Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Avansa norēķini К списку тем

Avansa norēķini
Auditori uzstāj, ka uz tiem čekiem, kuriem nav iedrukāti mūsu rekvizīti, nepieciešams, lai pārdevējs uzraksta savu vārdu, uzvārdu, parakstās un vēl uzliek savu zīmogu. It kā jau rakstu reprezentācijas rīkojumus un norakstīšanas aktus. Sāku meklēt attiecīgus likumus, kā jābūt noformētiem attaisnojuma dokumentiem, nevaru nekur atrast...

Vispār kā jābūt noformētiem čekiem, kurus var pieņemt kā attaisnojuma dokumentus?
Orsiina
Orsiina 28.01.2005 10:59
7 сообщений на сайте

Ответы (9)

PVN likuma 8.panta5.1.; 6, 7, 8 daļa,

(8) Ja kases čeks ir izsniegts par darījumu, kura vērtība bez nodokļa ir mazāka par 20 latiem un tajā nav ietverta šā panta sestās daļas 2.punktā minētā informācija, kases čeks izmantojams par nodokļa rēķinu, ja tajā ir ierakstīts preču (pakalpojumu) saņēmēja nosaukums (fiziskajai personai — vārds, uzvārds), juridiskā adrese (fiziskajai personai — deklarētā dzīvesvieta) un Valsts ieņēmumu dienesta piešķirtais ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas reģistrācijas numurs. Ierakstu preču piegādātājs (pakalpojumu sniedzējs) izdara čeka virspusē vai otrā pusē, apliecinot ierakstu ar parakstu un spiedogu.

http://www.vid.gov.lv/5likumi/8Piev/_PVN_likums.htm
Cleo
Cleo 28.01.2005 11:04
19234 сообщения на сайте
Они обычно в этом случае ссылаются на 154.нотейкуми (оформление документов).
Malena
Malena 03.02.2005 10:22
316 сообщений на сайте
a pustj onji ssilajutsja. MK 154 noteikumos ir pateikts :

3. Ja likumi nosaka citādas dokumentu izstrādāšanas, izdošanas, pieņemšanas un noformēšanas prasības nekā šie noteikumi, tad piemērojamas attiecīgo likumu normas.

Un šajā gadījumā dokumenta noformēšanu nosaka cits likums, respektīvi likums par PVN.
Cleo
Cleo 03.02.2005 10:24
19234 сообщения на сайте
un pēc hierarhijas Likums ir saistošāks nekā MK noteikumi, tā vismaz man tiesībās mācīja. Lai tad tie, kas ssilajutsja pamācās vismaz hierarhiju- kurš no normatīvajiem dokumentiem ir ar lielāku spēku.
Cleo
Cleo 03.02.2005 10:26
19234 сообщения на сайте
Я согласна с Вами Клео, но они все как сговорились и ссылаются, обосновывают это тем, что документ не будет иметь юрдической силы. Более того некоторые вместо штампика на чеке требуют печать, т.к. там указано полное название фирмы не SIA bet Sabiedriba ar....
Malena
Malena 03.02.2005 10:38
316 сообщений на сайте
Un ja es esmu pareizi sapratusi Jūliju Losevu (Jl) rakstu žurnālā "Grāmatvedība un Ekonomika"Nr.1 (13) 2005, tad tur tieši ir skaidrojums, citēju:

Izmantojot speciālos noteikumus, ņem vērā MK noteikumu 154 3.punktanormas.

"tas ir, 1996.gadanoteikumi Nr.154 nosaka speciālu noteikumu prioritāti, salīdzinot ar vispārīgiem noteikumiem.

Noteikumu normu pielietošanas kārtība ir sekojoša: izstrādājot un noformējot dokumentu, tiek pielietotas 1996.gadanoteikumu Nr.154 normas, tajā pat laikā šīs normas tiek koriģētas (papildinātas, aizvietotas vai atceltas) ar speciālu noteikumu (MK 584, 585, 339 un 361, kā arī likuma "Par grāmatvedību" ) normām."

no tā es secinu, ka uz EKA čeku noformēšanu attiecas MK 361 noteikumi un likums par PVN 8.pantā nodokļa rēķina noteiktie rekvizīti.

Turklāt 154 noteikumos teikts: 1. Šajos noteikumos ietvertas normas, kas nosaka, kā izstrādājams un noformējams dokuments (oriģināls un tā atvasinājums), lai tas iegūtu juridisku spēku, raksturota pārvaldes dokumentu sistēma un minētas prasības, kas jāievēro, izstrādājot un noformējot PĀRVALDES dokumentus.

2. Šo noteikumu TREŠĀ un ceturtā nodaļa attiecas uz visiem dokumentiem, ko izstrādā, izdod vai pieņem organizācija, kā arī fiziskā persona, īstenojot savas tiesības vai aizstāvot likumīgās intereses.

Tātad 3.daļā pērkot savai saimnieciskajai darbībai materiālus utml. es vadīšos pēc likuma par PVN normām, un prasīšu lai man piestādītajā nodokļa rēķinā būtu likuma normām atbilstoši rekvizīti, ja es šo rēķinu izmantošu nodokļa vajadzībām kā nodokāl rēķinu.
Cleo
Cleo 03.02.2005 10:53
19234 сообщения на сайте
par garajiem tekstiem uz mazā čekiņa jau tika spriests te forumā izskanēja viedoklis, ka vadoties pēc 154 noteikumiem un ietverot visu informāciju nesaīsinātā veidā uz čeka kas dažkārt ir 3 cm x 3 cm (vidēji), tad tas būtu kā uzlikt pakavu blusai. Un vai tiešām grāmatvedim cita nav ko darīt, ka skricelēt uz čekiem pilnus nosaukumus, amatus, vardus uzvārdus adreses un personas kodus un vēl arī kontējumus ne cipariem bet pilniem kontu nosaukumiem. Čeks tomēr ir nodokļa rēķins nevis romāna lapa.
Cleo
Cleo 03.02.2005 10:59
19234 сообщения на сайте
Такова Селяви.
Malena
Malena 03.02.2005 11:04
316 сообщений на сайте
tā,ka mani nepārliecina viņu atsauce uz 154 noteikumiem tā paša šo nteikumu 3.punktadēļ. es palieku pie sava viedokļa un pagaidām man neviens nav piesējies pie dokumentu noformējuma.
Cleo
Cleo 03.02.2005 11:08
19234 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.