Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

VSAOI pašnodarbinātam К списку тем

VSAOI pašnodarbinātam
Labdien!

Man tomēr līdz galam nepielec kā tas reāli izskatās!? Lūdzu palīdziet, jo lasot foruma atbildes un metodiku neatrodu atbildi šādam variantam(reģistrējos kā pašnodarbināts februārī):

februārī tikai izdevumi -54.59

martā arī -209.04

un tikai aprīlī parādījās ienākumi Ls250.00, kuru rezultātā vēl ar vien nav ne santīma peļņas.

Maijā jau parādās peļņa...

Vai par aprīli man jāmaksā soc.?!
Sandera
Sandera 26.05.2008 14:51
349 сообщений на сайте

Ответы (19)

В методичке ВИДа же все хорошо расписано. И что это за ienākumi Ls250.00, kuru rezultātā vēl ar vien nav ne santīma peļņas?
Albina
Albina 26.05.2008 15:00
64704 сообщения на сайте
ja iepriekšējos mēnešo bija izdevumi Ls 263.63 un tagad ienākumi Ls 250.00, tad peļņas man vēl nav, bet soc. sanāk, ka jāmaksā!?
Sandera
Sandera 26.05.2008 15:05
349 сообщений на сайте
Tie ieņēmumi, ja Jums nebija nekādu izdevumu aprīlī, arī bija Jūsu ienākumi vai peļņa, un tā ir kalendārajā mēnesī - aprīlī lielāka par 150Ls, tā kā VSAOI bija jāmaksā par aprīļa mēnesi.
Vijoliite
Vijoliite 26.05.2008 15:08
1711 сообщений на сайте
metodikā ir vārds "ienākumi"!? Vienkārši mani mulsina tas fakts, ka uz šo momentu mani tīrie ienākumi ir Ls 200, bet soc.jāmaksā Ls 91.32(par 2 mēnešiem)! Ja es būtu lasot metodiku visu sapratusi, tad neprasītu Jums. Lūdzu paskaidrojiet, jo kaut ko laikam nesaprotu!
Sandera
Sandera 26.05.2008 15:10
349 сообщений на сайте
Sociālais nodoklis jāmaksā tikai tad, ja peļņa pārsniedz 150 Ls (ienākumi - izdevumi = 150). Ja nav tik lielu ienākumu, tad nodokli var nemaksāt. Ja ienākumi ir lielāki par 150 Ls, tad nodoklis ir obligāti jāmaksā no 150 Ls, taču ja ir vēlēšanas var maksāt arī no visas peļņas Galvenais ir atcerēties iesniegt VID atskaites, arī tad ja nodoklis nav jamaksā.
Dianabule
Dianabule 26.05.2008 15:12
37 сообщений на сайте
tātad neskatoties uz to, ka iepriekšējos mēnešos ir bijuši tikai izdevumi, bet tagad ienākumi mīnus izdevumi pārsniedz Ls 150, man vienalga jāmaksā, lai arī nav no kā!?Tātad netiek ņemts vērā tas ka nav peļņas!?
Sandera
Sandera 26.05.2008 15:17
349 сообщений на сайте
Sociālais nodoklis jāmaksā tikai par to mēnesi, kad ir bijusi peļņa . Sociālā nodokļa ietvaros skatās katru mēnesi atsevišķi. Ir virs 150 Ls - jāmaksā, nav - nav jāmaksā. Ja nākošajos mēnešos nebūs peļņas, nodoklis nebūs jāmaksā.

Jūsu gadījumā:

februārī - peļņas nav, nodoklis nav

martā- peļņas nav, nodoklis nav

aprīlī- ir ienākumi, bet peļņas nav, nav nodoklis

maijā - ja ir peļņa lielāka par 150, tad ir nodoklis. Ja mazāka par 150 Ls tad nav jāmaksā.
Dianabule
Dianabule 26.05.2008 15:23
37 сообщений на сайте
Dianabule, izlasīju atbildi un... Vai nu esmu pārprasta vai arī... Aprīlī ienākumi mīnus izdevumi ir virs Ls150, bet ņemot vērā to, ka saimniec.darbības uzsākšanai tika ieguldīti savi līdzekļi, tad nav tīrās peļņas! Jūs rakstat, ka "skatās katru mēnesi atsevišķi", tātad aprīlis jāmaksā neskatoties uz to, ka nav no kā!?
Sandera
Sandera 26.05.2008 15:32
349 сообщений на сайте
Es atvainojos, acīmredzot esmu sapratusi nepareizi par to aprīli. Taču lietas būtību gan tas nemaina. Jā, tik tiešām sociālā nodokļa izprantē skatās katru mēnesi atsevišķi. Ja ir peļņa konkrētā mēnesī - jāmaksā nodoklis. Gada beigās jau gatavojot gada ienākumu deklarāciju, kad aprēķina ienākumu un izdevumu kopainu, tad jau veiktais sociālais nodoklis būs iekļauts izdevumu daļā. Līdz ar to būs jāmsksā mazāks ienākuma nodoklis.
Dianabule
Dianabule 26.05.2008 15:41
37 сообщений на сайте
Pārdomas nodokļu sakarā!

Pabiju VIDā pie konsultanta un iejautājos par neapliekamo minimumu... konsultants izmeta frāzi "pašnodarbinātie tā jau ir priviliģētā stavoklī". Kur tad ir tās privilēģijas, ja es ieguldot savus līdzekļus SD uzsākšanai,trijus mēnešus strādājot un saņemot saskaņā ar rēķiniem Ls 750.00, nomaksājot soc.nodoklipar ceturksni, rezultātā būšu guvusi Ls 313.00 tīro peļņu= Ls 100 mēnesī!Un tad vēl viņi grib apgriezt neapliekamo, lai maksājam IIN!Vai tiešām pašnodarbinātie ir tik priviliģēti!?
Sandera
Sandera 26.05.2008 15:54
349 сообщений на сайте
Es pieļauju, ka par privilēģijām VID uzskata to, ka no šī gada 1.janvāra pašnodarbinātajiem ienākumu nodoklis ir jāmaksā 15%. No darba algām mēs maksājam 25%. Vel par pašnodarbinātā privilēģiju var uzskatīt to, ka no ienākuma ir iespēja atskaitīt izdevumus. No darba algas neviens nerēķina nost, piemēram, degvielas izdevumus, bet ar nodokļiem apliek visu saņemto naudiņu. Taču reāli situācija ir tāda kā Jums, neloģiski, bet saskaņā ar likumu. Lai veicas
Dianabule
Dianabule 26.05.2008 16:13
37 сообщений на сайте
Sandera- mēģiniet tomēr nošķirt un izprast šos jēdzienus, jo nāksies ar tiem sastapties - ieņēmumi un ienākumi.Tas nav viens un tas pats, pareizi Jūs vērsāt uz to uzmanību. Ienākumi tā ie peļņa gan saimnieciskās darbības veicējam gan uzņēmumam. Ienākumi ir tas objekts, kuru apliek vai neapliek ar nodokli - gan saimnieciskās darbības veicējam( IIeN) gan juridikajai personai(UIeN).Izņēmums ir fiksētā IIeN maksātāji, kur apliekamais objekts ir ieņēmumi(jo izdevumi tur vispār nav jāuzskaita).

Tātad vēlreiz zināšanu nostiprināšanai -

Janvārī ienākumi ir -54,09 - nav jāmaksā VSAOI

Februārī ir -204,09 - nav jāmaksā

Martā ir +250,00 - jāmaksā kā minimums no 150, var arī no lielākas summas. 30,44% no 150,00 = 45,66

Jāiesniedz atskaite un jāsamaksā nodoklis par ceturksni, bet ienākumi jānosaka katram mēnesim atsevišķi no no Saimnieciskās darbības ieņēmumu-izdevumu žurnāla.

Lai veicas!
Vijoliite
Vijoliite 26.05.2008 16:44
1711 сообщений на сайте
Paldies visiem!
Sandera
Sandera 26.05.2008 17:45
349 сообщений на сайте
Pārdomas nodokļu sakarā!

Pabiju VIDā pie konsultanta un iejautājos par neapliekamo minimumu... konsultants izmeta frāzi .....

Precīzi neuzrakstīšu bet IIN maksātājiem kas maksā nodokli pēc 15% likmes ( nevis fiksēto nodokli pēc tabulas) pēc pēdējām izmaiņām arī būs iespēja piemērot neapliekamo minimumu un citus atvieglojumus. Neesmu iedziļinājusies tādēļ sīki neizplūdīšu bet tur gāja runa par ieņēmumu proporcijā starp ienākumiem no darba attiecībām un ienākumiem no saimnieciskās darbības kas apliekas ar 15% likmi.

Lūdzu nepiesieties jēdzieniem "ienākumi" un "ieņēmumi" manā komentārā- iespējams ka tos neprecīzi lietoju bet būtība ir tā ka neapliekamais minimums tiks piemērots arī pašnodarbinātajām personām.. kas maksā 15% likmes nodokli.
Guntagermane
Guntagermane 26.05.2008 18:49
1303 сообщения на сайте
to Guntagermane

Все правильно вам сказали в ВИДе. Согласно последним изменениям от 24.04.08. в законе об IIeN, ведущие хоз.деятельность могут необл и прочее относить на расходы.
Julip
Julip 28.05.2008 08:23
187 сообщений на сайте
Sandera, tomer ir vien alaba ziņa - tos mīnusus, kas Jums radās pirmajos darbības mēnešos ir jāņem vērā, nosakot to brīdi, kad jāsāk sociālo nodokli maksāt ik mēnesi. t.i. - ir jāsummē visi ieņ''emumi (ienākumi mīnus izdevumi) pēdējos 12 mēnešos. Un tad tie mīnusi var noderēt, lai neiestātos ikmēneša maksāšanas režīms.
Saab
Saab 28.05.2008 09:40
356 сообщений на сайте
Saab, ja es nezinātu, man būtu grūti saprast ""pēdējos 12 mēnešos"". Tie var būt jau janvāris un februāris, kad ir sasniegti 1800 lati un jāsāk maksāt katru mēnesi, jo tas attiecas tikai uz KALENDĀRO GADU un nevis iepriekšējā gada mēnešiem vai periodu kā tas ir ar PVN.Vaine tā?
Vijoliite
Vijoliite 28.05.2008 12:06
1711 сообщений на сайте
jā jā - uz kalendāro..

tāpēc, ja sociālais nodoklis pietiekamā apjomā tiek maksāts no citiem ienākumiem, līgumus labāk slēgt tā, lai lielās summas ienāk decembrī Tad var "izsprukt" ar tikai vienu iemaksu no 150, bet "ietaupīto" iemaksāt pensiju fondā vai zeķē - iespējamam bezdarba gadījumam, pret ko VSOI maksāšana neapdrošina
Saab
Saab 28.05.2008 13:36
356 сообщений на сайте
Nu tas jau tādiem rūdītākiem pašnodarbinātajiem - ar variantiem.
Vijoliite
Vijoliite 28.05.2008 18:42
1711 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.