Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

PVN deklarācija pirmo reizi un inv. saraksts К списку тем

PVN deklarācija pirmo reizi un inv. saraksts
Sveiki! Par PVN maksātāju reģistrējies decembra vidū. Tagad būs jānodod pirmā atskaite PVN . Kāds ir tas inventarizācijas saraksts, kas jāgatavo, lai varētu samazināt tagad maksājamo PVN? Vai tas saraksts būs jānodod Vid kopā ar deklarāciju?
Linsia
Linsia 13.01.2009 19:53
83 сообщения на сайте

Ответы (37)

Jā.Ir Aivara007 failos paraugs.
Ilma
Ilma 13.01.2009 19:55
30495 сообщений на сайте
Diemžēl neesiet VGK+ abonents, būs jātaisa pašai.
Ilma
Ilma 13.01.2009 19:55
30495 сообщений на сайте
Или попросить чтобы Aivar 007 прислал.
Irena22
Irena22 13.01.2009 19:58
42998 сообщений на сайте
Jā sarakstu jānodod kopā ar deklarāciju.

Parasts inventarizācijas saraksts, nekas nav jāizgudro.
Xxxkoletta
Xxxkoletta 13.01.2009 19:58
924 сообщения на сайте
Jā, protams, saskaņā ar PVN likuma punktu skatīties.
Ilma
Ilma 13.01.2009 19:59
30495 сообщений на сайте
Bet viņš ir pašnodarbināta persona un tad man tajā sarakstā būtu jāliek par visu gadu visi čeki? UN pārsvarā jau tie ir par celtniecības materiālu iegādi un degvielas iegādi.
Linsia
Linsia 13.01.2009 20:10
83 сообщения на сайте
Palasiet taču PVN attiecīgajā likuma pantā, tur viss labi paskaidrots. Vai lasiet meklētājā arī tur daudz runāts par šo jautājumu.Nav tā, ka visus čekus un degvielu var likt šajā inv.sarakstā.
Ilma
Ilma 13.01.2009 20:19
30495 сообщений на сайте
Es tagad lasu, bet tik un tā īsti nesaprotu. Vai kāds, kas ar to nodarbojasm nevarētu man vnk. pateikt vai par visu gadu es varu rakstīt, vai par katru mēnesi atsevišķi tas jādara? ES jūtos pilnīgi dumja:-( Man mūžā nav bijusi darīšana ar šitām lietām un neko es īsti nesaprotu.
Linsia
Linsia 13.01.2009 20:36
83 сообщения на сайте
"Es tagad lasu, bet tik un tā īsti nesaprotu" - надо понять, иначе как Вы дальше собираетесь работать? В Двух словах не расскажешь - нужно штудировать закон и правила к нему.
Martinas
Martinas 13.01.2009 23:24
38532 сообщения на сайте
дать ссылку на хорошие бухгалтерские курсы?
Valterin
Valterin 13.01.2009 23:38
8641 сообщение на сайте
Tā pašnodarbinātā padarīšana man galīgi nepatīk, skolā ar par to bija labi, ja viena lekcija un tā pati udens liešana. Es jau nu noteikti neatteiktos no kursiem, kas būtu specializēti par šiem jautājumiem, bet nu ir tā, ka udens smeļas mutē, 15. ta PVN deklarācija jānodod.
Linsia
Linsia 13.01.2009 23:55
83 сообщения на сайте
Вам не кажется, что каждым делом лучше заниматься ну хоть мало-мальски сведуюшему человеку? И не будет проблем ни теперь, ни в последующем.

Заполнить декларацию... - как научить Вас писать на неизвестном Вам языке, когда Вы даже алфавита не знаете?
Valterin
Valterin 14.01.2009 00:02
8641 сообщение на сайте
Nē, par deklarāciju es saprotu kā jaaizpilda, ar to viss kārtībā, es nesaprotu kā jāizskatās inventarizācijas sarakstam, kas jāpievieno, lai samazinātu PVN. JAutājums ir par to vai man jāraksta visi čeki par kuriem iegādāti celtniecības materiāli kā arī degviela, jo tā ir vienīgā iespēja samazināt kautcik PVN, jo Decembrī ieskaitija lielas naudas summas, bet izdevumi vairāk būs šajā gadā, a rēķini pagājušajā.
Linsia
Linsia 14.01.2009 00:09
83 сообщения на сайте
Likuma par PVN 10.panta17.daļas nosacījumu kontekstā.

Apliekamā persona pēc tās reģistrācijas apliekamo personu reģistrā kopā ar pirmo nodokļa deklarāciju iesniedz

inventarizācijas sarakstu par krājumos esošajām precēm

un

apliekamās personas pilnvarotās personas apstiprināto pakalpojumu sarakstu.
Liepupe
Liepupe 14.01.2009 00:30
нет сообщений на сайте
Saskaņā ar normatīvajiem aktiem - nodokli (PVN) no budžetā maksājamās summas apliekamā persona var atskaitīt, pastāvot šādiem apstākļiem: persona ir saņēmusi preces vai pakalpojumus un atbilstošu PVN rēķinu, kā arī pakalpojumi tiek izmantoti savu ar PVN apliekamo darījumu nodrošināšanai.
Liepupe
Liepupe 14.01.2009 00:50
нет сообщений на сайте
"visi čeki par kuriem iegādāti celtniecības materiāli kā arī degviela," - а разве всё это у Вас на остатке на момент регистрации плательщиком ПВН? Похоже, что Вы не понимаете смысла слова "инвентаризация".
Martinas
Martinas 14.01.2009 00:53
38532 сообщения на сайте
Tātad, izstāstīšu ko uzzināju Vid konsultācijā, var'būt kādam noder. Pašnodarbinātai personai nododot pirmo reizi PVN deklarāciju ir tiesības par iepriekšējiem trīs mēešiem priekšnodoklī likt visus pakalpojumu PVN un pēdējo 12 mēnešu iegādātās preces. Tātad manā gadījumā tagad maksājamais PVN samazinās par Ls 3500,- Un inventarizācijas sarakstā jāatspoguļo visu iegādāto materiālu čeku summas un PVN, kā arī protams jāatšifrē virs Ls 500,-
Linsia
Linsia 14.01.2009 09:13
83 сообщения на сайте
Ну-ну, "visu iegādāto materiālu čeku summas un PVN" - только тех материалов, которые у Вас В ОСТАТКЕ по результатам инвентаризации, да и услуги не все, а оговоренные в законе.
Martinas
Martinas 14.01.2009 09:25
38532 сообщения на сайте
Nu tā viņa teica, ne jau velti teica, ka par materiāliem 12 mēneši, bet par pakalpojumiem 3, man jau tikai būvmateriāli vien ir un atkritumu izvešana. Un neviens jau nevar pierādīt, ka man tie materiāli garažā nestāv, vai ne?
Linsia
Linsia 14.01.2009 09:30
83 сообщения на сайте
Linsia, есть закон. А то, что она teica - Вы потом будете проверяющим доказывать. Не ходите в ВИД на консультацию - там знающих специалистов практически не осталось.

"Un neviens jau nevar pierādīt, ka man tie materiāli garažā nestāv" - а что, в течение 12 месяцев услуги не оказывались и материалы не списывались?
Martinas
Martinas 14.01.2009 09:36
38532 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.