Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pakalpojumi ES un PVN deklarācija К списку тем

Pakalpojumi ES un PVN deklarācija
Sveicināti mīlīši, palīdziet aizpildīt PVN deklarācijas PVN 1.

Saņēmām pakalpojumus no Lietuvas PVN apliekamām personām:

1)autoservisa paklpojumi Lietuvā;

2)prāmja pakalpojumi maršrutā Francija - Anglija rēķinu izrakstija Lietuvas apliekama persona;

3)gada abonements interneta saitam www.cargo.ltrēķinu izrakstija Lietuvas apliekama persona

Visi šie pakalpojumi sniegti un rēķini saņemti augustā. VID grib man ieskaidrot, ka es šos darījumus atspoguļoju tāpat kā preču saņemšanu no ES PVN1 2 daļā, bet vai tad augstāk uzskaitītie pakalpjumi nav jāuzrāda PVN1 1 daļā????

Palīdzies esmu vīlusies jau vairākas reizes mūsu nodaļas konsultantos
Evvitaa
Evvitaa 16.09.2007 14:40
555 сообщений на сайте

Ответы (7)

kāpēc tad PVN1 1 daļā? Lietuva taču nav iekšzeme.
Cleo
Cleo 16.09.2007 14:41
19234 сообщения на сайте
6. PVN 1 pārskata I daļā "Par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem" atsevišķi norāda:

6.1. katru attaisnojuma dokumentu, uz kura pamata ir atskaitīts priekšnodoklis (piemēram, nodokļa rēķinu, nodokļa kredītrēķinu, preču pavadzīmi-rēķinu, rēķinu, maksājuma dokumentu, muitas deklarāciju) un kurā norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir 500 latu vai vairāk;

6.2. katru nodokļa rēķinu (rēķinu), uz kura pamata ir aprēķināts nodoklis samaksai budžetā un atskaitīts priekšnodoklis un kurā norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir 500 latu vai vairāk, ja priekšnodoklī iekļauj nodokli, ko apliekamā persona pati ir aprēķinājusi:

6.2.1. par pakalpojumiem kā šo pakalpojumu saņēmēja;

6.2.2. saskaņā ar likuma 12.panta9.1 daļu kā preču saņēmēja darījumos ar citas dalībvalsts personu vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētu personu;

6.2.3. par jaunu transportlīdzekļu iegādi no citas dalībvalsts neapliekamās personas.

Es domāju pamatojoties uz 6.2.1. punktu (varbūt arī kļūdos:-( )
Evvitaa
Evvitaa 16.09.2007 14:46
555 сообщений на сайте
nezinu, ir bijusi saskare ar precēm nevis pakalpojumiem, bet vai tas 6.2.1. punkts neattiecas gadījumā uz:

"9.2.5. apliekamā persona pati ir aprēķinājusi nodokli kā pakalpojumu saņēmēja, norāda citas dalībvalsts personas vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētās personas izrakstītā nodokļa rēķina (rēķina) numuru un datumu;

9.2.6. apliekamā persona, saņemot pakalpojumus no citas dalībvalsts personas vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētās personas, nodokļa aprēķināšanai un priekšnodokļa atskaitīšanai nepieciešamos aprēķinus veic uz pašas izrakstītā nodokļa rēķina pamata, norāda šo nodokļa rēķinu;"??

noteikumos par PVN1 II daļas aizpildīšanu gan tiešām nekas daudz nav paskaidrots.
Cleo
Cleo 16.09.2007 15:26
19234 сообщения на сайте
Pakalpojumi ir jāatspoguļo PVN 1.1.daļā.

II daļa paredzēta tikai preču iegādēm ES teritorijā.
Cerise
Cerise 16.09.2007 16:08
1426 сообщений на сайте
kā tad īsti ir??? nevaru saprast
Evvitaa
Evvitaa 16.09.2007 17:53
555 сообщений на сайте
Savu viedokli jau uzrakstīju (PVN 1.1.).

Pavisam nesen par šo jautājumu bija diskusija:

http://www.vgk.lv/ru/forum/1/60323/
Cerise
Cerise 16.09.2007 18:20
1426 сообщений на сайте
Scheta zza opredeljonnije uslugi iz ES stran, na kotorije rasschitan revers ukazivajutsa v PVN 1.1

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/vid%20rīkojumi/pvn/pvn_12072005_nr.1414.doc

27.3. pārskata PVN 1 I daļā uzrāda arī katru atsevišķo nodokļa rēķinu (rēķinu), uz kura pamata ir aprēķināts nodoklis samaksai budžetā un atskaitīts priekšnodoklis, kurā norādītā preču (pakalpojumu) kopējā vērtība bez PVN ir 100 vai vairāk lati, ja priekšnodoklī iekļauj nodokli, ko apliekamā persona pati ir aprēķinājusi:

27.3.1. par likuma 31.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts personas;

27.3.2. par likuma 4.pantaseptītajā daļā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no ES teritorijā nereģistrētas personas;

27.3.3. saskaņā ar likuma 12.panta9.1daļu kā preču (pakalpojumu) saņēmēja darījumos ar citas dalībvalsts personu vai ES teritorijā nereģistrētu personu;

27.3.4. par jaunu transportlīdzekļu iegādi no citas dalībvalsts neapliekamās personas;
Lapochka
Lapochka 17.09.2007 21:49
955 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.