Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN atmaksa К списку тем

PVN atmaksa
Labdien!

Biedrībai ir izveidojusies PVN pārmaksa sakarā ar to, ka naudiņa ienāk pārsvarā ziedojumu un valsts un pašvaldību subsīdiju veidā, bet pakalpojumus un preces iepērk no SIA ar PVN.

Vai šādā gadījumā VID atmaksās prasīto PVN (ir pirkts sporta inventārs, pakalpojumi saistībā ar biedrības darbību)?

Varbūt kādam ir bijusi šāda situācija? Jau iepriekš -paldies.
Vita1976
Vita1976 22.11.2007 14:18
18 сообщений на сайте

Ответы (8)

Vai biedrībai ir ar PVN apliekami darījumi? Ja tādu nav - nav arī priekšnodokļa!
Andaz
Andaz 22.11.2007 15:38
27892 сообщения на сайте
Protams, ir.
Vita1976
Vita1976 22.11.2007 15:50
18 сообщений на сайте
Ja ir neapliekami darījumi un apliekami darījumi, jāaprēķina PVN proporcija, un tad jāskatās, kas sanāk ar to pārmaksu.
Aivars007
Aivars007 22.11.2007 15:52
26984 сообщения на сайте
Bet uz valsts budžeta dotācijām neattiecas PVN likuma normas
Vita1976
Vita1976 22.11.2007 15:57
18 сообщений на сайте
Neattiecas, jau neattiecas.

Bet man VIDā paskaidroja, ka aprēķinot PVN proporciju, šīs summas IR jāņem vērā.

Un es tā arī daru, citādi absurds sanāk - saņemam no budžeta naudu, PVN neaprēķinām, bet samaksāto PVN visu gribam uzskaitīt kā priekšnodokli.

Tik grezni dzīvot mūsu valstī neatļauj, diemžēl.

Gan jau kāds tūlīt arī likuma burtu šajā jautājumā parādīs - es esmu par slinku, lai rakņātos un meklētu.
Aivars007
Aivars007 22.11.2007 16:03
26984 сообщения на сайте
Tad sanāk, ka ja tas nav darīts, man būtu jāprecizē iepriekšējo gadu PVN-gada deklarācijas?
Vita1976
Vita1976 22.11.2007 16:06
18 сообщений на сайте
Pēc manām domām tā sanāk gan.

Bet tomēr labāk pajautājiet savā VIDā.

Vai pagaidiet vēl kāda korifeja atbildi šeit.
Aivars007
Aivars007 22.11.2007 16:15
26984 сообщения на сайте
Likums

(10) Ja iegādātās preces un saņemtie pakalpojumi tiek izmantoti gan apliekamo, gan neapliekamo darījumu veikšanai, gan valsts izpildvaras funkciju nodrošināšanai un ja nav nodrošināta to atsevišķa uzskaite, atskaitāmā priekšnodokļa daļu taksācijas periodā aprēķina, izmantojot šādu proporciju:

MK noteikumi

256. Ja apliekamā persona valsts un pašvaldību dotācijas (subsīdijas) ir saņēmusi, lai daļēji vai pilnīgi segtu ar preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu saistītus izdevumus, taču tās nav tieši saistītas ar preču vai pakalpojumu cenu un nav nodrošināta atsevišķa saņemto preču un pakalpojumu uzskaite ar nodokli apliekamo un neapliekamo darījumu veikšanai, atskaitāmā priekšnodokļa daļu aprēķina, piemērojot likuma 10.pantadesmitajā daļā noteikto proporciju un kopējā darījumu vērtībā iekļaujot saņemto dotāciju (subsīdiju) summu.

257. Šo noteikumu 256.punktā minētā kārtība nav attiecināma uz mērķdotācijām sabiedriskā transporta dotēšanai un mērķsubsīdijām iekšzemes pārvadātājiem invalīdu un politiski represēto personu pārvadāšanai.

Tālāk domājiet paši
Guntagermane
Guntagermane 22.11.2007 17:44
1303 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.