Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN 0% К списку тем

PVN 0%
Labvakar. No Vācijas ievedam metālu un izgatavojam kāpņu margas, kuras sūtam atpakaļ uz Vāciju. Vai invisā Vāciešiem varu likt PVN 0%? paldies.
Velta50
Velta50 19.01.2008 19:11
280 сообщений на сайте

Ответы (33)

http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=177&hl=1

28.pants Nodokļa 0 procentu likmes piemērošana darījumiem Eiropas Savienības teritorijā

(1) Apliekamās personas preču piegādēm Eiropas Savienības teritorijā piemēro nodokļa 0 procentu likmi, ja:

1) preču pavaddokumentos (to skaitā rēķinā) norādītais preču saņēmējs ir citas dalībvalsts apliekamā persona ar derīgu reģistrācijas numuru šīs dalībvalsts ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā;

2) preces ir nosūtītas vai transportētas no iekšzemes uz galapunktu citā dalībvalstī un to apliecina preču piegādātāja rīcībā esošie preču transporta dokumenti.

(2) Nodokļa 0 procentu likmi piemēro starpnieka veiktajām preču piegādēm, ja tas piedalās trīsstūrveida darījumos saskaņā ar šā likuma 27.pantu

(3) Apliekamās personas veiktajām montēšanai vai uzstādīšanai paredzēto preču piegādēm citas dalībvalsts apliekamai personai piemēro nodokļa 0 procentu likmi. Preču montēšanas vai uzstādīšanas pakalpojuma vērtība iekļaujama preču piegādes vērtībā.

(4) Apliekamās personas sniegtajam preču transporta pakalpojumam Eiropas Savienības teritorijā piemēro nodokļa 0 procentu likmi, ja tas tiek sniegts citas dalībvalsts apliekamai personai.

(5) Jebkuras personas veiktai jaunu transportlīdzekļu piegādei citas dalībvalsts personai piemēro nodokļa 0 procentu likmi.

(6) Ja apliekamā persona sniedz citas dalībvalsts apliekamai personai pakalpojumus, kas minēti šā likuma 4.pantaceturtās daļas 2.punktā un septītajā daļā, pakalpojumiem piemēro nodokļa 0 procentu likmi.

(7) Ja apliekamā persona citas dalībvalsts apliekamai personai sniedz pakalpojumus, kas minēti šā likuma 25.pantā, un pēc pakalpojuma sniegšanas kustamā lieta tiek izvesta no iekšzemes, pakalpojumam piemēro nodokļa 0 procentu likmi.

(8) Ja apliekamā persona — starpniecības aģents — citas dalībvalsts apliekamai personai sniedz pakalpojumus, kas minēti šā likuma 24.pantā, pakalpojumam piemēro nodokļa 0 procentu likmi.

(9) ......
Bastet
Bastet 19.01.2008 19:44
3728 сообщений на сайте
Tak es to visu jau reizes piecas pārlasīju....sapratu, ka nevar likt 0% , bet kāpēc Lietuvieši savā invosā mums par tādu pat pakalpojumu liek 0 %?
Velta50
Velta50 19.01.2008 21:03
280 сообщений на сайте
Kāpēc? Es gan saprotu ka var likt 0%.

1) preču pavaddokumentos (to skaitā rēķinā) norādītais preču saņēmējs ir citas dalībvalsts apliekamā persona ar derīgu reģistrācijas numuru šīs dalībvalsts ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā;

2) preces ir nosūtītas vai transportētas no iekšzemes uz galapunktu citā dalībvalstī un to apliecina preču piegādātāja rīcībā esošie preču transporta dokumenti.
Ilma
Ilma 19.01.2008 21:16
30495 сообщений на сайте
Bet es jau neizrakstu invoisu par preci, jo tā cik ienāk tik iziet, bet par to izgatavošanu. Prece parādās tikai transportēšanas ( CMR) pavadzīmē. Man jau it kā iznāk tikai pakalpojuma sniegšana- jeb es kaut ko nesaprotu.
Velta50
Velta50 19.01.2008 21:22
280 сообщений на сайте
Tad tas metāls neskaitās Jūsu? Jūs tikai sniedziet pakalpojumu?
Ilma
Ilma 19.01.2008 21:27
30495 сообщений на сайте
Nē, metāls nav mūsu, mums maksā tikai par tā apstrādi.
Velta50
Velta50 19.01.2008 21:28
280 сообщений на сайте
Varbūt šis par 0%

25.pants Ar kustamo (ķermenisko) lietu saistīto pakalpojumu sniegšanas vieta Eiropas Savienības teritorijā

Ar kustamo (ķermenisko) lietu saistīto pakalpojumu sniegšanas vieta Eiropas Savienības teritorijā ir vieta, kur pakalpojums tiek sniegts. Ja šis pakalpojums tiek sniegts citas dalībvalsts apliekamai personai un kustamā (ķermeniskā) lieta pēc pakalpojuma sniegšanas tiek izvesta no iekšzemes, pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā Eiropas Savienības dalībvalsts, kurā pakalpojuma saņēmējs ir reģistrējies kā apliekamā persona.

Ilma
Ilma 19.01.2008 21:36
30495 сообщений на сайте
18.pants. Apliekamie darījumi Eiropas Savienības teritorijā

(1) Apliekamie darījumi Eiropas Savienības teritorijā ir:

1) saimnieciskās darbības ietvaros veiktie šā likuma 2.pantaotrajā daļā minētie darījumi un preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā;

2) preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā ir arī personas preču pārvietošana no citas dalībvalsts uz iekšzemi šīs personas saimnieciskās darbības nodrošināšanai iekšzemē;

3) preču piegāde Eiropas Savienības teritorijā ir arī personas preču pārvietošana no iekšzemes uz citu dalībvalsti šīs apliekamās personas saimnieciskās darbības nodrošināšanai citā dalībvalstī;

4) neapliekamu personu veiktā jaunu transportlīdzekļu iegāde Eiropas Savienības teritorijā.

(2) Par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā neuzskata tādu preču saņemšanu muitas noliktavās vai brīvajās zonās, kurām citā Eiropas Savienības dalībvalstī uzsākta eksporta procedūra.

(3) Par preču iegādi neuzskata citas Eiropas Savienības dalībvalsts apliekamās personas preču nosūtīšanu uz Latvijas Republiku uz laiku, kas nedrīkst būt ilgāks par 24 mēnešiem. Šī norma nav piemērojama, ja persona ievedusi iekšzemē preces šo preču pārstrādei, apstrādei vai remontam uz laiku, kas nav ilgāks par 24 mēnešiem, un pēc minēto pakalpojumu saņemšanas tās neizved uz valsti, no kuras šīs preces tika ievestas.

(4) Par preču piegādi neuzskata apliekamās personas preču nosūtīšanu uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti uz laiku, kas nedrīkst būt ilgāks par 24 mēnešiem. Šajā gadījumā apliekamajai personai jānodrošina detalizēta šādu preču grāmatvedības uzskaite, lai nodokļu administrācija varētu izsekot minēto preču kustībai.
Bastet
Bastet 19.01.2008 21:51
3728 сообщений на сайте
Arī vairākreiz lasīju- tas der tikai tad, ja to mantu pēc tam eksportē. Situācija ir tāda, ka man šefs uzdod jautājumu- kāpēc mēs liekam 18%, ja Lietuvieši par tādu pat pakalpojumi liek 0%. Gribētos jau likt to 0 ,protams, bet es neatrodu pamatojumu. Domāju varbūt ir kādam līdzīgi darījumi.
Velta50
Velta50 19.01.2008 21:52
280 сообщений на сайте
Noteikumi nr. 933

Likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" normu piemērošanas kārtība

301. Apliekamā persona, kas iekšzemē saņem likuma 18.pantatrešajā daļā minētās preces vai no iekšzemes nosūta likuma 18.pantaceturtajā daļā minētās preces, veic šo preču uzskaiti šim nolūkam izveidotajos grāmatvedības reģistros.
Bastet
Bastet 19.01.2008 22:06
3728 сообщений на сайте
Bet kāpēc nepatīk 25.pants Manuprāt atbilst tieši Jusu situācijai.Pvn 0% kas arī pēc būtības man liekas pareizi.

Bastet, manuprāt tas ir skaidrs pakalpojums un ar preces iegādi un piegādi nav saistība'.;-)
Ilma
Ilma 19.01.2008 22:10
30495 сообщений на сайте
Bastet, paldies, bet es netieku gudra vai man ir preču piegādes gadījums, lasot to 18.pantu
Velta50
Velta50 19.01.2008 22:11
280 сообщений на сайте
Manuprāt nav Jūs taču sakiet ka metāls nav Jūsu, tikai apstrādājiet. Tātad pakalpojums.
Ilma
Ilma 19.01.2008 22:12
30495 сообщений на сайте
Читайте внимательно:

2.pants Ar pievienotās vērtības nodokli apliekamie darījumi un to apliekamā vērtība

(2.1) Par apliekamiem darījumiem Eiropas Savienības teritorijā uzskatāmi arī darījumi, kas minēti šā likuma 18.pantā.

18.pants Apliekamie darījumi Eiropas Savienības teritorijā

(3) Par preču iegādi neuzskata .....

(4) Par preču piegādi neuzskata ......

А если честно,то документы нужно смотреть.
Bastet
Bastet 19.01.2008 22:18
3728 сообщений на сайте
Kadu % likmi Bastet uzskatiet ka jāliek?
Ilma
Ilma 19.01.2008 22:26
30495 сообщений на сайте
Ilma, 25. neder, jo tur manta ir gala rezultātā jāeksportē.
Velta50
Velta50 19.01.2008 22:39
280 сообщений на сайте
ПО услуге обработки я согласна с 0%.

А вы что не все изделия вывозите в Литву?
Bastet
Bastet 19.01.2008 22:47
3728 сообщений на сайте
Если ваши немцы зарегистрированы в своей стране, как плательщики ПВН, то 0%, если нет, то 18%.
Solik
Solik 20.01.2008 01:04
4622 сообщения на сайте
Pēc manām domām arī 0%.

Puuce, vai tad tā ir Jūsu manta kuru izgatavojiet, teicāt taču ka Nē, metāls nav mūsu, mums maksā tikai par tā apstrādi. Tad galaprodukts jau skaitās Jūsu un Jūs to izvediet kā preci? Tad jau vēl vairāk 0% .Un 25.pantscik redzu tieši runā par ES nevis par eksportu.Tadgalu galā nesaprotu kas tas Jums par darījumu pakalpojums vai preces izvešana uz ES, bet vienādi vai otrādi PVN 0%.
Ilma
Ilma 20.01.2008 09:42
30495 сообщений на сайте
Solik, sposibo, bet kādu PVN likuma pantu man likt paskaidrojumā? 18.panta3. un 4. punktu? Es to pamatojumu īsti neizprotu.
Velta50
Velta50 20.01.2008 09:42
280 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.