Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Nekustams īpašums К списку тем

Nekustams īpašums
Sveiki!

Kurā brīdī veicama PVN korekcija pārdodot nekustamo īpašumu- līguma slēgšana vai nekustamā īpašuma pārreģistrācija zemes grāmatā?

Un otrs jautajums- pavadzīme izrakstāma līguma slēgšanas brīdī vai pārreģistrācijas brīdī?

Palīdziet lietpratēji!
Inga.ru
Inga.ru 09.07.2008 11:16
533 сообщения на сайте

Ответы (12)

Es veicu korekciju, ar to datumu ar kuru tika izrakstīta pabadzīme, pieņemšanas- nodošanas akts
Sausene
Sausene 09.07.2008 11:34
820 сообщений на сайте
un ar kuru datumu jūs izrakstat pavadzīmī, kurā brīdī?
Inga.ru
Inga.ru 09.07.2008 17:14
533 сообщения на сайте
ar zemesgrāmatas lēmuma datumu par īpašuma koroborāciju Zemesgrāmatas nodaļā...
Tatjana77
Tatjana77 09.07.2008 17:29
7478 сообщений на сайте
Tatjana77

tātad gan PVN korekcija, gan PPR izraksta ar datumu, kurā īpašums pārreģistrēts zemesgrāmatā un tas var absolūti nesakrist ar pirkuma līguma noslēgšanas periodu?
Inga.ru
Inga.ru 09.07.2008 17:32
533 сообщения на сайте
Grozījumi likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli»

. Papildināt 9. pantu ar astoto daļu šādā redakcijā:

«8. Ja tiek atsavināts nekustamais īpašums, ko veido ēka vai būve un zeme, uz kuras atrodas ēka vai būve, bet uz šo zemi īpašuma tiesības iegūtas un zemesgrāmatā nostiprinātas vēlāk nekā uz ēku vai būvi, tad par nekustamā īpašuma iegādes brīdi uzskata dienu, kad ēka vai būve ierakstīta zemesgrāmatā."

Likums stājas spēkā ar 2008. gada 27. maiju.:-/

bet

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/pvn/pvn_14112006_nr.933.doc
sk. no: 207. Piemērojot likuma 10.panta1.2 daļu, apliekamā persona atskaita priekšnodokli par iegādāto nelietoto nekustamo īpašumu pēc minētā nekustamā īpašuma iegādes un nodokļa rēķina saņemšanas vai avansa samaksas saskaņā ar nodokļa rēķinu.

224. Piemērojot likuma 10.pantaceturtās daļas 3.punktu apliekamā persona vienlaikus ar nodokļa deklarāciju par attiecīgo taksācijas periodu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iesniegumu par reģistrētā nekustamā īpašuma izslēgšanu no reģistra, ja nekustamais īpašums ir:

224.1. pārdots (norāda nekustamā īpašuma pircēju);
Tatjana77
Tatjana77 09.07.2008 17:38
7478 сообщений на сайте
Paldies, paldies, paldies!

Vienīgi mēs esam juridiska persona
Inga.ru
Inga.ru 09.07.2008 18:13
533 сообщения на сайте
Man te radās neskaidrības par nekustamo īpašumu. Varbūt palīdzēsiet.

Tika noslēgts pirkuma līgums( maijā), kura izpilde ir sekojoša: jāveic divi avansa maksājumi( viens maijā, otrs junijā) un līdz 20.08. jānokārto kredīts un zemesgrāmata, ja tas netiek izpildīts zaudējam avansu un darījums nenotiek.

Veicām avansa maksājumus, es priekšnodoklī neieliku, nodomāju ka labāk to darīt tad kad būs pavadzīme , tas ir augustā.

Kad īsti ir jāreģistrē VID tas Nī, no 10.panta4. daļas maan galīgi nekas nav skaidrs:

" apliekamā persona iegādāto nelietotu nekustamo īpašumu, uzcelto, rekonstruēto, renovēto vai restaurēto nekustamo īpašumu reģistrē Valsts ieņēmumu dienestā, iesniedzot nodokļa deklarāciju par taksācijas periodu, kurā tas iegādāts vai pieņemts ekspluatācijā. Reģistrējot nekustamo īpašumu, apliekamā persona norāda kopējo nodokļa summu, kas uzrādīta saņemtajos nodokļa rēķinos par nekustamā īpašuma iegādi, celtniecību, rekonstrukciju, renovāciju vai restaurāciju, kā arī atskaitītā priekšnodokļa summu, ievērojot nekustamā īpašuma izmantošanas proporciju apliekamiem un neapliekamiem darījumiem"

Es kaut kā sliecos domāt, tad kad būs gan pavadzīme, gan ierakstīts zemesgrāmatā. Bet varbūt ir vēl kāda nianse ko esmu palaidusi garām, jo atnāca no VID vēstule, ar sekojošu tekstu :

"mūsu deklarētā kopējā darījuma summa ( iznāk ka 40 rinda) ir mazāka kā pārskatā par priekšnodokļa summām to uzrādījuši darījuma partneri " - kas mani galīgi izsita no sliedēm, jo it kā jau mums bija tiesības to summu likt priekšnodoklī, ko neizmantojām, jo darījums līdz galam nav skaidrs.

Paldies.
Sola
Sola 25.07.2008 10:29
2446 сообщений на сайте
С чего вы взяли, что вопрос по этой сделке?

Это связано с вашей реализацией, которая не сошлась с предналогом ваших партнеров.

Частенько это бывает при возвратах товаров. Покупатель указывает возврат в строке 57 и через строку 40 сумма сделки не проходит.

Поставщик указывает полученный обратно товар в строке 67 и расшифровывает ее как предналог.

Потом у налоговой концы не сходятся.
Maija
Maija 25.07.2008 12:37
28223 сообщения на сайте
Maija, VIDs arī atsūtīja pielikumu kur tieši šis darījums minēts, no tā es izsecināju, ka nez kāpēc man šis darījums, kur esam pircēji, PVN deklarācijā jāuzrāda kā apliekamais darījums un jāaprēķina PVN.

Tāpēc radās jautājums par to priekšnodokļa atskaitīšanu no mūsu puses.

Sazvanīju arī VID, bet neko pa telefonu tā arī nenoskaidroju , būs jābrauc uz vietas skaidroties.
Sola
Sola 25.07.2008 12:43
2446 сообщений на сайте
Тогда не знаю, как они вообще вышли на эту сделку.

Реализация по парнерам не расшировывается, даже если партнеры и показали аванс как облагаемую сделку.

Вы в своей декларации их тоже не упоминали.

Откуда у налоговой инфа, что сделка между вами вообще была.

Может партнеры ваши что-то попутали. Или записали на вас лишнее.

Созвонитесь для начала с ними, чтобы ноги зря не топтать.

Если у вас все чисто, то пишите ответ "не был, не состоял, не участовал".
Maija
Maija 25.07.2008 12:54
28223 сообщения на сайте
Man tā neparādījās, jo kā teicu šo avansu priekšnodoklī neliku.

Man arī liekas ka partneri kaut ko sajaukuši.

paldies.
Sola
Sola 25.07.2008 13:00
2446 сообщений на сайте
Я когда-то проходила через это. Весь год заставили перерыть.

Выяснилось, что одна фирма нас дважды в предналог поставила. Сами сдали уточненку.

Одни нас вообще воткнули неизвестно откуда. Ни названия такого у нас никогда не проходило, ни сумм, ни счетов под таким номером мы не выписывали, и в принципе у них с нами не могло быть дел по специфике деятельности.
Maija
Maija 25.07.2008 13:03
28223 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.