Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pakalpojums no ES К списку тем

Pakalpojums no ES
Labvakar, Kolēģi!

Nevaru saprast kā definēt kādu darījumu un kā tajā ir ar PVN. Uzņēmums ir apņēmies viesim atmaksāt ceļa izdevumus turp un atpakaļ. Viesis ir no ES, pats nopirka lidmašīnas biļeti un tagad piestāda rēķinu "ceļa izdevumu atmaksa" un norāda PVN 18%. Ir PVN maksātājs savā valstī.

1. Kā šo darījumu traktēt PVN likuma izpratnē?

2. Vai tas ir pakalpojums (?), par kuru PVN deklarācijā ir jāuzrāda PVN summa reversā?

Ļoti priecāšos, ja palīdzēsiet iegrozīt domas pareizā virzienā
Lauminna
Lauminna 12.11.2008 21:04
38 сообщений на сайте

Ответы (9)

Tas taču nav transporta pakalpojums ES teritorija, par ko ir īpaši panti PVN likumā, vai ne?
Lauminna
Lauminna 13.11.2008 09:03
38 сообщений на сайте
Gadījumā, ja Latvijas kapitālsabiedrība sedz nerezidenta ceļa un naktsmītnes izdevumus, kuri nerezidentam rodas no viņa pastāvīgās dzīvesvietas ierodoties amata pienākumu veikšanas vietā un dodoties atpakaļ uz pastāvīgo dzīvesvietu, tad kapitālsabiedrības veiktie maksājumi veido nerezidenta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo ienākumu saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada26.septembra noteikumu Nr.793 “Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtība” 2.punktu

Pirmkārt skatītos šo
Ilma
Ilma 13.11.2008 09:13
30495 сообщений на сайте
Es vienkārši visu summu uzskatītu par cilvēka "labumu" ieturētu no visas summas IIN 25% kuru pārsk.budžetā , atlikušo summu izmaksātu.

Ar PVN dekl.navsaistības( neko neparādītu)

Varbūt mani palabos.
Ilma
Ilma 13.11.2008 09:16
30495 сообщений на сайте
Šajā gadījumā rēķinu ir piestādījis uzņēmums, kuru viesis pārstāv. Vai arī šajā gadījumā ir saistība ar IIN, ja naudu saņem uzņēmums?
Lauminna
Lauminna 13.11.2008 09:28
38 сообщений на сайте
Jautājumā laikam precīzi neuzrakstīju, ka rēķinu ES uzņēmums piestādījis
Lauminna
Lauminna 13.11.2008 09:29
38 сообщений на сайте
А с какой целью этот гость к вам приезжал? Просто так, потусоваться?
Maija
Maija 13.11.2008 09:32
28223 сообщения на сайте
Viņš atbrauca iepazīties ar mūsu produkciju. Tos mēs varētu uzskatīt kā reklāmas izdevumus.
Lauminna
Lauminna 13.11.2008 09:53
38 сообщений на сайте
Vai ir kādam kāda ideja no kura gala sākt skatīties šo darījumu lai to atspoguļotu grāmatvedībā atbilstoši visiem likumiem?

Vai rēķins ir piestādīts pareizi ar PVN 18%?

Būtu vienkāršāk, ja rēķins par lidmašīnas biļeti no aviokompānijas uzreiz būtu piestādīts mūsu uzņēmumam un mēs to apmaksātu un liktu uz reklāmas izdevumiem, bet kā ir šajā gadījumā?
Lauminna
Lauminna 13.11.2008 16:56
38 сообщений на сайте
Lauminna

А где Вы видите в покупке билетов рекламу?
Aleksja
Aleksja 13.11.2008 20:51
10004 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.