Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

auto noma К списку тем

auto noma
vai ar algas nodokli ir apliekama darbiniekam izmaksājamā nomas maksa par auto izmantošanu darba vajadzībām?
Inga.ru
Inga.ru 27.03.2008 17:39
533 сообщения на сайте

Ответы (6)

ПОИСК
Tt7
Tt7 27.03.2008 17:46
37863 сообщения на сайте
Да, если это лицо не зарегистрировано ведущим хозяйственную деятельность.
Irena22
Irena22 27.03.2008 18:16
42998 сообщений на сайте
Man arī tā likās, bet es te lasu VID Metodisko materiālu par Maksātāja gada apliekamo ienākumu un tur tā:

34. Ar algas nodokli nav jāapliek izdevumu kompensācija, ko darba devējs samaksājis darbiniekam par personiskā transportlīdzekļa izmantošanu darba vajadzībām, kas var ietvert atlīdzību par personiskā transportlīdzekļa nolietojumu,[...]

Es kaut ko nesaprotu :/ vai arī man jau prats aptumšojies no tās lasīšanas
Inga.ru
Inga.ru 27.03.2008 18:29
533 сообщения на сайте
es sapratu

nu gan jumts jau brauc nost, kā jau parasti aprīlī
Inga.ru
Inga.ru 27.03.2008 18:31
533 сообщения на сайте
Ar algas nodokli nav jāapliek izdevumu kompensācija, ko darba devējs samaksājis darbiniekam par personiskā transportlīdzekļa izmantošanu darba vajadzībām,

ja starp darba devēju un darba ņēmēju ir noslēgts nomas līgums par darbinieka personiskā transportlīdzekļa izmantošanu darba vajadzībām un ja attiecīgie izdevumi ir apliecināti ar attaisnojuma dokumentiem, kuros norādīts minētais izlietojums
Tatjana77
Tatjana77 27.03.2008 19:48
7478 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/ieien/info_iin_aktual_jaut.doc

Ja maksātājam nerodas saimnieciskās darbības izdevumi vai tie ir nebūtiski, maksātājs, gūstot ienākumu no īpašuma (iznomājot vai izīrējot nekustamo īpašumu (arī pārdodot īres tiesības), nododot lietu tālāk apakšnomniekam vai apakšīrniekam, iznomājot kustamo mantu vai gūstot samaksu par dabas resursu izmantošanu vai izmantošanas aprobežojumiem), var nereģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējs, bet saskaņā ar likuma 28.panta8.punktu viņam ir pienākums piecu darbdienu laikā no līguma noslēgšanas dienas, kā arī no līguma darbības izbeigšanās dienas informēt par to VID teritoriālo iestādi (likuma 11.pantadivpadsmitā daļa).

Tādējādi 15 procentu nodokļa likme ir maksājama no:

1) saimnieciskās darbības ienākuma, ja saimnieciskā darbība ir reģistrēta likumā noteiktajā kārtībā;

2) saimnieciskās darbības ienākuma, ja maksātājs likuma 11.pantadivpadsmitajā daļā noteiktajos gadījumos var nereģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējs;

Ja maksātājs nav sniedzis informāciju par likuma 11.pantadivpadsmitās daļas piemērošanu vai nav reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs VID teritoriālajā iestādē, izmaksājot ienākumu saskaņā ar likuma 17.pantadesmitās daļas 7.punktu izmaksātājam ir jāietur nodoklis pēc 25 procentu likmes.
Tatjana77
Tatjana77 27.03.2008 19:50
7478 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.