Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Iesācējs grāmatvedības organizēšanā - IK К списку тем

Iesācējs grāmatvedības organizēšanā - IK
Nodarbojos ar preču tirzniecību i-netā (esmu PVN maksātājs, kases aparāts nav un nebūs).

Vai es daru pareizi:

1)pircējs pasūta preci ar priekšapmaksu. Es elektroniski aizsūtu rēķinu, kurā ir teksts "..sagatavots elektroniski un derīgs bez paraksta". Uz šī rēķina pamata man kontā tiek ieskaitīta nauda. Šai precei pircējs atbrauc pats pakaļ. Vai man viņam vēl papildus ir jāraksta kāds rēķins, kvīts? Vai arī pietiek ar šo elektronisko rēķinu?

2) Kas būs attaisnojošais dokuments, ja prece tiks sūtīta pa pastu, par kuru pircējs norēķinies to saņemot? Vai es uz šāda dokumenta pamata varēšu samaksāt arī PVN? Vai man pie sūtījuma jāpieliek arī sagatavotais rēķins, kurš pēc būtības nebūs jāapmaksā, bet kalpos kā garantija par iegādāto preci?

Labprāt uzklausīšu padomus. Arī kritiku

Paldies!
Kristine_ld
Kristine_ld 09.04.2008 21:07
12 сообщений на сайте

Ответы (8)

Pie nepareizas tēmas ieliku - gribēju pie iesācējiem
Kristine_ld
Kristine_ld 09.04.2008 21:12
12 сообщений на сайте
Man radās divi jautājumi

1."..sagatavots elektroniski un derīgs bez paraksta- Jūs esiet saņēmuši elektr.parakstu

2. Parasti par preces pārdošanu izraksta PPR, kad atbrauks pakaļ var izrakstīt PPR un viss OK.Betja sūta preci pa pastu?Atceros šeit par to gāja runa, bet neattceros ko nolēma:-)
Ilma
Ilma 09.04.2008 22:19
30495 сообщений на сайте
1) Nē, man nav elektroniskais paraksts.

2) Tātad skaidrs - vajadzīgs PPR. Es tik ļoti centos no tiem izvairīties. Bet vai PPR var aizstāt ar kvīti?

Es mēģināju visādi sameklēt par dokumentiem, ja sūta preci pa pastu. Neveiksmīgi. Laikam izvēlējos nepareizos atslēgvārus.
Kristine_ld
Kristine_ld 09.04.2008 22:31
12 сообщений на сайте
Nu pēc manas saprašanas vajag PPR ar kvīti PPR it kā nevar aizstāt jo kvīts pēc būtības ir nudas saņemšanas dokuments.Betpaga paga rīts gudrāks par vakaru varbūt kāds gudrinieks pieslēgsies. Es tikai prātoju.
Ilma
Ilma 09.04.2008 22:34
30495 сообщений на сайте
Paldies
Kristine_ld
Kristine_ld 09.04.2008 22:40
12 сообщений на сайте
http://www.vgk.lv/lv/forum/4/68936/

Kā klients es tagad apmaksāšu tikai oriģinālus dok., tātad piesūtītus pa pastu 2 eksemplāros. Apmaksāju, parakstos, sūtu atpakaļ.

bet ja uzticās, var jau apmaksāt arī e-pasta atsūtīto un pie oriģināla tikt kopā ar preci. kad iegādājos preci internetā, man pastā bija jāparakstās uz PPR un pasts pats jau sūtīja to dok. viņiem atpakaļ.
Putnins_a
Putnins_a 10.04.2008 00:00
201 сообщение на сайте
Putnins_a

Paldies par ideju - man nekas tāds pat neienāca prātā.:-)
Kristine_ld
Kristine_ld 10.04.2008 09:31
12 сообщений на сайте
Lūdzu
Putnins_a
Putnins_a 10.04.2008 13:59
201 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.