Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

audits un preces К списку тем

audits un preces
Labdien! Ko VID audita pārbaudēs skatās un prasa saistībā ar precēm pārdošanai?
Kolibri
Kolibri 27.06.2006 09:34
486 сообщений на сайте

Ответы (16)

Да всё, накладные, если есть акты списания ну и т.д...
Amuil
Amuil 27.06.2006 09:43
26356 сообщений на сайте
Jums ir mazumtirdzniecība?
Veetrasputne
Veetrasputne 27.06.2006 09:47
206 сообщений на сайте
jā, mazumtirdzniecība
Kolibri
Kolibri 27.06.2006 11:36
486 сообщений на сайте
varbūt varētu sīkāk, lūdzu. Kam pievērst uzmanību?
Kolibri
Kolibri 27.06.2006 11:37
486 сообщений на сайте
Да всему, правильность оформления накладных, ЕКА журнала, все ли ППР зарегистрированы.
Amuil
Amuil 27.06.2006 11:40
26356 сообщений на сайте
Bet vai VID skatās preču atlikumu - pārrēķina. Vai arī pietiek tikai ar inventarizācijas aktiem?
Kolibri
Kolibri 27.06.2006 14:08
486 сообщений на сайте
У меня товар никогда не пересчитывали, но теоретически могут. Думаю это возможно в том случае если Ваши остатки вызовут сомнения (очень маленькие или очень большие).
Amuil
Amuil 27.06.2006 14:10
26356 сообщений на сайте
Могут тыркнуть пальчиком в товар и попросить д-т о его происхождении.
Inst
Inst 27.06.2006 14:12
нет сообщений на сайте
Jā, šo ir prasījuši tematiskajās.
Kolibri
Kolibri 27.06.2006 14:18
486 сообщений на сайте
Cik man ir nācies saskarties ar mazumtirdzniecības tematiskajām pārbaudēm, tad ir pārbaudīts:

-VID izdara kontrolpirkumu, skatās vai izsit čeku utt.

-salīdzina naudas altikumu EKA ar X atskaiti

-skatās vai parezi noformēts EKA čeks (piemēram tirgojot alkoholu utt).

-EKA žurnāla vai reģistra aizpildīšana, labojumi.

-ŗīkojums par darbiniekiem , kuri var strādāt ar EKA

-līgums ar EKA servisdienestu par apkalpošanu

-EKA tehniskā pase

-akti par anulētajiem EKA

-ieņēmumu reģistrs, ja ir sabojājies EKA

-struktūrvienības apliecība

-UR reģistrācijas paliecība

-licences

-telpu nomas vai īpašuma dokuments

-darba līgumi ar darbiniekiem (ja nav uz vietas kopiju, tāpat vajadzēs stiept uz VID)

-nodokļu grāmatiņas (arī liek nest uz VID)

-darba laika uzskaites tabeles

-algu izmaksu sarakstus (ar darbiniekiem minētos dokumentus parasti liek nest, jo aizpilda darbinieku aptaujas lapas - cik alga uz rokas, cik uz papīra, no kura laika strādā)

-PPR reģistrācijas žurnālu, tā aizpildīšanu

-skatās arī PPR noformēšanu, vai ir visi rekvizīti, paraksti utt.

-parasti izvēlas kādas preces un liek atrast izcelsmes dokumentu - protams iepriekšējā gada PPR eksemplārus var neglabāt tirdzniecības vietā, pietiek ar inventarizācijas aktu, bet tad viņam jābūt pareizi sastādītam, nepietiek ar ierakstiem : šokolāde gab.1 pārdošanas cena 0,35, iegādes cena 0,15 Ls... Jābūt aprakstītam diezgan smakli, lai varētu 3 kompetentā persona to preci identificēt - (Tumšā šokolāde "Rudzupuķe" 100gr, gab.1 utt...)

Jāseko līdzi arī lai visām precēm būtu atrodamas cenas... Vienreiz uzlika sodu, jo bija nokritusi cena ( pamatoja ar to ka notikusi pircēja maldināšana, tas gan bija pirms vairākiem gadiem, un sods bija aizrādījums, vai brīdinājums)...

Varbūt vēl ko prasa, tik ātrumā esmu piemirsusi..:)
Veetrasputne
Veetrasputne 27.06.2006 15:06
206 сообщений на сайте
Jā, pilnīgi precīzi.Nedomāju, ka varētu skaitīt preču atlikumus - tas tomēr ir ļoti darbietilpīgs process un ja uz skaite nav datorizēta - tad ir pilnīgs bezcers.
Aivareno
Aivareno 27.06.2006 16:37
6641 сообщение на сайте
Bet vai oligāti jābūt preču pārdošanas cenām uz iepirkšanas p/z un preču uzskaitei, kontrolei pārdošanas cenās?
Kolibri
Kolibri 28.06.2006 08:06
486 сообщений на сайте
Jums ir inventarizācijas aktā jābūt iepirkuma cenai jeb zemākai tirgus cenai.Tā ir noteikts likumā.Ja varēsiet likuma kalpiem uzrādīt preces izcelsmes dokumentu, tad varat šīs pārdošanas cenas nerakstīt.Mēs nerakstam, jo preču pavadzīmju nav tik daudz un pārdevēja ir zinoša (un es arī).Bet ērtāk tas ir .Es no pagājušā gada rakstu arī inventarizācijas aktā pārdošanas cenas, jo tā var ātrāk identificēt preci.
Aivareno
Aivareno 28.06.2006 11:05
6641 сообщение на сайте
Man gan raksta uz PPR arī pārdošanas cenu, bet tas ir vajadzīgs man veikalu ieksējai uzskaitei... Jo PPR un veikalu daudz, katrai preču grupai savs uzcenojums. Man tā ir ērtāk. Jo veikala vadītājs taisa man iekšējo atskaiti, kuru es pārbaudu, lai zinātu preču atlikumu veikalā pārdošanas cenās. Bet drīz , kad ieviesīsim pilnībā datorsistēmu, kur tiks pārdotā prece nolasīta ar skaneri, šitais murgs atkritīs..:)
Veetrasputne
Veetrasputne 28.06.2006 11:19
206 сообщений на сайте
Jā - datori mūsu dzīvi ir riktīgi atvieglojuši. Man ir viena z/s, kurai datora nav, tāpēc kārtoju ar roku, šausmīgi pinķerīgi un liels darba patēriņš. Vienkārši briesmīgi...
Kolibri
Kolibri 28.06.2006 11:31
486 сообщений на сайте
Paldies par atbildēm
Kolibri
Kolibri 28.06.2006 11:31
486 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.