Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Koki un 10 tūkst. no fiz. personas К списку тем

Koki un 10 tūkst. no fiz. personas
Fiziska persona pārdevusi kokus no sava īpašuma par summu lielāku par 10 tūkst., VID, protams, piespiedis piereģistrēties par PVN maksātāju. Tagad šī pati fiziskā persona pārdod atkal kokus no sava īpašuma, iesniedzot pircējam izziņu par personīgās mantas pārdošanu un pavadzīmi, kurā minēts arī PVN. Problēma -šī fiziskā persona vēlās 5. pielikumu. Saprotu, ka ir pretrunas - IIN likums pasaka, ka koku pārdošana no sava īpašuma ir neapliekams ienākums, bet attiecībā uz PVN VID nešķiro pēc būtības - kā 10 tūkst. vienalga par ko jāreģistrējas. Loģiski šī persona negrib maksāt IIN un prasa 5. pielikumu.Irizziņa par pers. mantu un pavadzīme ar PVN, kau kā nesakarīgi viss. PVN maksātājs jau pēc būtības ir nodokļu maksātājs, tāpat darījumi starp nodokļu maksātājiem ir ar pavadzīmēm. Kā Jūs darāt, ja Jums tā ir? Jau iepriekš paldies.
Klaudijan
Klaudijan 13.12.2007 12:07
311 сообщений на сайте

Ответы (18)

Principā nevajadzēja piekrist VID reģistrēties kā PVN maksātājam ja tas bija personīgās mantas pārdevums. Otrkārt ja ir reģistrējis saimn. darbību tad tā ir saimn. darbība un nodokļus maksā pats saimn. darbības veicējs iesniedzot IIN gada dekl. Jums par viņu jāiesniedz 4.pielikumsun nodokļi nav jāietur.
Ilma
Ilma 13.12.2007 12:11
30495 сообщений на сайте
Man arī tā šķiet, vienīgi žēl to fizisko personu, kuru VID tādējādi paliek ''zem āmura''. Viņš pilnīgā pārliecībā pārdod kokus, domādams, ka nebūs jāmaksā IIN, kas arī pēc IIN likuma tā ir. Bet pēc laipnās piespiešanas piereģīstrēties par PVN maksātāju, viss izvēršas daudz savādāk šai fiziskai personai. Un tādas personas nav maz.
Klaudijan
Klaudijan 13.12.2007 12:20
311 сообщений на сайте
Piekrītu>:-0
Ilma
Ilma 13.12.2007 12:24
30495 сообщений на сайте
Vai tad KM pārdošana skaitās kā privātās mantas pārdošana?
Andaz
Andaz 13.12.2007 12:47
27892 сообщения на сайте
šeit jāskatās no konkrētas situācijas.Cik ilgi ir īpašumā zeme ar mežu.Vai tie ir tikai kokmateriāli, vai tie ir pirkti vai iegūti no sava īpašuma.Parasti VID cenšas iestāstīt ka komateriālu pārdošana ir saimn. darbība bet šeit jāizvērtē vai tā ir saimn. darbība vai sava īpašuma pārdošana.
Ilma
Ilma 13.12.2007 12:57
30495 сообщений на сайте
Илма, я думаю, что Вы не правы, так как продажа личного имущества не подразумевает систематическую продажу и СГД было право, когда настояло на регистрации лица, продающего лес, НДС плательщиком.

Можно не быть самозанятым лицом, но при превышении порога в 10000, если это не разовая сделка ( и больше не повторяется), от регистрации НДС плательщиком, по-моему, не уйти.
Irena22
Irena22 13.12.2007 13:49
42998 сообщений на сайте
Jā ja tas ir sistemātiska darbība - es pērku mežu un pārdodu tad protams jāreģistrējas kā saimn.d.veicējam un arī PVN maks. ja pārsn.10000 .Bet ja man mežs ir īpašumā piem. 10 gadus un es sadomāju pārdot ciršanas tiesības par 36000 tad man nav jāreģistrējas kā saimn.d. veicējam un arī ne PVN maks.Unja es arī otru reizi gadā no īpašuma kas man ir īpašumā 10 gadus sadomāju pārdot ciršanas tiesības uz otru cirsmu kurai ir pienācis ciršanas termiņs un kura gandrīz obligāti jācērt arī tā nebūs saimn.darbība.Jo katrai cirsmai reiz pienāk ciršanas vecums un ja piem. es pārdodu šis visas gada cirsmas vienā laikā vienam klientam tad tā ir pers.īpašuma pārdošana un ja es to pašu pārdodu vairākiem klientiem tad arī.Tā kā šeit ir smalki jāizvērtē pēc būtības un VID bieži šo būtību grib sagrozīt.Bet neapgalvoju ka tas ir šis gadījums ko nezinu sīkāk.
Ilma
Ilma 13.12.2007 14:12
30495 сообщений на сайте
Jā, KM pādošana, ja īpašums pieder 36 mēn. un ilgāk ir personīgās mantas pārdošana, jāizpilda tā pati izziņa, kas citas pers. mntas pārdošanas gadījumā.
Klaudijan
Klaudijan 13.12.2007 14:18
311 сообщений на сайте
Jā, Ilma Jūs pareizi aprakstījāt situāciju, bet tiklīdz būs otrais darījums tā sāksies. Vai nu VID rakstīs vēstuli un uzaicinās piereģistrēties par PVN maksātāju, vai jau uzreiz sodīs. Tā tas noteik patreiz, diemžēl.
Klaudijan
Klaudijan 13.12.2007 14:25
311 сообщений на сайте
Nu tad vajag pagaidīt un pārdot katru gadu par veinam lielam kusakam.
Ilma
Ilma 13.12.2007 15:02
30495 сообщений на сайте
Mums ir tas pats variants, kas aprakstīts, bet esam jau reģistrējušies kā nodokļa maksātāji un PVN uzskaitē. Apsaimniekojam tikai savus īpašumus- īpašumā vairāk kā 6 gadi, esam arī tādā neziņā, kas ir ar Iien.Vaibūs jāmaksā Iien no personīgās mantas pārdošanas???
Berziplus
Berziplus 14.12.2007 10:29
217 сообщений на сайте
Nē nebūs jāmaksā IIN, jo tas ir ar IIN neapliekams ienākums.Ja esiet reģ. tad jānodod gada dekl. kurā ieņēmumi no sava meža pārdošanas ja atbilst gadi ir ar IIN neapliekam ienākums un tā arī būs parādīti IIN dekl.. Un PVN kā kokmateriāliem arī reāli neiznāks maksāt.
Ilma
Ilma 14.12.2007 10:48
30495 сообщений на сайте
Berziplus, kuru pielikumu 4. vai 5. Jūs ņemat no darījumu partneriem, vai pareizāk sakot, kurus Jums izsniedz? Ja pareizi saprotu īpašuma apsaimniekotājs ir fiziska persona.
Klaudijan
Klaudijan 18.12.2007 13:47
311 сообщений на сайте
Ja cilvēks ir reģistrējis saimn. darbību tad par viņam izm. summā jāizsniedz 4. pielikums par cet., bet ja nav tad 5. pielikumu līdz 1.02. pēc pārskata gada. ļoti vienkārši un skaidri.
Ilma
Ilma 18.12.2007 14:07
30495 сообщений на сайте
Jā - ja 4. pielikums, tad jāmaksā IIN, šaubos vai VID to savādāk klasificēs, arī tādā kā Berziplus gadījumā. Pēc principa, ja esi piereģistrējies kā PVN maksātājs, esi arī saimn darb veicējs un maksā IIN.
Klaudijan
Klaudijan 19.12.2007 11:21
311 сообщений на сайте
Tikai gada beigās iesniedzot IIN dekl. šo IIN var atgūt.
Ilma
Ilma 19.12.2007 13:08
30495 сообщений на сайте
Bet 4. pielikums ir ''Paziņojums par personai izmaksātajām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli APLIEKAMAJĀM summām, kas nav saistītas ar darba attiecībām, neieturot izmaksas vietā nodokli ''. Kā tad vairs kaut ko varēs atgūt?
Klaudijan
Klaudijan 19.12.2007 13:18
311 сообщений на сайте
Pēdošanu , patiesi nebūs IIN ieturēts un arī sastādot IIN gada dekl. kas skaitās ar IIN nepaliekams tas arī būs pie neapliekamiem un IIN tāpat nebūs jāietur.
Ilma
Ilma 19.12.2007 13:30
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.