Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Deklarācija par skaidrā naudā veiktiem darījumiem К списку тем

Deklarācija par skaidrā naudā veiktiem darījumiem
Ko tik Vids neizdomā!! Godīgi aiznesu deklarāciju par skaidrā naudā veiktajiem darījumiem, bet šie sarēķināja soda naudas!! Izlasot deklarēšanas noteikumus, nav pilnīgi skaidrs kādi tie darījumi ir??? Izrādās, ka ja tiek izsniegta skaidrā nauda avansa norēķinu personai un tā iegādājas degvielu, kur summa mēneša laikā pārsniedz 1000.00 (tagad 3000.00) latus arī jādeklarē. Uz jautājumu - kur var izlasīt par šīs deklarācijas kādus skaidrojošos materiālus?? Tādu skaidrojumu vienkārši nav!!
Ievuks
Ievuks 26.04.2007 09:51
9 сообщений на сайте

Ответы (13)

Nu mazumtirdzniecība.

30.pants Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi

(1) Nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, katru mēnesi līdz 15.datumamMinistru kabineta noteiktajā kārtībā deklarē visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 3000 latu. Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 10 000 latu (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās).

(2) Šā panta pirmajā daļā minētais skaidras naudas lietošanas ierobežojums neattiecas vienīgi uz kuģu aģentēšanas un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrībām, kā arī starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas komercsabiedrību veiktajiem starptautiskajiem autopārvadājumiem un kravas ekspedīcijas darījumiem. Minētās komercsabiedrības Ministru kabineta noteiktajā kārtībā šā panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā deklarē mēneša laikā veiktos darījumus, kuru kopsumma pārsniedz 10 000 latu.

(3) Šā panta normas neattiecas uz:

1) kredītiestāžu pakalpojumiem;

2) skaidras naudas iemaksām kredīt- iestādēs šā panta pirmajā daļā minēto darījumu dalībnieku kontos.

(4) Mazumtirdzniecībā veiktajos darījumos šā panta normas attiecināmas tikai uz preču pircēju.
Ilma
Ilma 26.04.2007 09:56
30495 сообщений на сайте
avansa norēķinu personai un tā iegādājas degvielu, kur summa mēneša laikā pārsniedz 1000.00

bet pēc loģikas, avansa norēķina persona ir tikai starpnieks starp pircēju un pārdevēju, Jūs taču mēneša laikā, pēc avansa norēķiniem redziet, ka X darbinieks ir samaksājis piem. Statoilam 1500,- Ls, un kāpēc tad šī summa nav jādeklarē?
Larao
Larao 26.04.2007 09:58
6767 сообщений на сайте
To pantu esmu lasījusi. Tagad, kad samaksātas soda naudas arī gudrīti varu mētāt.

Domāju, ka citas grāmatvedes, tāpat kā es avansa norēķinu personas nesaista ar deklarāciju par skaidrā naudā veiktajiem darījumiem!!
Ievuks
Ievuks 26.04.2007 10:02
9 сообщений на сайте
Ievuks,VGK lasītāji šo jautājumu ir apsprieduši jau senāk.Un visi deklarē čekus ja summa pārsniedz noteikto robežu. Šogad gan 3000 jau būs grūtāk sasniegt.
Ilma
Ilma 26.04.2007 10:07
30495 сообщений на сайте
bet sannāk, ja dažādas avansa norēķinu personas vienā mēnesī iepērkas par kopējo summu, kas pārsniedz 3000 ar vienu un to pašu piegādātāju, tad arī ir jādeklarē (jo viņi ir tikai starpnieki)
Princesite
Princesite 26.04.2007 10:07
49 сообщений на сайте
bet protams Jūs taču atspoguļojat to savos izdevumos
Larao
Larao 26.04.2007 10:11
6767 сообщений на сайте
Deklarāciju iesniedzu ar nokavēšanos. Ne jau vids to kļūdu atrada. Un par termiņu neivērošanu sarēķināja soda naudu, kuru uzskatu 10x lielāku nekā esmu pelnījusi. Bet apstrīdēt šo jautājumu negrasījos. Jo domāju, ka kaut kāda tur komisija sarēķinās to vēl lielāku.
Ievuks
Ievuks 26.04.2007 10:15
9 сообщений на сайте
Es īsti nesaprotu. Man avansa persona mēneša beigās atskaitās par dažādiem čekiem par kopējo summu 1500 LS (piegādātāji vismaz 20 gab.) Es izsniedzu naudu. Vai kaut kas jādeklarē?
Bdaiga
Bdaiga 26.04.2007 10:18
269 сообщений на сайте
Bdaiga

ziņojumu: 227 26.04.2007 10:18

Es īsti nesaprotu. Man avansa persona mēneša beigās atskaitās par dažādiem čekiem par kopējo summu 1500 LS (piegādātāji vismaz 20 gab.) Es izsniedzu naudu. Vai kaut kas jādeklarē?

kāds Jums tur sakars?
Larao
Larao 26.04.2007 10:21
6767 сообщений на сайте
jāizlasa noteikumi par skadrās naudas deklarēšanas noteikumiem
Larao
Larao 26.04.2007 10:22
6767 сообщений на сайте
Uzsāku šo diskusiju tikai tāpēc, lai vids ar smaidu sejā uzņēmumiem nesarēķinātu mistiskas soda naudas!!

Tā jau tajās jūsu diskusijās par šo deklarāciju ir. Izlasiet pantu, izlasiet noteikumu. Un skaidrāks no tā nekas netop!!

Bdaiga: runa te ir par to: ja tiek izsniegta nauda avansa norēķinu personai un tā mēneša laikā maksā par degvielu vienā firmā (piem. Statoil, Neste, Latvijas nafta) un kopējā summa (kaut vai tās ir 15 vai 20 personas) pārsniedz 1000.00 latus (no 2007. gada 3000.00 latus) jāraksta skaidrās naudas deklarācija.

un tās nosauktās firmas, kuras ir piemērā nedeklarē šīs summas ar jūsu uzņēmumu, jo viņi ir mazumtirdzniecība.
Ievuks
Ievuks 26.04.2007 10:30
9 сообщений на сайте
Ievuks

tā jau ir ar gadiem mēs visi kļustam gudrāki, un VIDam ar vien mazāk iespēju nosodīt un uzrēķināt, tāpēc jau ķeras pie visa kas ir kustināms, bet Jūsu vietā es nopietni piedomātu un vēlreiz pārdomātu par pārsūdzēšanu! Varbūt kad izdodas
Larao
Larao 26.04.2007 10:33
6767 сообщений на сайте
Ko tu apstrīdēsi , ja termiņi nokavēti:-(
Ilma
Ilma 26.04.2007 10:43
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.