Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN piemērošana, ja prece pārdota uz ES bet netiek izvesta К списку тем

PVN piemērošana, ja prece pārdota uz ES bet netiek izvesta
Labdien!

Ir radusies neskaidrība ar PVN maksāšanu, lūdzu palīdziet, ja varat. Situācija tāda - Latvijas PVN maksātājs (meitas uzņēmums) realizēja graudus uz citas ES valsts kompāniju (mātes uzņēmumu) ar 0% PVN, jau pagājušā gada decembrī. Mātes uzņēmums janvārī, atskaitē par savstarpējiem darījumiem, par šo summu samazina meitas uzņēmuma parādu. Bet līdz šim laikam prece vēl joprojām ir Latvijas kompānijas noliktavā. Kaut kur dzirdēju, ka ja prece netiek izvesta 6 mēnešus pēc samaksas tad ir jāmaksā 18% PVN. Cita versija vēsta, ka PVN ir jāsamaksā uzreiz. Vai kādam ir bijis tāds gadījums un varbūt varat ieteikt kurus pantus likumā skatīt - esmu apjukusi

Jau iepriekš liels paldies!
Ilzevr
Ilzevr 24.11.2008 15:03
149 сообщений на сайте

Ответы (20)

Если товар (зерно) не вывозилось из Латвии, то на каком основании Вы применяли 0% PVN?
Irena22
Irena22 24.11.2008 15:28
42998 сообщений на сайте
realizēja graudus uz citas ES valsts kompāniju -как не вывозилось...8-)
Nak
Nak 24.11.2008 15:33
9201 сообщение на сайте
А вот так: Bet līdz šim laikam prece vēl joprojām ir Latvijas kompānijas noliktavā...
Irena22
Irena22 24.11.2008 15:33
42998 сообщений на сайте
Mēs nezinājām, ka mātes uzņēmums viņu atstās Latvijā. Bija taču doma - pārdodam, samaksās un izvedīs no Latvijas

Bet pagāja laiks un sākām interesēties vai mums kas nav jādara sakarā ar to ka prece vēl joprojām ir mūsu noliktavā. Priešnieks tik skandina vienu - tagad tā ir mātes uzņēmuma prece un viņu darīšana. Bet mums tulīt nāk VID pārbaude un bail, ka uzrēķinās PVN 2X. Sākam saprast, ka laikam jau PVN ir jāmaksā (ir pārmaksa), bet kad - tad kad pārdevām vai 6 mēnešus pēc samaksas saņemšanas.
Ilzevr
Ilzevr 24.11.2008 15:37
149 сообщений на сайте
А если не вывозился..не продавался то каким боком вообще ставка и почему долг уменшили...Где автор темы???

6 месяцев-это касается полученых авансов из ЕС.Смешались в кучу кони,люди...
Nak
Nak 24.11.2008 15:40
9201 сообщение на сайте
Tur viss ir sajaucies... 28. decembrī tika rakstīta pavadzīme. Tad kad grāmatvedis iebilda, ka būs PVN, revidents pārliecināja, ka PVN šajā gadījumā ir 0%. Grāmatvedis vērsās pie VID konsultantiem un tie teica to pašu - 0% PVN. VID konsultants parāda samazināšanu uz savstarpējo darījumu pamata (tieši par identisku summu ar piepildi - graudi)definēja kā avansa maksājumu. Tagad pēc laiciņa revidents atsakās komentēt un vietējais VID konsultants apgalvo, ka PVN 18% ir jāmaksā 6 mēnešus pēc avansa saņemšamas. Tikai centrālais VID saka, ka 18% PVN bija jāsamaksā jau sākumā. Šķiet jau ka taisnība laikam beigās ir Rīgas VID.
Ilzevr
Ilzevr 24.11.2008 15:57
149 сообщений на сайте
По-моему, Вам вообще надо анулировать ту сделку, так как вывоз товара не состоялся и на этом основании анулировать взаимный зачет. Тогда ничего не надо будет платить в бюджет. Может, меня поправят.
Irena22
Irena22 24.11.2008 16:10
42998 сообщений на сайте
Nevar jau īsti anulēt, jo šī realizācija ir atzīta kā 2007. gada ienākumi
Ilzevr
Ilzevr 24.11.2008 16:13
149 сообщений на сайте
Ни фига не пойму! Какой аванс...А кто запрещает править ошибки прошлых лет.Или к вам уже пришли с налоговым?
Nak
Nak 24.11.2008 16:24
9201 сообщение на сайте
Labi teiksim tā - anulēt viņu neatļaus priekšniecība

Īpašnieks uzskata, ka 0% likme ir piemērota pareizi un nekas nav jālabo pat tagad. Šķiet jau ka beigās neatļaus pat izlabot PVN atskaiti un samaksāt šo PVN Nu nekas - VID pārbaude jau pie sliekšņa, lai tik priekšnieks gatavo naudiņu sodam.

Bet taisnības labad tomēr gribas zināt - tad PVN 18% tomēr mums bija jāmaksā jau pašā sākumā... ???
Ilzevr
Ilzevr 24.11.2008 16:33
149 сообщений на сайте
Надо было. 0% применяется только для поставок на территории ЕС. Это предполагает вывоз в другую страну ЕС. Почитайте же определения в законе.

Если не вывезли, то юудет обычная продажа на внутренней территории. Но если начальник uzskata, что не надо платить, то ему виднее.
Maija
Maija 24.11.2008 16:36
28223 сообщения на сайте
preču piegāde/iegāde no ES ir taču 0%, reversais PVN..

par neizvešanu laukā-tas cits jautājums, nezinu atbildi.
Duudina
Duudina 24.11.2008 22:14
49 сообщений на сайте
preču izvešanai VID prasa preču transporta pavadzīmi - CMR. ja tādas nav, tad tiek uzskatīts, ka piegāde uz citu ES valsti nav notikusi un ir bijusi iekšzemes realizācija. tādā gadījumā pielietojama 18% PVN likme.
Ad
Ad 25.11.2008 13:01
нет сообщений на сайте
Какая реализация, если товар до сих пор на складе фирмы?
Irena22
Irena22 25.11.2008 13:01
42998 сообщений на сайте
a līguma nav??? varbūt ir līgums, kur pircējs apņemas xxdienās izvest preci no valsts??
Sibylla
Sibylla 25.11.2008 14:12
1499 сообщений на сайте
Irena22

сообщений: 33554 25.11.2008 13:01

Какая реализация, если товар до сих пор на складе фирмы?

Левая, очевидно.
Solik
Solik 25.11.2008 15:28
4622 сообщения на сайте
nu samaksāja avansu ok, pa to laiku peles apēda graudus, i nav ko vest, izrakstiet kredītrēķinu tajā mēnesī, kad konstatējāt faktu un neaizmirstiet iekļaut pvn deklarācijā. pvn jāmaksā tajā gadījumā, ja jums jau līgumā bija atrunāts, ka darījumu tikai apmaksās mātes uzņēmums, bet paši garudi paliks LV vai pārsniegti pvn likumā noteiktie 6 mēneši.

tas ir normāli, ka uzņēmums prasa priekšapmaksu un ja līgumā atrunāts, ka vedīs uz ES, tad grāmatvedis nevar izzīlēt, ka nevedīs. jums tikai bija jāseko vai darījuma laiks nepārsniedz 6 mēnešus.

man bija līdzīgs gadījums ar avansa maksājumu transportēšsanai - un vid man ieteica izrakstīt kredītrēķinu tajā mēneši, kad mainījās transportēšanas galapunkts un attiecīgi iekļaut kredītrēķinu pvn deklarācijā.
Sibylla
Sibylla 25.11.2008 15:45
1499 сообщений на сайте
PVN 0% var piemērot TIKAI tad, ja prece iziet no Latvijas un NONĀK GALAPUNKTĀ, jābūt obligāti transportēšanas dokumentiem, parasti tas ir CMR. Nav CMR, nav 0%.

decembrī reķins NOTEIKTI jāpārtaisa kā Sybilla saka - uz Avansa, ko darīsiet pēc tam - jūsu ziņā.

Priekšnieks visus likumus nevar zināt, tāpēc ir galvenais grāmatvedis - tā arī pasakiet - pierādiet viņam savu taisnību, varbūt pēc šī incidenta viņš sāks Jūs cienīt
Ligucite
Ligucite 25.11.2008 18:38
347 сообщений на сайте
Paldies par palīdzību !!! Nu esam iesnieguši vēstulīti pašam VID lai atbild oficiāli. Kaut ko jau mēģināsim labot, bet runājot par priekšnieku - viņš uzskata ka Latvijas likumdošana ir stulba, grāmatveži likumus izzīž no pirksta un viņš visu zina labāk. Grāmatvedi viņš nekad nesāks cienīt, jo pēc viņa domām tas tikai prasa visādas stulbības un darba nav tik daudz kā grāmatvedis saka. Grāmatveža darbs esot iegrāmatot rēķinu un tā apmaksu un tas ir viss. Grāmatvedis jau ir uzrakstījis atlūgumu
Ilzevr
Ilzevr 28.11.2008 09:05
149 сообщений на сайте
Трудно работать с такими руководителями, сочувствую.
Irena22
Irena22 28.11.2008 09:13
42998 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.