Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

nodokļi К списку тем

nodokļi
Sveiki vai kāds varētu man palīdzet? Uz ligumu pamata kas pielikuma un tiek ierakstits zemessgramataa Rigas

pashvaldiba izmaksa manai vecammai naudu bet pataisno ieskaita mana

kontaa, itkaa no vinas, lai neizteree. Kompensacijas un pabalsti ka

zinams neapliekas ar nodokli bet man tas sanak kaa vienkarshi samaksa

par dzivokla izireshanu un lidz ar to draud ienakuma nodoklis. Atiecigi

plans ir registreties saimnieciskai darbibai un par sho summu sakrat

chekus un rekinus. Nelaime ir tikai apstakli ka veel draud kautkads

socialais nodoklis ? Lūūdzu gaišas galviņas palīdziet....

Kamkina
Kamkina 29.07.2008 13:45
82 сообщения на сайте

Ответы (10)

ja piereģistrēsiet savu saimn.darbību, tad tiešām soc nodoklis būs jāmksā, ja mēnesī ienākumi mīnus izdevumi būs > 150 ls
Storno
Storno 29.07.2008 14:24
1392 сообщения на сайте
bet tikai par to mēnsi, kurā būs šie 150 ls, līdz kopējie tīrie ienākumi sasniegs 1800 ls, tad soc nodoklis jāmksā būs visu laiku
Storno
Storno 29.07.2008 14:25
1392 сообщения на сайте
Nav saprotama izmaksas būtība.Ko tad īsti izmaksā vecmammai? Par ko? Un kāpēc ieskaita Jūsu kontā? Vai vecmamma ir uzrakstījusi Jums kādu pilnvarojumu saņemt naudu viņas vārdā?
Ilma
Ilma 29.07.2008 14:32
30495 сообщений на сайте
Vecmammai izmaksāja kompensāciju par 20gadiem dzīvokļa īri taka avansa, un es pilnvarota persona, man ieteica reģisrēties par pašnodarbinātu personu lai nebūtu jamaksā JJN, bet te tagad parādas soc.nodoklis:-(
Kamkina
Kamkina 29.07.2008 16:27
82 сообщения на сайте
Vecmammai izmaksāja kompensāciju par 20gadiem dzīvokļa īri taka avansa.

Tas nozīmētu tā kā pašvaldība ir tiesīga īrēt to vecmammas īpašumā esošo dzīvokli 20 gadus?Tā varētu būt tikai to nevarētu saukt kā kompensāciju bet samaksu par dz.īri.Tikai domājams tā ir liela summa un ja reģistrēsieties kā pašnodarbinātā tas būs vienreizējs ieņēmums.Un no visa ieņēmuma - izdevumi ja tādi ir būs jāmaksā IIN 15%.Un kā pašn. arī VSAOI mēnesī no summas 150,- Ls apmēram 46, - Ls mēnesī līdz gada beigām par tik mēnešiem cik ir atlikuši līdz gada beigām pēc ienākuma saņemšanas.Bet citādu variantu arī nav ja nu vienīgi ienākumu izmaksātājs izmaksājot summu ietur IIN pie izmaksas. Tad likums atļauj nereģistrēties kā paš. un arī VSAOI nav jāmaksā.Tādas manas domas.
Ilma
Ilma 29.07.2008 19:47
30495 сообщений на сайте
Такие компенсации ничем не облагаются. Спите спокойно, и нигде не надо регистрироваться как самозанятое лицо. Вы ничего не продаёте и никаких услуг не оказываете, т.е. ни какой хоз.деятельности не ведёте. Вам пришли необлагаемые деньги по доверенности. Интересно, какой умник Вам присоветовал идти регистрироваться?
Martinas
Martinas 29.07.2008 21:23
38532 сообщения на сайте
Kāds gan var būt sakars vecmammas naudai ar jūsu ienākumiem?

Kaut ko jūs nepasakat līdz galam.

Pirmo reizi nākas dzirdēt, ka kādam būtu jāmaksā nodoklis par kādas citas personas ienākumiem.

Labāk nemuhļījiet te tik daudz!
Aivars007
Aivars007 29.07.2008 21:24
26984 сообщения на сайте
Aivars007, тут никакой мухлёжки нет. Пашвалдиба таким образом предоставляет жильё тем, кто живёт в "хозяйских" домах. Требует это много времени и сил, чтобы заниматься документами и ходить по инстанциям. Старенькой бабушке это явно не по силам, и она дала внучке доверенность на всё на это.
Martinas
Martinas 29.07.2008 21:33
38532 сообщения на сайте
Nu par tādu kompensāciju esmu dzirdējusi un tā tiešām neapliekas ar nekādiem nodokļiem. Bet tad jautājumas no pašā sākum formulēts nekorekti.Unnesaprotu kāpēc runa tad vispār iet par kādu reģistrēšanos kā pašn.personai.
Ilma
Ilma 29.07.2008 21:45
30495 сообщений на сайте
Дык умник какой-то присоветовал. Сам не понял, чего сказал.LOL
Martinas
Martinas 29.07.2008 21:46
38532 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.