Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN likuma 7.panta piemērošana К списку тем

PVN likuma 7.panta piemērošana
Pirms 7 mēnešiem saņēmām avansu no 3.valstīm (Krievijas) par precēm, ko piegādāsim. To piegādi veicām tiekai tagad.

Saskaņā ar PVN likuma 7.panta6.daļu mums šim darījumam būtu jāpiemēro PVN nevis 0% bet 18%, pareizi?

Vai ir kādi varianti, lai tomēŗ nemaksātut šos 18%?

Miļie gramatveži padalaties, lūdzu, savā pieredzē un zināšanās.

Paldies!
Inese81
Inese81 06.04.2008 13:19
219 сообщений на сайте

Ответы (5)

P.S. Kura brīdī man gramatvedībā jauzskaita PVN 18%: kad saņemts avanss vai kad nosūtīta prece?

Laikam tā kā tā ir 3.dalībvalsts, laikam tad, kad ir muitas deklarācija uz rokām--> prece nosūtīta, vai ne?
Inese81
Inese81 06.04.2008 13:21
219 сообщений на сайте
Varbūt attiecas uz Jums 2.gadījums

158. Likuma 7.pantasesto daļu piemēro, ja avanss ir saņemts par konkrētu preci vai pakalpojumu, kurš norādīts nodokļa rēķinā par avansa pieprasījumu.

159. Likuma 7.pantasesto daļu nepiemēro, ja apliekamā persona saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem saņem avansu par tādu preču piegādi, kuru ražošanas (izgatavošanas) tehnoloģiskais process ir ilgāks par sešiem mēnešiem, vai ja preču piegāde ir uzsākta.
Ilma
Ilma 06.04.2008 13:41
30495 сообщений на сайте
Domāju ka jāuzskaita ( ja vajag) tad kad paiet 6 mēneši. Bet principā darījums ir apliekams ar 0%, tad ja darījums notiek it kā to PVN atkal vajadzētu ielikt priekšnodoklī;-)
Ilma
Ilma 06.04.2008 13:44
30495 сообщений на сайте
Tatad ja es pareizi saprotu, gadījuma, ja darījums nebūtu noticis samaksātu valstij 18 % par saņemto avansu un es to iegramatotu pēc šiem 6 mēnešiem, savukārt, ja darījums ir noticis 1)vispirms valstij pēc 6 mēnešiem samaksāju PVN 18 % un 2)kad jau ir darījums tad ar priekšnodoki to atprasu atpakaļ?

Un kur es to varētu izlasīt?
Inese81
Inese81 06.04.2008 13:50
219 сообщений на сайте
Nu mans izkopējums bija no MK noteikumi par Likuma par PVN piemērošanu. Varbūt tur kas vēl vai kādā VID vēstulē, bet varbūt kāds gudrinieks vēl ieteiks.
Ilma
Ilma 06.04.2008 14:17
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.