Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

par PL nomu К списку тем

par PL nomu
Uzņēmums nomā ĒKU (LĪGUMS UZ 10 GADIEM AR IZPIRKUMA TIESĪBĀM ) UN IR NOMĀ ARĪ KOKVEDĒJS. Kā pareizi ņemt uzskaitē nomātu PL un ar kādu vērtību. Un ēkā tiek veikta jumta maiņa - kā likt šos izdevumus - vai nākotnes izdevumos, vai nom PL rekonstrukcija vai savādāk. Iepriekš pateicos.
Ingucis12
Ingucis12 13.11.2006 15:43
5 сообщений на сайте

Ответы (4)

Manuprāt, ar izpirkuma tiesībām nomāts PL nav liekams PL uzskaitē. Jo pēc tiem 10 gadiem es varu arī neizpirkt.

Ja līgumā paredzēta ēkas jumta nomaiņa, tad norakstītu 10 gadu laikā (īres termiņa laikā). Ja līgumā nav atrunāti kapitālie remonti, tad - nesaimniecisks izdevums.
Andaz
Andaz 13.11.2006 15:47
27892 сообщения на сайте
Paldies
Ingucis12
Ingucis12 15.11.2006 12:06
5 сообщений на сайте
Man ir līgumā atrunāti remontdarbi. Kā pareizi grāmatot šos lielos izdevumus un kādā veidā norakstīd (pareizāk kad - kad ir pabeigts uzlikt visu jumtu)
Ingucis12
Ingucis12 15.11.2006 12:08
5 сообщений на сайте
Remontdarbi nav kapitālais remonts! Tas nav viens un tas pats!

Grāmatojiet tā, kā gramatvedības metodikā teikts! Katrs uzņēmums izstrādā kontu plānu atbilstoši savai saimnieciskajai darbībai, kā lai jums atbild - kā grāmatot?

Ja manā līgumā nebūtu atrunāti kapitālie remonti, es grāmatotu atsevišķā kontā, lai redzu, kur tā summa paliek. Un tad dopmātu - koriģēt gada deklarāciju par šo summu vai tomēr nē.
Andaz
Andaz 15.11.2006 12:51
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.