Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Jautā Individuālais komersants К списку тем

Jautā Individuālais komersants
Laimīgu jauno gadu dārgie grāmatveži!!!

Man ir šādas tādas neskaidrības ienākumu izdevumu grāmatošanā saim.darb.žurnālā. Esmu individuālais komersants kopš 2006.gadamaija un mana saimn.darbība ir sava dzīvokļa izīrēšana. ir veiktas visas sociallas iemaksas. tagad gada beigas, kartoju žurnālu (Excel fails).

Izlasīju forumu krustām šķērsām, bet mani interesē kaut kas specifiskāks, atbildes uz ko neatradu forumā.

1) saimn.darb.nodrošināšanai aprīlī ieguldīju personīgos skaidras naudas līdzekļus. žurnālā tos parādīju kā ieņemumus kasē. kādu attaisnojušo dokumentu vajag šajā gadījumā (lēmums, grāmatvedības izziņa)? vai kases ieņēmumu orderis arī jāizraksta?

2) katrs maksājums, kas tiek veikts no kases, tiek pamamots ar čeku vai rēķinu. vai ir jāraksta arī kases izdevumu orderi un ja jā, tad kur tos jāglabā, pie attaisnojuma dokumentiem?

3) ja no IK bankas konta tiek lietoti naudas līdzekļi personīgām vajadzībām, pārskaitot tos uz citu kontu, izņemot skaidru naudu bankomātā vai bankā, vai vajadzīgs kāds attaisnojuma dokuments? kā to pareizi ierakstīt žurnāla 5.ailē?

4) vai indiv.komersantamjāveic arī pamatlīdzekļu uzskaite? tā kā nav bijusi nekāda saskarsme ar grāmatvedību, varētu mazliet apskaidrot, kā to dara?

5) MK noteikumos kaut ko izlasīju par inventarizācijas sarakstiem. vai tos arī jātaisa IK?

6) ja šajā gadā ienākuma nodoklis ir 0.00 Ls, jo izdevumi bija lielāki par ienākumiem, vai ir jāaizpilda IeIN avansa aprēķins 2007.gadam

Esmu godīgs komersants, labprātīgi maksāju nodokļus, izmantoju jaunas tehnoloģijas, visus ziņojumus un deklarācijas sūtu elektoniski izmantojot EDS. Bet izskatās, ka no VID nekādu īpašu palīdzību nevaru dabūt. Esmu apzvanījusi VID konsultantus, katrā nodaļā man saka ko citu, plus vēl konsultāciju daļā vispār nav kompetenti IK jautājumos. Tāpēc paļaujos uz jums dārgiem grāmatveži, jo VID izskatās māk tikai sodu aktus rakstīt!!

Būšu ļoti pateicīga.
Iloca
Iloca 02.01.2007 22:06
21 сообщение на сайте

Ответы (28)

Tā mēs arī darījām sākumā, visus izdevumus rakstījām kasē un nekāda ienākuma kasē mums nebija, bet tad kaut kas no VID pateica, "kasē" naudu jāieliek . Paldies, ņemšu vērā. Jebkurā gadījumā plānoju rastīt uz VID iesniegumu par uzziņas sniegšanu par daudziem jautājumiem, kur var rasties pārpratums. Lai atbild, tad pārbaudes laikā, ja kaut kas nepatiks, rādīšu viņu pašu sūtīto paskaidrojumu.
Iloca
Iloca 05.01.2007 11:17
21 сообщение на сайте
Напишите. Интересно, что они ответят.
Albina
Albina 05.01.2007 12:32
64702 сообщения на сайте
Ответ на 1) вопрос:

11. Ārpus saimnieciskās darbības gūtos ieņēmumus un izdevumus žurnālā uzrāda tikai tad, ja nodokļa maksātājs tos iegulda saimnieciskās darbības vajadzībām (privātie ieguldījumi) vai izlieto personīgajām vajadzībām (personīgajam patēriņam izņemtie līdzekļi).

17. Ieņēmumi, kas nav attiecināmi uz ienākuma nodokļa aprēķināšanu:

Šajā ailē uzrāda ieņēmumus, kas nav attiecināmi uz ienākuma nodokļa aprēķināšanu. Tie var būt saņemtie aizņēmumi, atdotie aizdevumi, pievienotās vērtības nodoklis (tikai ar PVN apliekamai personai), privātie ieguldījumi u.c.

Piemēram, nodokļa maksātājs savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai iegulda savus privātos naudas līdzekļus un skaidrā naudā kasē iemaksā Ls 100, tad šo summu žurnālā uzrāda:

5 7 8 17 18

Privātie naudas ieguldījumi 100 100 100

(Metodiskie materiāli par “Saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnāla” aizpildīšanu)
Giza
Giza 05.01.2007 13:10
6496 сообщений на сайте
Табличка не скопировалась.:'(

И оформить grāmatvedības izziņa.

ВИД в своих ответах цитирует именно эти Методические указания.
Giza
Giza 05.01.2007 13:14
6496 сообщений на сайте
paldies Giza.

Lasot forumu atradu tādu lietu, kuru palaidu garām, kā izdevumi, kas ir attiecināmi uz iepriekšējo un nākošo taksācijas gadu. Manā situācijā, piemēram, ja es par gada domēna abonementu samaksāju 20.00 Ls 2006.gadaseptembrī, tad uz 2006.gadataksācijas gada izdevumiem attiecinu tikai 6,67 Ls, jeb maksu par 4 mēnešiem. Pārējos 14,33 Ls uz 2007.gadaizdevumiem? Vai tā ir?
Iloca
Iloca 05.01.2007 13:42
21 сообщение на сайте
Почитайте методичку ВИДа. Там все есть про коррекцию

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/vid%20rīkojumi/iein/iein_19042002_nr.639.doc
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/vid%20rikojumi/iein/iein_19042002_nr.639_4.pielikums.doc
Albina
Albina 05.01.2007 13:49
64702 сообщения на сайте
Iloca, tā ir.
Ilma
Ilma 05.01.2007 14:23
30495 сообщений на сайте
šausmas, nabaga parastam cilvēciņam kas kaut ko dara un kuram nav bijis ar grāmatvedību nekāda sakara, pēkšņi jākļūst par grāmatvedi

neapšaubāmi tas ir tikai pozitīvi. bet domāju, ka šajā pirmajā gadā man būs jāgriežas pie grāmatveža , lai pārbauda manu žurnālu un palīdz uzskaitīt pamatlīdzekļus. tālāk cerams varēšu darīt to pati.

vēlreiz paldies visiem par komentāriem!!!
Iloca
Iloca 05.01.2007 15:26
21 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.