Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

pasnodarbinatais PVN nemaksatajs un lizinga auto К списку тем

pasnodarbinatais PVN nemaksatajs un lizinga auto
Labvakar!

Tuvojas gada beigas, kad jasavelk gali, tad nu laikus meklēju atbildes. Sogad iegadājos lizinga auto. Ik menesi pirms soc. nodokļa aprēkinasanas izdevumos norakstu lizinga maksajumu ar visu PVN. Bet kā būs reķināt IIN? Vai tas skaietīsies pamatlidzeklis un jarekina nolietojums? Vai vienkārsi apliekamais ienakums jāsamazina par summu, kas jau samaksata bankai (gan pamatsumma, gan bankas procenti, gan PVN)? Vai ari kads procents no siem maksajumiem? (Zinu, ka mainijās attaisnoto izdevumu % par auto). Es to 100% lietoju saimnieciskajā darbibā.
Saab
Saab 28.11.2007 16:32
356 сообщений на сайте

Ответы (29)

Nolietojumu noraksta pēc UIN 13. panta noteikumiem.
Ilma
Ilma 28.11.2007 16:39
30495 сообщений на сайте
Лизинг есть оперативный и финансовый. Износ только при финансовом.
Dominika
Dominika 28.11.2007 16:41
26 сообщений на сайте
1.Так как Вы - pasnodarbinatais PVN nemaksatajs - не о каком ПВН для Вас речи нет. Учитываете Вашу машину по стоимости приобретения.

На все остальные вопросы найдете ответ :

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/likumi/par%20iedzīvotāju%20ienākuma%20nodokli_jauns.doc( 11.р.)

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/ng_20032007_nr.188.doc
Giza
Giza 28.11.2007 16:44
6496 сообщений на сайте
Paldies! Tatad sanāk, ka es nolietojuma norakstisu lielaku summu nekā reali esmu samaksajusi finansu līzingā? Izklausas ļoti labi!
Saab
Saab 28.11.2007 16:45
356 сообщений на сайте
Vairāk par samaksāto (visā līzinga periodā) Jums norakstīt neizdosies.
Mu-maija
Mu-maija 28.11.2007 21:39
15864 сообщения на сайте
Paskatíjos Tehniskajá pasé - auto ípašnieks ir banka, ber es - turētājs..

tad varbūt man tie līzinga maksājumi jāuzskata par nomas maksu? (protams 70% pēc jaunā IIN likuma)
Saab
Saab 04.12.2007 08:59
356 сообщений на сайте
Ja tas ir finansu līzings tad tā nav nomas maksa bet izpirkuma maksa sakaņā ar līgumu.
Ilma
Ilma 04.12.2007 09:31
30495 сообщений на сайте
nu ja, tad es atrakstu nevis nolietojumu, bet izpirkuma maksu, vai ne?
Saab
Saab 04.12.2007 09:52
356 сообщений на сайте
Uz izdevumu precizēšanu iet PL nolietojums nodokļiem pēc UIN 13.panta
Ilma
Ilma 04.12.2007 10:14
30495 сообщений на сайте
tad tas auto, kaut ari ipasnieks ir Hansabanka, bet es turetajs, tomer ir mans pamatlidzeklis?
Saab
Saab 04.12.2007 11:29
356 сообщений на сайте
Да посмотрите в свой договор, что у вас там написано. Откуда ж нам знать, какой у вас лизинг.
Albina
Albina 04.12.2007 12:05
64704 сообщения на сайте
Saab, Jūs vispirms noskaidrojiet taču kāds līzings Jums ir tam autiņam - vai tas ir operatīvais vai finansu- ir taču liela starpība uzskaitē. Kā Jūs iedomājaties forumā var zināt Jūsu līguma nosacījumus, turklāt jautājumā rakstāt, ka "Ik menesi pirms soc. nodokļa aprēkinasanas izdevumos norakstu lizinga maksajumu ar visu PVN" - ja norakstat izdevumos, tad tā jums ir noma un šis auto nebūs Jūsu pamatlīdzeklis. Nevar norakstīt līzinga maksājumus izdevumos un vēl arī nolietojumu sarēķināt un iekļaut izdevumos.
Cleo
Cleo 05.12.2007 08:41
19234 сообщения на сайте
finasu līzings tak! Bet mani samulsināja ieraksts tehniskajā pasē.

Par izdevumiem - manā saprašanā ir 2 kategoriju izdevumi vieni - sociala nodokļa aprēkināšanai, otri IIN rēkinašanai (un bus vēl trešie PVN rēķināšanai ja tas brīdis pienāks...)

visi obligatie maksājumi saimnieciskās darbības nodrosināšanai ir tie, ko atrekinu pirms soc nodokļa aprēkināšanas. Jo es tak nevaru maksat nodokli par naudu, kuras man nav. Piemēram, ja man ienāk 800 un nopērku datoru par 800, tad socialo nodokli tajā menesī nemaksāšu. Zurnāla šī summa man ir pie tām, kas neattiecas uz IIN aprēkinasanu.

savukārt man īsti nav skaidrs, kā šos auto finanšu līzinga izdevumus traktēt IIN kontekstā.
Saab
Saab 05.12.2007 11:17
356 сообщений на сайте
Par datoru nav pareizi. Jo dators ir PL uz uz izdevumiem iet tikai nolietojums. Un kaut arī ieņēmumi ir 800 un samaksāts ir 800 visdrīzāk VSAOI būs jāmaksā, jo nolietojums nesanāks tik liels lai nebūtu starpība 150 Ls.

Bet Jums nav jātraktē nekādi fin. līzinga izdevumi, bet uz izdevumiem IIN iet tikai iegādātā PL NOLIETOJUMS izdevumu PRECIZĒJUMS.
Ilma
Ilma 05.12.2007 11:33
30495 сообщений на сайте
nu bet tad jau sanak, ka tad, ja pasnodarbinātais iegadājas pamatlīdzekli, tad viņam jāaizņemas nauda nodokļā nomaksai? Es tomēr palieku pie sava - šie ir izdevumi, kaut arī nav saistiti ar IIN apreķināšanu. Tāpat kā citi šīs kategorijas izdevumi - samaksātais soc nodoklis IIN avanss u tml..
Saab
Saab 05.12.2007 11:40
356 сообщений на сайте
't.i. - ja kasē/kontā naudas nav, tad soc. nodokļa arī nav!
Saab
Saab 05.12.2007 11:41
356 сообщений на сайте
Jā iznāk tāda situācija ka nauda jāaizņemas.Ja pl maksā 800 ls tad nolietojums nebūs vairāk kā piem. 3.kat.75% no PL vērtības kas ir 600 un bieži vien arī nolietojumu nevar norakstīt 100% bet tikai proporc.saimn.darbībai piem 70% tas būs jau 420 ls un tas viss vēl jāsadala pa mēnešiem nevis tikai uz to kurā PL nopirkts.Apmēram tā. Tā kā droši uzreiz aizņemieties naudu jo VSAOI jāmaksā būs kaut gan no kases ie izgājuši šie 800LS. Un samaksātais ne IIN ne IIN avanss vispār neiet uz saimn. darbības izdevumiem. Lūk lieta nav tik vienkārša kā Jūs iedomājieties.

Un ja kasē naudas nav tāpat jāmaksā VSAOI.
Ilma
Ilma 05.12.2007 13:24
30495 сообщений на сайте
kur gan ir pateikts, ka izdevumi socialā nodokļa aprekināsanai man jārēķina tapat kā izdevumi IIN aprekināšanai?

Kad petīju likumus un metodiskos norādījumus nekur nekas tāds nebija teikts. Ta kā, ja VID gribēs lai es maksāju soc nodokli kad esmu iegadājusies pamatlīdzekli, VIDam būs uz kaut ko jāataucas. Uz ko?
Saab
Saab 05.12.2007 14:19
356 сообщений на сайте
PS un dators man ir nodalīts tikai saimnieciskās darbības veiksanai! Citām vajadzibām es lietoju otru datoru, kuru nepieciesamības gadijuma varu uzrādīt ar visiem failiem
Saab
Saab 05.12.2007 14:22
356 сообщений на сайте
Vai ir sasniegta ieņēmumu - izdevumu staarpība 150 Ls nosaka pēc ieņēmumu - izdevumu žurnāla. Bet ieņēmumu -izdevumu žurnālā Pl iegāde iet pie ieņēmumi kuri uzreiz netiek ņemti vērā pie izdevumiem, bet tikai izdevumi tiek gadā precizēti pie gada aprēķina. Bet VSAOI aprēķinam pēc VID metodikas var piemērot par mēnesi šādi

29. Ja izdevumi tiek uzskaitīti gadam vai citam laikposmam, mēneša ienākumu aprēķināšanai izmanto attiecīgi proporcionālo izdevumu daļu:

Kopējā izdevumu summa

Mēneša izdevumi = ------------------------------------------------------------------

Mēnešu skaits, par kuriem aprēķināti izdevumi
Ilma
Ilma 05.12.2007 14:48
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.