Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

deklarācija D un D3 К списку тем

deklarācija D un D3
Labdien! Z/S ir PVN maksātāja, grāmatvedību kārto divkārša ierakstā un ir IIN maksātāja- līdz 1. aprīlim ir jāiesnidz pārskats D un D3. Rakstu pirmo reizi un tāpēc man ir neskaidrības- VARBŪT KĀDS VAR PALĪDZĒT!

PIEMĒRAM: ieņēmumi no citiem saimn. darb. veidiem= Ls 500.00 ( D3 daklarācijā ailīte09) Izdevumi, kas saistīti ar cietiem saimn. darb. veidiem Ls 400(D3 ailīte10) Izdevumos iekļauju pilnibā visus izdevumus pēc izdevuma kontiem, arī darba algas, p/l nolitojumu fin. uzskaitē utt). Peļņa ir Ls 100 (D311 Ailīte). Kur lai atspoguļo p/l nolietojumu nodokļiem, kas samazina apliekamo ienākumu un soda naudas,kas palielina apliekamo ienākumu? Paldies!
Sausene
Sausene 18.03.2008 08:40
820 сообщений на сайте

Ответы (13)

Ar šogadu tak priekš tam ir speciāla papildus forma D3 prim.( vai kā tur sauc). Paskatieties šeit pat galvenā izvēlē ir. Tā speciāli paredzēta priekš visiem palielinājumiem uz samazinājumiem t.sk arī Jūsu nosauktajiem.
Ilma
Ilma 18.03.2008 08:56
30495 сообщений на сайте
Paldies!

Tad D3PRIM deklarāciju iesniedz kopā ar D UN D3, citus dokumentus nevajag?

Un vēl viens jautājums! Z/S vadītājs darbā pats neskaitās,tikai nodarbina 3. darbiniekus, tad nekādus dokumentus par vadītāju nelieku deklarācijās?
Sausene
Sausene 18.03.2008 09:14
820 сообщений на сайте
Ja ir citi ieņēmumi nesasitīti ar saimniecisko darbību tie jāliek D1 - Latvijā gūtie ieņēmumi ja grib kādi čeki D4.

Bet D3 īpašnieka samaksātais VSAOI kā pašn. personai speciālā rindā.
Ilma
Ilma 18.03.2008 09:37
30495 сообщений на сайте
D3 1 pielikumu aizpilda nodokļa maksātāji, kuri veic saimniecisko darbību un kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā.

D3 pielikumu aizpilda fiziskā persona, kura veic saimniecisko darbību un kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā, pamatojoties uz saimnieciskās darbības uzskaites datiem.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar MK 18.12.2007. noteikumiem nr.924)

Izlasot vid.govmājaslapā noteikumus par deklarācijas aizpildīšanu, saprotu, ka D3 aizpilda tik tie, kas grāmatvedību kārtoto vienkāršā ieraksta sistēmā, bet jautājumā teikts, ka Z/S ir PVN maksātāja, grāmatvedību kārto divkārša ierakstā.

P.S. D3 1(tam vieniniekam jābūt superskriptā)
Dimma
Dimma 18.03.2008 10:17
1727 сообщений на сайте
Jā patiesi, pārlasīju un arī sapratu ka tiem kas ved gr. divkāršā ierakstā ir jāiesniedz tikai D3 prim.veidlapapapildus Bilancei un Ieņēmumu - izdevumu pārskatam.

Bet vienkāršā ierakstā D3.
Ilma
Ilma 18.03.2008 10:31
30495 сообщений на сайте
Es arī sapratu, ka ja kārto divkāršā ierakstā grāmatvedību, tad jānodod D3 prim, Bilance un Ieņēmumu un izdevumu pārskatu. Ko arī centos izdarīt. VIDā man neņēma pretī deklarācijas bez D3, jo viņi vadot datus pēc D3 pielikuma. Bet kad aiznesu ar D3 un D3 prim, tad man teica (tā pati darbiniece), ka viņi vadot datus pēc D3 prim pielikuma. Vēl uzbrauca, ja jau es esot lasījusi likumu, tad tas man bija jāzina. Tagad nu tiec skaidrībā, kādas veidlapas jānodod.
Sana3
Sana3 19.03.2008 18:41
41 сообщение на сайте


Un tad kuras veidlapas ir jānodod? Vai tad abas D3 un D3' ?
Dimma
Dimma 19.03.2008 22:00
1727 сообщений на сайте
Es uztaisīju abas veidlapas un nodevu, bet manuprāt ir jānodod tikai D3 prim. D3 pielikumā var redzēt ieņēmumus un izdevumus gan no lauksaimnieciskās, gan no citiem saimn.darbības veidiem un tāpēc laikam prasa arī to D3 pielikumu.

Likumā es nekur neatradu, ka būtu jānodod abi. Venkāršajam ierakstam D3 un divkāršajam D3 prim, Bilance un Ieņēmu un izdevumu pārskats.
Sana3
Sana3 20.03.2008 11:54
41 сообщение на сайте
Un ko darīt ar VSAOI pašnodarbinātajam? Jo

Deklarāciju D aizpilda šādi:

01.RINDĀ "Latvijas Republikā gūtie apliekamie ienākumi" summē šādus deklarācijas pielikumos norādītos skaitļus:

D1 pielikuma 6.ailē "Apliekamie ienākumi, neatskaitot darba devēja veiktās iemaksas" norādīto kopsummu;

D3 pielikuma 15.rindā "Apliekamie ienākumi no saimnieciskās darbības" un 14.a rindā "To skaitā par pašu nodokļa maksātāju aprēķinātās un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas" norādīto summu;

D31 pielikuma 31.rindā norādīto starpību; Un savukārt,

05.RINDĀ "Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas" summē šādus deklarācijas pielikumos norādītos skaitļus:

D1 pielikuma 4.a ailē "Attaisnotie izdevumi – darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas" norādīto kopsummu;

D3 pielikuma 14.a rindā "To skaitā par pašu nodokļa maksātāju aprēķinātās un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas" norādīto summu;

Iznāk, ka bez tā D3 nemaz nevar aizpildīt deklarāciju D

Dimma
Dimma 20.03.2008 23:27
1727 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/iin/iein_10012006_nr.41.doc

15. D3 pielikumu aizpilda fiziskā persona, kura veic saimniecisko darbību un kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā, pamatojoties uz saimnieciskās darbības uzskaites datiem.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar MK 18.12.2007. noteikumiem nr.924)

25.1 D31 pielikumu aizpilda nodokļa maksātāji, kuri veic saimniecisko darbību un kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā.
Tatjana77
Tatjana77 20.03.2008 23:57
7478 сообщений на сайте
Paldies, Tatjana77, es to lasīju, bet aizpildot praktiski deklarāciju D ir tā:

APLIEKAMIE IENĀKUMI:

01 rinda Latvijas Republikā gūtie apliekamie ienākumi (D1 6.ailessumma + (D3 15.rinda+ 14.a rinda) + D3' 31.rinda)

ATTAISNOTIE IZDEVUMI:

05. rinda Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (D1 4.a ailes summa + D3 14.a rinda)

Vai vispār nav jāņerm vērā prasība uzrādīt deklarācija pašnodarbinātā VSAO iemaksas? Jo tās ir redzamas tik deklarācijā D3 14a ailē (deklarācijā D3'tās ir kopā ar visiem izdevumiem)

Arī neapliekamie ienākumi no lauksaimnieciskās ražošanas un subsīdijas parāda D3 deklarācijā.
Dimma
Dimma 21.03.2008 11:51
1727 сообщений на сайте
Dimma, tieši tāpēc arī prasa D3 pielikumu, jo tajā ir redzamas subsīdijas un sociālais nodoklis. Kā jau iepriekš minēju es sākumā nodevu deklarāciju bez D3, VIDā man pateica, ka nav pareizi aizpildīta deklarācija t.i.nebijaneapliekamie ienākumi (subsīdijas) un sociālais nodoklis un neņēma pretī deklarāciju, kamēr neiesniegšu arī D3. Pēc D3(1) nevar pareizi aizpildīt deklarāciju. Likumā ir rakstīts viens, bet reāli dzīvē prasa pavisam ko citu.
Sana3
Sana3 25.03.2008 11:11
41 сообщение на сайте
Jā, tieši tā sanāk, ka likumā ir rakstīts viens, bet praktiski deklarāciju D nevar aizpildīt bez deklarācijas D3

Dimma
Dimma 25.03.2008 16:00
1727 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.