Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Ieņēmumiem pielīdzināmie aizdevumi К списку тем

Ieņēmumiem pielīdzināmie aizdevumi
Labdien.
Ja SIA īpašnieka aizņēmums no SIA ir ilgāks par 12 mēnešiem un par to tiek samaksāts UIN, jautājums - vai īpašniekam ir pienākums šo aizņēmumu atdot, ja jau tas tiek pielīdzināts nosacītās peļņas sadalei?
Vai arī šajā gadījumā tas ir atkarīgs no tā, vai izpildās Komerclikuma 161.pantanosacījumi, kas nosaka, kad drīkst vai nedrīkst izmaksāt dividendes?
Paldies.
Siirija
Siirija 26.06.2023 13:26
285 сообщений на сайте

Ответы (1)

Ja neatdosiet, var sanākt maksāt vēl citus nodokļus. Ja ir bijuši šādi aizdevumi un par tiem samaksāts UIN, tad vēlāk tādā apmērā tiek deklarētas dividendes, atdots aizdevums un UIN deklarācijā parādīta aizdevuma atmaksa (rada nodokļa pārmaksu X) un nodoklis no dividendēm (=X). Nodoklis vairs nav jāmaksā, jo tika samaksāts, izsniedzot aizdevumu.
Ilzex
Ilzex 26.06.2023 16:25
2676 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.