Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

EDS kļūs par obligātu prasību К списку тем

EDS kļūs par obligātu prasību
Re, ko šodien izlasīju "Latvijas Avīzē":

Nodokļu deklarācijas un pārskati turpmāk visiem nodokļu maksātājiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) būs jāiesniedz elektroniski, paredz Saeimas konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām".

VID Komunikācijas nodaļa norāda, ka likumprojekta "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"" anotācijā norādīts, ka minētais likums šobrīd nosaka, ka nodokļu un informatīvās deklarācijas arī tad, ja tās tiek iesniegtas elektroniski, ir jāiesniedz papīra formā.

Ja nodokļu maksātājs noslēdzis līgumu ar VID, tad papildus papīra formā deklarācijas un pārskati nodokļu maksātājam vairs nav jāiesniedz. Taču patlaban nodokļu maksātājam pastāv iespēja pārskatus un deklarācijas VID iesniegt arī papīra formā.

Tomēr Ieņēmumu dienests uzsver, ka jau šobrīd tie nodokļu maksātāji - juridiskas un fiziskas personas -, kas ir noslēguši līgumu ar VID, nodokļu pārskatus var iesniegt tikai elektroniski.

VID norāda, ka tie nodokļu maksātāji, kuriem nav pieejams interneta pieslēgums, deklarācijas un pārskatus līdz 2011.gadamvarēs iesniegt papīra veidā.

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" nosaka termiņu, kurā skaidrā naudā iekasētās valsts nodevas ieskaitāmas valsts vai pašvaldības budžetā. Grozījumi arī paredz noteikt vienotus kritērijus, pēc kuriem pagarina ar nodokļu un tiem saistīto maksājumu veikšanas termiņu.

Likuma grozījumi paredz precizēt soda naudas apjomu par nodokļu nemaksāšanu, samērojot to ar konkrēto nodokļu pārkāpumu smagumu. Normatīvā akta izmaiņu autori cer, ka ar likuma grozījumiem veicinās labprātīgu pakļaušanos likuma prasību ievērošanai.

Agrāk nebiju to lasījis (pamanījis).

© www.la.lv
Aivars007
Aivars007 24.11.2007 12:53
26984 сообщения на сайте

Ответы (62)

Mani gan apmierina EDS.Manparasti nekādu problēmu.Es arī cenšos nodot atskaites nedaudz pirms noteiktā termiņa.Tādējādi, atstājot sev rezerves laiku.:-)
Aivareno
Aivareno 24.11.2007 20:33
6641 сообщение на сайте
Ilma

сообщений: 10214 24.11.2007 20:31

Parakstīšanās modulis tiešām ir idiotisks.

Kāpēc? mani apmierina
Joko
Joko 24.11.2007 20:39
293 сообщения на сайте
Mani apmierina no viena sava datora. Bet ja piemēram es kur aizbraucu un gribu nodot atskaiti no kāda cita datora un citreiz atkal no cita? Tad nekā.Vai varbūt es ko nesaprotu un nemāku izmantot kādas man nezināmas iespējas;-)
Ilma
Ilma 24.11.2007 20:42
30495 сообщений на сайте
Jums nav līdzi atslēgas? Ierakstiet viņu uz fleshku
Joko
Joko 24.11.2007 20:46
293 сообщения на сайте
Jā Joko taisnība ierakstiet viņu flash.Unnebūs problēmu.
Aivareno
Aivareno 24.11.2007 20:56
6641 сообщение на сайте
Tikai atcerieties, ka visos datoros Jūsu "flešku" nevar nemaz iebāzt, un ne katrs saprātīgs datora īpašnieks arī ļaus savā datorā spraust Jūsu "fleškas".

Es, piemēram, neatļauju.

Pietiek ar to, ka pats kādreiz kaut ko "safleškoju", kur nu vēl ar svešām "fleškām" ļaut pie sava datora krāmēties.

Parakstīšanas modulis IR idiotisks!

Kam patīk, lai patīk, bet mani personīgi tas kaitina! Atradušies CIP datu sargātāji! Bankās es tūkstošus varu pārskaitīt ar kodu kartes palīdzību, VIDam ar savām sū** atskaitēm vajag visu tā sarežģīt, ka zosādu uzdzen.
Aivars007
Aivars007 24.11.2007 21:11
26984 сообщения на сайте
Vai tiešm Jūs parakstus turat uz internetam pieslēgtā datora diska??

Varbūt kā pirmsākumos ( slēdzot pirmo līgumu par paraksta saņemšanu- pēc jautājuma vai paraksta atslēgu var saglabāt flašā nevis uz datora cietā diska )-VID zinoši speciālisti šai jomā kā kuriozu pasniedza kāda izteikto domu: "tikai noliec parakstu uz desktopa lai nepazūd un katrs kurš pieiet pie datora tiek klāt"

Runa ir par datoru uz kura strādā vairāki lietotāji un kurš dabīgi pieslēgts internetam.
Guntagermane
Guntagermane 25.11.2007 11:03
1303 сообщения на сайте
Gunta

Stāsts nav par to, kurā vietā kurš glabā šo parakstu, bet par to - vai ar savām "fleškām" ir korekti līst pie sveša datora.

Kā jau es teicu, es pie sava datora to neatļauju.
Aivars007
Aivars007 25.11.2007 11:09
26984 сообщения на сайте
"Необходимо, чтобы УВЫ (EDS) принимало отчеты в формате doc или txt. "
Makssoft
Makssoft 25.11.2007 13:19
24096 сообщений на сайте
А ведь годовой отчет многие именно в текствовом формате и посылали (в виде прилагаемого файла).

Разрешение на отправку и лругих отчетов в текстовом формате сняло бы проблему у тех, кто не пользуется бухгалтерскими программами.

Непременно нужно включить этот формат в список разрешенных. В этом случае в обязательном ЕДС декларировании будет гораздо меньше минусов.

ИМХО
Jfl
Jfl 25.11.2007 13:36
7767 сообщений на сайте
Aivars007

Nu ko darīt- tad atskaišu parakstīšanas periodā jābūt pie sava vai grāmatveža datora- iesniedzot papīra formā taču arī nevar parakstīt atskaiti atrodoties nezin kur.
Guntagermane
Guntagermane 25.11.2007 16:03
1303 сообщения на сайте
У меня файлы ключей записаны в своем эл.почтовом ящике. С любого компа я могу открыть свой почтовый ящик и взять файл-ключ.
Jfl
Jfl 25.11.2007 16:54
7767 сообщений на сайте
Мне очень нравится ЭДС, но я тоже считаю, что д.б. альтернативные варианты.
Inst
Inst 25.11.2007 17:19
нет сообщений на сайте
Gunta

Tas ir apgrūtinājums.

Kāpēc, piemēram, savu naudu es varu izņemt ATM jebkurā pasaules malā - un man nav jābūt tieši tajā bankas filiālē, kurā es to iemaksāju!?

Idiotiska ir tā EDS dokumenta parakstīšanas sistēma, pie tādām domām palikšu, "kamēr miršu". Ja vien viņi to nemainīs.
Aivars007
Aivars007 25.11.2007 17:29
26984 сообщения на сайте
piekrītu, varēja to lietu vienkāršot tāpat kā ar kodu kartēm bankas kontiem un vispār ko dos kādam, kas nokačās paraksta atslēgu no datora, ja viņš nezina ne identifikatoru, ne paroli, kuru jāmaina katru mēnesi? Varbūt vienīgi salauzt var un viss, bet tad jau nobloķēs VID šo atslēgu un varēs saņemt jaunu. Es gan neredzu nekā briesmīga faktā, ka paraksta atslēga ir uz tā paša kompja, kas pieslēgts internetam. Ja es atskaites deklarēju caur i-netu, kas tad man vēl atslēga jātur kaut kur seifā un ar flešku jāpieslēdz uz deklarēšanas laiku? Neredzu satraukumam iemeslu.
Cleo
Cleo 25.11.2007 18:51
19234 сообщения на сайте
Я не хочу чтобы в EDS использовались кодовые карточки как в банке. Мне очень с ними не удобно. Вечно куда нибудь засуну, а потом ищу. И носить их с собой тоже будет проблема. МОжно потерять или забыть в другом месте где декларируешся.
Paja
Paja 25.11.2007 21:10
259 сообщений на сайте
Aivars007
Aivars007 25.11.2007 21:39
26984 сообщения на сайте
Aivar007- jocīgas sakritības- jeb kā vilks sauc tā atsaucas- divu gadu laikā vīrusķērājs neķēra nevienu vīrusu- vakar pēc šis dikusijas- klāt kā likts- pie kam ap pus desmitiem vakarā lamājas par kaut kādiem D diskiem ( flašiem")

Laikam par šdiem tematiem nevar diskutēt- ka nepiesauc nelaimi:-@
Guntagermane
Guntagermane 26.11.2007 07:54
1303 сообщения на сайте
Gunta

Nekas šajā dzīvē nenotiek tāpat vien...

Šad un tad ir vērts arī manis teikto uztvert nopietni - šad un tad...
Aivars007
Aivars007 26.11.2007 08:27
26984 сообщения на сайте
EDSā atskaites iesniedzu visu 2007. gadu, esmu ļoti apmierināta, VIDs no mana darba ir 35 km tālu, tā kā atskaišu nodošana vienmēr bija zināma problēma, Reizēm gan piem. pieprasītie PZ NR. atnāk pēc dienām trim, bet to var pieciest, tagad no 08.11. arī kvīšu grāmatiņas var piereģistrēt .Vienīgi Aivars007, nesapratu piebildi par "sociālajā atskaitē jāuzrāda darba stundas", vai kādu jaunu prasību neesmu pamanījusi ?
Skrunda
Skrunda 26.11.2007 15:28
32 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.