Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN INVENTARIZĒŠANA К списку тем

PVN INVENTARIZĒŠANA
Varbūt kāds ir ar tādu lietu saskāries -uzņēmums reģistrēts 2008.g. aprīlī un PVN maksātājos ir no jūlija. Dzirdēju, ka varot taisīt PVN inventarizāciju uz PVN reģistrēšanas brīdi un nezaudēt to visu priekšnodokli, kas radies no izmaksu dokumentiem, kas saņemti pirms PVN reģistrācijas. Kā tas reāli noformējams grāmatvediski?
Bambaleo
Bambaleo 29.07.2008 16:47
23 сообщения на сайте

Ответы (6)

Jums nevis PVN jāinventarizē, bet prece noliktavā, kura nopirkta pirma reģistrācijas un par to preci drīkst atskaitīt prirkšnodoklī. Tikai ir laika ierobežojums, man liekas, ka 3 mēneši
Kariota
Kariota 29.07.2008 16:53
334 сообщения на сайте
(14) Apliekamajai personai ir tiesības atskaitīt kā priekšnodokli no citām apliekamajām personām saņemtajos nodokļa rēķinos norādītās nodokļa summas par iegādātajām precēm vai saņemtajiem pakalpojumiem pirms šīs personas reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, ja iegādātās preces un saņemtie pakalpojumi ir izmantoti vai tiks izmantoti apliekamo darījumu nodrošināšanai. Minētais priekšnodoklis ir atskaitāms atbilstoši apliekamo un neapliekamo darījumu proporcijai.

(15) Šā panta 1.4daļā minētā atskaitāmā priekšnodokļa summu nosaka:

1) attiecībā uz krājumos esošajām precēm, pamatojoties uz inventarizācijas rezultātiem dienā, kad ir saņemta apliekamās personas reģistrācijas apliecība;

2) attiecībā uz pamatlīdzekļiem — pēc to bilances vērtības dienā, kad ir saņemta apliekamās personas reģistrācijas apliecība;

3) attiecībā uz pakalpojumiem — pamatojoties uz apliekamās personas pilnvarotās personas apstiprināto sarakstu.

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/likumi/par%20pievienotas%20vertibas%20nodokli_jauns.doc
Cleo
Cleo 29.07.2008 16:56
19234 сообщения на сайте
Paldies, man laikam ir skaidrs.
Bambaleo
Bambaleo 29.07.2008 17:51
23 сообщения на сайте
Un ceru, ka Aivars007 neapvainosies, ka pateikšu ka viņš bija ielicis savā failu glabātuvē pat paraugu( ja nav izdzēsis cerēsim):-)
Ilma
Ilma 29.07.2008 19:54
30495 сообщений на сайте
Nav dzēsis. Lai tik skatās visi, kam tas nepieciešams.
Aivars007
Aivars007 29.07.2008 21:16
26984 сообщения на сайте
Atvainojos, bet kā šai brīdī iet ar iegrāmatošanu? Piemēram pamatlīdzeklis man bija iegrāmatots 1230-5310-500.00Ls, amortizācija nav bijusi. Uztaisu inventarizāciju, sanāk, ka p/l ir 423.73Ls, jo noņemu PVN 76.27Ls. Tad pamatojoties uz inv.aktugrāmatoju 5721-1230-76.27? Un kā ja man jau bijusi amortizācija, tad pēc inventarizācijas man jārēķina nolietojums no jaunās vērtības?
Bambaleo
Bambaleo 17.09.2008 13:47
23 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.