Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN fiziskai personai,kas nav reģistrēta par PVN maksātāju К списку тем

PVN fiziskai personai,kas nav reģistrēta par PVN maksātāju
Esmu fiziska persona,ir īres nams ,ir izīrējami dzīvokļi un apgrozījums par 12 mēnešiem ir tuvu 10 tūkstošu robežai.Ko darīt?

Māja ir maza, dzīvokļi paši neienes tik naudas,lai būtu 10 tūkst.,

bet apkures laikā maksājot par apkuri,kur es esmu līguma slēdzējs ar Latvijas Gāzi(tas ir apkures veids),mani ieņēmumi strauji tuvusies tiem 10000.Šie ieņēmumi neveidojas manas darbības rezultātā...

Ko darīt?

Norēķini par siltumu ar dzīvokļiem un ar (!) Latvijas Gāzi notiek caur bankas pārskaitījumiem.

Vai tādēļ man pa ziemas periodu jākļūst par PVN maksātāju un,tad pienākot pavasarim,man atkal 12 mēneši būs zem 10000??Bet es jau būšu reģistrējusies un vairs vaļā no tā netikšu.

Cik man zināms,tad īres maksas saviem dzīvokļiem es ar PVN neaplieku nevienā gadījumā...
Agneses
Agneses 08.10.2008 00:44
62 сообщения на сайте

Ответы (7)

Atradu šādu punktu Metod. norādījumos,bet vai tas attiecināms uz mani?::"18.2. tās personas, kuras nav reģistrējušās kā apliekamās personas, katra mēneša beigās aprēķina iepriekšējo 12 mēnešu laikā veikto apliekamo darījumu kopējo vērtību, un, ja šī vērtība ir Ls 10 000 vai vairāk, tās 30 dienu laikā reģistrējas kā apliekamās personas."

Pasvītroju --"12 mēnešu laikā veikto apliekamo darījumu kopējo vērtību",- īres maksa it kā neapliekas...

Esmu apjukumā!
Agneses
Agneses 08.10.2008 00:52
62 сообщения на сайте
Если квартир мало, то откуда 10000?
Aleksja
Aleksja 08.10.2008 02:02
10004 сообщения на сайте
Agneses, если у Вас квартиры, то īres maksa не облагается ПВН. Становиться плательщиком ПВН нужно, если набирается 10000 латов ОБЛАГАЕМЫХ сделок. Так что, нет причин беспокоиться.

По коммунальным платежам - можно выбрать методику, по которой ПВН включается в тариф, и это тоже не будет в составе облагаемых сделок. (см. Правила)
Martinas
Martinas 08.10.2008 08:28
38532 сообщения на сайте
Paldies!!! Liels!Tātad vēlreiz ,vai pareizi saprotu:

*uztraukties,ka fiziskas personas deklarācijā man piemēram pa 2008.gadubūs ieņēmumu teiksim 10123 lati nevajadzētu.

*Novembrī rodas 12 mēneši,kad mani kopējie ieņēmumi ar īres maksām un maksām par Gāzi siltumam kļūst pāri par 10 000 lati.-NAV jāiet reģistrēties par PVN maksātāju, vai ne?

*Martinas, sakiet lūdzu kur var apskatīties šīs metodikas,ko pieminējāt, par komunālajiem maksājumiem?
Agneses
Agneses 08.10.2008 11:08
62 сообщения на сайте
Закон "О ПВН"

(212) Šā panta trīspadsmito daļu var nepiemērot dzīvokļu pārvaldes, namu pārvaldes, namīpašnieki un citas personas, kuras saņem maksu par piegādāto ūdeni, siltumenerģiju, elektroenerģiju vai gāzi, kā arī par kanalizācijas un sadzīves atkritumu izvešanas pakalpojumiem kopā ar pievienotās vērtības nodokli un pilnā apmērā to pārskaita apliekamajām personām, kas piegādājušas šīs preces vai sniegušas šos pakalpojumus. Šādos gadījumos ar nodokli ir apliekams kasiera pakalpojums.

(213) Persona, kura saskaņā ar šā panta 21.2 daļu izvēlas nepiemērot šā panta trīspadsmito daļu, izraudzīto kārtību piemēro, sākot ar katra kalendārā gada 1.janvāri, un tai nav tiesību gada laikā to mainīt.
Martinas
Martinas 08.10.2008 11:49
38532 сообщения на сайте
Ok, paldies, apmēram sapratu.

*Ja līgumā īres maksā ietveru apsaimniekošanu un pamatpakalpojumus,tad nav PVN

*ja izrakstot rēķinu par izlietoto Gāzi dzīvokļa apsildei, es neuzlieku ,ka nodoklis ir ,tad to arī neskaita par PVN apliekamu darbību.Un Latvijas Gāzei es pārskaitu tik lielu summu,kādu tā ir rēķinā izrakstījusi man.

Tā, vai ne?
Agneses
Agneses 08.10.2008 15:52
62 сообщения на сайте
Pareizi. Izrakstot rēķinus īrniekiem, PVN jābūt iekļautam tarīfā, citādi nesavaksiet visu summu.
Martinas
Martinas 08.10.2008 17:00
38532 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.