Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Materiāli К списку тем

Materiāli
Un par to saimniec.darb.ieņēmumu izdevumu žurnālu pašnodarbinātajam. Ja man inventar aktā uz 31.12.2005 ir atlikumā kautkādi materiāli , vai šos es varu laist decembrī izdevumos, jo samaksāts par viņiem ir, un visi materiāli tiek norakstīti to iegādes brīdī. Vids man apgalvo, ka nedrīkstu laist iekšā. Kur es varētu kādus norādījumus atrast, kur šādi jautājumi būtu atrunāti. Paldies!
Elvital
Elvital 19.05.2006 14:29
148 сообщений на сайте

Ответы (15)

izdevumos jāliek tajā periodā kad reāli izmanto, neviss kad samaksā.IMHO
Elenok
Elenok 19.05.2006 14:54
1415 сообщений на сайте
Pašnodarbinātie iesniedzot gada deklarāciju veic izdevumu koriģēšanu , kur no izdevumu summas samakstās atņem pēc inventarizācijas atlikumā esošos materiālus.Palasiet www.vid.gov.lvpie met. norādījumi par IIN aprēķināšanu vedot ierakstus pēc vienkāršā ieraksta( aizpildot ieņēmumu - izdevumu žurnālu). Apmēram tā.
Ilma
Ilma 19.05.2006 15:02
30495 сообщений на сайте
согласна с Ilma можно оплатить больше чем реально использовано, надо корректировать
Elenok
Elenok 19.05.2006 15:52
1415 сообщений на сайте
Bet ja man grāmatv organiz nolikumā ierakstīts, ka saimn žurnālu pildu pēc kases principa, ieņēmumi tad kad saņemu naudu, izdevumi tad kad samaksāju, kāpēc tad man būtu kautkas gada beigās jātaisa savādāk. Jo taču grāmatv likumā ir rakstīts, ka jāievēro vienmērīgums utt
Elvital
Elvital 22.05.2006 08:35
148 сообщений на сайте
Кроме закона о бух.учете неплохо бы еще почитать закон о Подоходном налоге с населения и правила к нему.
Albina
Albina 22.05.2006 09:01
64703 сообщения на сайте
tātad no decembra šos izdevumus izņemu ārā un lieku izdevumos janvārī? un kā attaisnojuma dokuments būs čeki ar decembra datumu, vai inventar akts? laikam jau čeki, jo ārējais att dok, bet ja man virsū decembra datumi?
Elvital
Elvital 22.05.2006 09:16
148 сообщений на сайте
es visus sev interesējušos jautājums uzdevu arī Vidam, bet viņi nav pat papūlējušies man neko atbildēt :(:(

laikam jāsūta ierakstīta vēstulē pa pastu, jo kaut tur viņiem ir sadaļa uzdot jautājumus elektroniski, diemžēl neuzskata par vajadzīgu atbildēt.
Elvital
Elvital 22.05.2006 09:23
148 сообщений на сайте
Evital, nekas nekur ārā nav jāņem tikai jākoriģē izdevumi pamatojoties uz inventarizācijas aktu. Arī atpakaļ nekas nekur nav jāliek . Ieņēmumu izdevumu žurnāla paliek viss pa vecam. Tikai nākošā gada noslēgumā atkal koriģēsiet savus izdevumus pēc inventarizācijas akta uz nākošā gada noslēgumu. VID saitā ir speciāla tabula par gada izdevumu koriģēšanu . Sameklējiet to un palasiet un apskatieties. Tad viss būs skaidrs.
Ilma
Ilma 22.05.2006 09:24
30495 сообщений на сайте
Evital , vispirms palasiet pati par grāmatvedības kārtošanu vienkāršā ieraksta grāmatvedībā un tad uzdodiet jautājumus VID , kas tad nebūs skaidrs.
Ilma
Ilma 22.05.2006 09:26
30495 сообщений на сайте
Vēl piebildīšu , ka Jums nav skaidra pati izdevumu veidošanās būtība.Jālasa likumi un met. norādījumi šajā sakarā.
Ilma
Ilma 22.05.2006 09:30
30495 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=38&hl=1&oid=1954&otype=14
Albina
Albina 22.05.2006 09:40
64703 сообщения на сайте
Ilma

man patiešām nav īsti skaidrs par materiāliem, jo mana specialitāte pavisam cita:) vienkārši paņēmu vienam palīdzēt sakārtot un tagad nožēloju, jo vienkārši nav laika kad lasīt likumus un norādījumus...vairāk tā nedarīšu, bet jāpabeidz iesāktais... Man Vida pārbaude, teica, ka sakarā ar to, ka invent aktā ir atlikumā materiāli, šie materiāli no decembra izdevumiem jāņemot ārā, un jāpārtaisot gada pārskats, kā rezultātā ienāk nod palielinās, bet man negribās atkal visu pārtaisīt, un atkal nest uz Vidu.
Elvital
Elvital 24.05.2006 09:19
148 сообщений на сайте
"mana specialitāte pavisam cita" - зачем тогда берётесь за то, чего не знаете? Врачу или монтажнику высоковольтных сетей "помочь" не пробовали?
Martinas
Martinas 24.05.2006 09:23
38532 сообщения на сайте
Какой gada pārskats у индивидуала?
Albina
Albina 24.05.2006 09:28
64703 сообщения на сайте
Elvital , nav jau tik traki . Vienkārši izkoriģēt vajag izdevumus , kas ir ieņēmumu izdevumu žurnālā kopsumma sakrātie pa gadu uz gada beigām ar materiālu atlikuma nomīnusošanu pēc tabuliņas kuru Albina Jums iedevusi Vid saitā.Gada IIN deklarācija gan būs jālabo , ja ir atlikumā materiāli pēc inventarizācijas.
Ilma
Ilma 24.05.2006 10:32
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.