Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

avansa rēķins К списку тем

avansa rēķins
Vai kāds man nevarētu lūdzu līdz galam izskaidrot par tiem avansa rēķiniem??

Ja mēs piestādam klientam avansa rēķinu par pagaidām nepadarītiem darbiem, vai man tas jākontē kā parasts rēķins un PVN budžetā jāmaksā kā parasti? D 2310 K6110; 5721? Mani mulsina tas vārds "avansa rēķins".

Visur redzu piemērus, kad sākumā iemaksā kontā un tad tikai piestāda rēķinu, mums ir otrādi - pirmais ir avansa rēķins un tad to apmaksā.

Paldies.
Inese.m
Inese.m 26.07.2007 13:37
216 сообщений на сайте

Ответы (3)

avansa rēķinus grāmato tikai tad, kad avanss ir saņemts. D 2620 Banka K 5210 Saņemtie avansi K 5721 PVN
Cleo
Cleo 26.07.2007 13:38
19234 сообщения на сайте
Jūs manuprāt kaut ko jaucat sakot "Visur redzu piemērus, kad sākumā iemaksā kontā un tad tikai piestāda rēķinu..." piemēros vidrīzāk iet runa par gala rēķinu (pakalpojumiem)/ pavadzīmi (precēm), ko piestāda pēc tam un tad arī iegrāmato uz ieņēmumiem.

Vispirms ir avansa rēķins izrakstīts, tad gaidat, kad Jums to rēķinu apmaksās un tikai apmaksas brīdī grāmatojat:

D 2620 Banka

K 5210 Nor. par saņemtajiem avansiem

K 5721 PVN

Tad izrakstat kopējo rēķinu par pakalpojumu vai pavadzīmi par preci, ko piegādājat:

D 2310 Nor. ar pircējiem

K 6110 Ieņēmumi

K 5721 PVN

un vienlaicīgi nogrāmato parādu no saņemtā avansa

D 5210 Nor.parsaņemtajiem avansiem

D 5721 PVN

K 2310 Nor. ar pircējiem.

Palasiet Metodiskie materiāli par pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanas un uzskaites kārtību avansa maksājumiem

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/met_pvn_avanss.doc
Cleo
Cleo 26.07.2007 13:42
19234 сообщения на сайте
Liels paldies!
Inese.m
Inese.m 26.07.2007 13:49
216 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.