netiek piespiests lietot vienu vai otru produktu, var izvēlēties pēc sirds patikas sev ērtāko un labāko. Bet ņemot vērā Jumi, un glabājot datus mākonī ir savi lieli plusi, piemēram, datu kopiju veidošanas biežums un iespēja atjaunot datus no kopijas no konkrētā brīža veidotās kopijas.
Sanāca man importēt datus un nočakarēt visu, bet "zvans draugam" un dati atjaunoti bez zaudējumiem.
Puika
Puika 03.01.2023 11:59
380 сообщений на сайте
Pāriet no JumisPRO uz Zalkti šķiet mulsinoši.
Ludmila_st_ 02.01.2023 16:52
Iespējams.Bet kā jau minēja _susurs_ , ir apnicis būt par slaucamu govi.
Eos
Eos 03.01.2023 12:00
28 сообщений на сайте
Testēju Zalkti ar domu uz to pāriet (no Jumis PRO) un nedaudz mulsinoša šķiet apmaksas piesaiste. Ir mēneši, kad ir diezgan liels partneru skaits, kā Zalktī veikli nodrošināt apmaksas piesaisti?Jumī biju pieradusi uzreiz grāmatojot banku, bet te nav tādas opcijas. Kā Jūs rīkojaties?
Eos 02.01.2023 14:32
Pirms pāriet uz kādu citu programmu, papētiet un painteresējieties, kas to izstrādā => cik liela komanda to dara. Kādas ir šīs programmas ilgtspējība. Lai nesanāk tā, ka tiek pāriet uz programmu kam nav nākotnes, un vienā brīdī viss apstājas. Lai veselība Zalktis izstrādātājam.
Puika 03.01.2023 09:15
Paldies, pētu arī to. Saprotu pareizi, ka Zalktis izstrādātājs ir viena persona?
Eos
Eos 03.01.2023 12:03
28 сообщений на сайте
Pāriet no JumisPRO uz Zalkti šķiet mulsinoši.
Ludmila_st_ 02.01.2023 16:52
Iespējams.Bet kā jau minēja _susurs_ , ir apnicis būt par slaucamu govi.
Eos 03.01.2023 12:00
Jocīgs apgalvojums, it kā mums viss apkārt paliek lētāks. Man telefona sakari palika dārgāki par 20%, par elektrību un pārējo nemaz nerunājot. Kāpēc tikai Jumis slauc?
Kāpēc mēs nekliedzam, ka viss paliek dārgāks?
Jā, protams arī mans darbs līdz ar to kļūst dārgāks, mani klienti neko nesaka.
Ko mums nosaka komerclikums => uzņēmuma ir jāstrādā ar peļņu, vai valsts atteiksies no mūsu UINa? Es negribu strādāt ar zaudējumiem.
Puika
Puika 03.01.2023 12:36
380 сообщений на сайте
kā jau minēja _susurs_ , ir apnicis būt par slaucamu govi.
Eos 03.01.2023 12:00
Varbūt jāsāk ar degvielas, gāzes un elektrības neizmantošanu? Cenas ir sazincikreiz pieaugušas.
...Apnicis būt par slaucamu govi...
Andaz
Andaz 03.01.2023 12:41
27892 сообщения на сайте
Ja ir laiks un vēlme kaut ko jaunu uzzināt https://***censored***/raksti/gramatvediba/pamatlidzekli/lv-datorprogrammu-izstrade-un-tas-izmaksas/24025
Andaz
Andaz 03.01.2023 12:43
27892 сообщения на сайте
Zalktī dokumentu piesaistes maksājumiem ir iespējamas, taču ar nožēlu jāatzīst, ka tās ir samērā arhaiskas. Salīdzinājumā ar Jumi, ar Horizonu u.c.

Puikas argumenti ir vērā ņemami, tomēr Jumim es ieteiktu atturēties no impēriskās domāšanas, ka tikai viņi zina, kā citiem pareizi dzīvot. Nav tik svarīgi, kāda interneta pārlūkprogramma ir obligāta. Svarīgs ir pats fakts, ka obligāti jāstrādā un dati jāglabā TIKAI mākoņos. Lai arī Latvija digitalizācijas jomā ir spērusi krietnu soli uz priekšu citu valstu starpā, tomēr mans uzskats ir, ka cilvēkam ir jāatstāj izvēles brīvība. Un šis aspekts ir tas, kāpēc Jumis man ĻOTI nepatīk. Tieši šīs impēriskās domāšanas dēļ.
Aivars007 03.01.2023 10:23
Nu kas nu kuram ir svarīgs. Kam meita, kam kleita. Manā gadījumā svarīga ir datu drošība, pēc pāris reizēm, kad tika uzlauzts dators, saprotu tik vienu, ka uz sava datora neko svarīgu vairs neglabāju.
Puika 03.01.2023 11:46
Т.е. облако вы считаете надежным? сегодня сервер есть, а завтра его нет
Albina 03.01.2023 11:58
Man vismaz lētākas drošības izmaksas, man par to pašam nav jādomā. Man nav jādomā, kādu programmu aizsardzībai izmantot, lai vēl papildus par to maksātu.
Puika
Puika 03.01.2023 12:45
380 сообщений на сайте
Man nebūtu problēmu ar to, ka arī Jumis prasa vairāk, teiksim 20-25% apmērā, taču kopš viņus nopirka Visma, man nav nekādu ilūziju, ka cenu celšana neturpināsies.

Man ir vairākas mākoņa datubāzes (zem 10), bet ir klienti, kas negrib, ka dati stāv mākonī, tādēļ man ir kādas 20 lokālās. Ja man tās visas jāpārceļ uz mākoni, tad izmaksas pieaugs vismaz par 15 eur mēnesī (180 eur gadā). Kādas 5-6 ir tādas, kur nepieciešams tikai gada pārskats un tad es visu savadu 1-2x gadā. Varbūt, ka tur varētu iztikt ar kādu pavisam bezmaksas grāmatvedību, jāpapēta.

Es biju apsvērusi, ka šos dažus sīkmaņus varētu pārcelt uz Zalkti, bet laikam tas var nebūt tālredzīgi, ja programmas nākotne atkarīga no izstrādātāja veselības?

Ilustrācijai - līdz 2020.gadamman Jumis gadā izmaksāja 508 (viss bez PVN), 21.g eur 610, 22.g eur 726 un 23.gadā, ja pārceļu visas datubāzes mākonī, tad 960 (bez Personāls Plus).
VIsma dara viltīgi - to, kas sākumā bija "bāzes komplektā" padara par maksas iespēju, pēc tam analizē, ko mazāk izmanto, to tad atkal iespējams monetizēt.
Ilzex
Ilzex 03.01.2023 13:51
2666 сообщений на сайте
VIsma dara viltīgi - to, kas sākumā bija "bāzes komplektā" padara par maksas iespēju, pēc tam analizē, ko mazāk izmanto, to tad atkal iespējams monetizēt.
Ilzex 03.01.2023 13:51
Vispār - tas bija pateikts jau pašā sākumā, ka iepazīšanās versija un seminārā teica, ka tas būs maksas.
Andaz
Andaz 03.01.2023 16:21
27892 сообщения на сайте
kā jau minēja _susurs_ , ir apnicis būt par slaucamu govi
Eos 03.01.2023 12:00
Piekrītu! Jumja cenu politika šim pilnīgi atbilst kopš viņus nopirka Visma. Kopā ar Tildi Jumis bija demokrātisks un korekti strādājošs produkts. Šobrīd cenas pieaugums ir 100%! Vai tās būtu tās drošības izmaksas? Arī līdz šim Jumim varēja veidot automātiskas kopijas mākonī un neko tas nemaksāja. Vai mans darbs palika vieglāks? Tieši otrādi, darbs Jumja mākonī ir lēns un neērts. No Jumja puses ir tikai norādes, ka internets nav pareizais, pārlūks nav pareizais. . .
Gramatvediba
Gramatvediba 03.01.2023 16:53
37 сообщений на сайте
Internet pārlūkus jau taisa citi ražotāji un katrs no viņiem dara ko grib. Ja grib, atbalsta kādas funkcijas vai standartus, ja negrib - neatbalsta.
Puika 03.01.2023 09:08
Firefoxam tomēr sava daļa pasaules tirgus ir. Man uz šī datora, no kura šo rakstu, Google Chrome pat nemaz nav. Un neplānoju, ka būs. Atgādina Microsoft retoriku pirms gadiem 20, "куда вы денетесь с подводной лодки". Labi, ka Vizmas Jumis nav vienīgais tirgū.
Un kāpēc Jūs nesūdzaties par VID, kur arī nosaka ar kādiem pārlūkiem ir jāstrādā?
Puika 03.01.2023 09:16
EDS atbalsta pulka vairāk pārlūku nekā Chrome. Par laimi.
Ant_lv
Ant_lv 04.01.2023 01:21
3387 сообщений на сайте
VIsma dara viltīgi - to, kas sākumā bija "bāzes komplektā" padara par maksas iespēju, pēc tam analizē, ko mazāk izmanto, to tad atkal iespējams monetizēt.
Ilzex 03.01.2023 13:51
Vispār - tas bija pateikts jau pašā sākumā, ka iepazīšanās versija un seminārā teica, ka tas būs maksas.
Andaz 03.01.2023 16:21
https://www.vgk.lv/static/smilies/09.gif

Nevaru spriest, kas bija iepazīšanās versijā, jo Jumi lietoju jau gandrīz 20 gadus. Vispirms bija tā versija, ka programma tika nopirkta par pārsimt latiem, tad nāca klāt abonēšana (to es saprotu un nekritizēju), tad nāca Jumis Pro mākonī. Vēl 21.gadā mākoņa bāzes versija paredzēja 2 lietotājus un 10 datu bāzes. Tagad tikai 1 lietotājs un 1 datu bāze. Par otro lietotāju un 2-10 datu bāzēm jau jāmaksā papildus. Ja tā nav "bāzes komplekta" samazināšana, tad es nezinu, kas ir.

Es diemžēl nevaru 4-5 gadu laikā pacelt cenas 2x vai paņemt 2x vairāk klientu. Man laikam "pēdējais piliens" būs lokālās versijas atbalsta pārtraukšana.
Ilzex
Ilzex 04.01.2023 10:54
2666 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.